205 Shares 7395 views

Zapalenie rdzenia kręgowego lędźwiowego: leczenie lekami i metodami ludowymi

Radiculitis odczuwa nagły, ostry ból w okolicy pleców. Każdy nieostrożny ruch, a czasami nawet kaszel lub kichanie, otrzymuje silne "lumbago". Wiele powodów – uszkodzenie dysku, przeziębienia, nieprawidłowe położenie – może wywołać rwa kulszowa. Leczenie lekami i środkami zaradczymi ludźmi może ocalić pacjenta przed nieprzyjemnym dyskomfortem. Ważne jest określenie prawdziwej przyczyny choroby.

Objawy i leczenie rwa kulszowa

Wielu ludzi jest bardzo mylne, biorąc pod uwagę chorobę niezależnie od choroby. W rzeczywistości jest to specyficzny zespół bólu radicular. Najczęstszą postacią jest zapalenie nerwu odcinka lędźwiowego. Objawy, leczenie (i środki zaradcze ludowe i leki) tego rodzaju dolegliwości praktycznie nie różnią się od standardu innych typowych chorób kręgosłupa. Tutaj jednak istnieją pewne cechy, które są specyficzne dla regionu lędźwiowego.

Ten obszar kręgosłupa stanowi największe obciążenie. Wszystko to, że jest tak blisko głównego środka ciężkości ciała. Aby zapewnić większą swobodę ruchów, lędźwiowy powinien zawsze być wystarczająco mobilny. Należy również zauważyć, że kręgosłup każdej osoby jest w stanie poradzić sobie z obciążeniem na niego. Jeśli jednak zaczęło się rozwijać stan zapalny wszystkich jego oddziałów, może zaistnieć bardzo poważna choroba. Zwłaszcza w okolicy lędźwiowej.

Leki na zapalenie radicy

W walce z tą chorobą można natychmiast zidentyfikować dwa najbardziej podstawowe etapy.

Początkowo lek jest wybrany z powodu zapalenia radiculitis kręgosłupa lędźwiowego. Zadaniem lekarza jest jak najszybsze wyeliminowanie wszystkich niepokojących bólów. W tym samym czasie wszystkie leki, które są w stanie wyeliminować zespół bólu i, oczywiście, przyspieszają proces gojenia się. W celu zmniejszenia dyskomfortu, lekarz stosuje niekiedy specjalne odryglowanie bolesnych obszarów.

Więc co dokładnie leki są najczęściej stosowane u pacjentów ze skoliozą lędźwiową? Leczenie lekami będzie skuteczne tylko wtedy, gdy pacjent przestrzega kompleksowej terapii.

Przede wszystkim zaleca się specjalne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Są one używane, ponieważ są w stanie wyeliminować wszystkie odczucia bólu dość dobrze i szybko, dzięki usunięciu procesu zapalnego i obrzęku w dotkniętym obszarze. Ponieważ takie leki wpływają negatywnie na pracę przewodu pokarmowego, czas ich podawania jest wyraźnie ograniczony. Z tego powodu każdy lekarz uczestniczący musi z wyprzedzeniem mierzyć wszelkie możliwe negatywne konsekwencje z oczekiwanym dobrym skutkiem.

Zwykle leczenie szyjki lędźwiowej trwa wystarczająco długo. Wszystko to związane jest z konkretną specyficznością tego wydziału kręgosłupa. Z uwagi na fakt, że stosowanie leków przeciwzapalnych jest ściśle ograniczone, można je przepisać także znieczuleniem. W ciężkich przypadkach, towarzyszy im silny ból, wykonują tak zwane blokady. Oznacza to, dzieląc obszar zakaŜenia kręgosłupa na róŜne znieczulenie. Ta metoda, chociaż pomaga szybko wyeliminować ból, ale nie można go uznać za lekarstwo. W tym przypadku brak dyskomfortu będzie tylko reakcją na wstrzyknięty lek, ale nie jest oznaką powrotu do zdrowia.

Głównymi lekami w celu wyeliminowania zespołu bólowego

Najczęściej jest to niespecyficzne leki przeciwzapalne. Są wstrzykiwane w postaci zastrzyków, które pomagają szybko usunąć proces zapalny. Jednak najbardziej skuteczne działanie wykazują specjalne maści przeciwzapalne do stosowania miejscowego.

U pacjentów, u których rozpoznano trzon kręgojadwy, zaleca się leczenie lekami obejmującymi leki "Diclofenac", "Fastum-gel". Ich działanie ma na celu wyeliminowanie zapaleń bezpośrednio na dotkniętym obszarze. Nieznacznie łagodzą ból. Takie maści mogą być stosowane nawet u osób z różnymi reakcjami alergicznymi, ponieważ nie wykazują podrażnień.

Leczenie narkotyków przez zapalenie nerwów lędźwiowych obejmuje niesteroidowe leki przeciwzapalne, które są wytwarzane w zastrzykach i nie tylko. Wśród nich takie środki są bardzo popularne:

 • Diklofenak.
 • Dikloran.
 • Voltaren.
 • "Naklofen".
 • "Nurofen".

Używane środki zwiotczające mięśnie

Jeśli jest taka potrzeba, lekarz może przepisać leki, które mogą usunąć skurcze mięśni, które często towarzyszą bólom rany kulszowej. Lecznicze leczenie lędźwiowego zapalenia radiculum obejmuje środki rozluźniające mięśnie.

Najczęściej stosowano takie leki:

 • "Cyklobenzapryna".
 • Robaxin.
 • "Midokalm".

Dzięki wielu badaniach obecnie najskuteczniejszy jest najskuteczniejszy lek zwany "Midokalm". Od dawna jest używany w wielu dobrze rozwiniętych krajach świata. Jest to pozajelitowe podawanie leku, który pomaga szybko usunąć skurcz mięśni i usunąć istniejące uczucie bólu. Zauważa się również, że u niektórych pacjentów aktywność mózgu wzrasta, lęki i pewne napięcie nerwowe są zwolnione.

Lek ten jest dobrze połączony z NVS, co może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepożądanych działań niepożądanych. Jednakże skuteczność leczenia nie zmniejsza się. Nawet przy wystarczająco długim zastosowaniu lek "Midokalm" nie jest w stanie powodować osłabienia mięśni i nie ma żadnego działania uspokajającego, jak wiele innych środków zwiotczających mięśnie. Dobra tolerancja tego leku pozwala na przypisanie go nawet tym osobom, które potrzebują szybkiej reakcji i maksymalnej koncentracji na pracę.

Okres rekolekcyjny

Jeśli zniknął dyskomfort, to nie oznacza całkowitego powrotu do zdrowia. Leczenie powinno być wyznaczone dopiero po jasnym ustaleniu przyczyny wystąpienia bólu. Walka z chorobą może być zupełnie inna, ponieważ przyczyny choroby mogą być zasadniczo różne.

Praktycznie w każdym przypadku u pacjentów, u których rozpoznano zapalenie nerwu odcinka lędźwiowego, leczenie tradycyjne opiera się na stosowaniu masażu leczniczego i gimnastyki. Ćwiczenia fizyczne pomagają normalizować cały gorset mięśniowy i niezbędny aparat ligamentowy z tyłu. Dzięki temu rozwija się wspólna mobilność.

Metody ludowe

Istnieje wiele znacharianowskich sposobów zwalczania choroby. Praktycznie wszystkie ludowe metody leczenia radiculitis są oparte na dobrym ociepleniu całego obszaru dotkniętego plecami. To pomaga złagodzić ból i poprawia krążenie krwi. Ważne jest, aby zrozumieć, że taka choroba, jak lędźwiowe zapalenie radicy, objawy, leczenie (i środki ludowe i leki) muszą koniecznie zostać omówione z lekarzem. A dopiero po uzgodnieniu z nim – zastosuj.

Jest jeszcze jedna ", ale". Metodami ludowymi nie można uznać za poważne traktowanie. Można je traktować jedynie jako próbę złagodzenia bólu trochę. Dlatego najlepiej będzie, oczywiście, szukać kwalifikowanej pomocy od specjalisty, który już zaleca leczenie w oparciu o konkretny przypadek.

Domowe środki zaradcze

Zauważono powyżej, że złożona terapia jest dosyć skuteczna w zwalczaniu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Leczenie lekami w tym przypadku powinno być połączone z środkami przeznaczonymi dla gospodarstw domowych.

Do najbardziej znanych należą następujące metody:

 1. W miejscach dotkniętych plecy, potarł się wodny roztwór soku chrzanowego, po czym talia łączy się z ciepłym wełnianym szalem.
 2. Kawałek miękkiej tkanki nawilża się czarnym sosem z rzodkwi i nakłada na żądane miejsce. Po owinięciu wełnianego szalka. Taki kompresor może być noszony nawet przez kilka dni, przy braku poważnego pieczenia.
 3. W chorych miejscach należy pocierać niewielką ilość oleju jodłowego. Przebieg zabiegu to zwykle 10-15 procedur.
 4. Zalecane są także musztardy i musztardy.

Leczenie leków ludowych na radiculitis

Po uzgodnieniu z lekarzem można korzystać z innych wspaniałych metod, które przybyły do nas z głębokości wieków.

Tylko specjalista mianuje pacjentów z rozpoznaniem leków "lumbar radiculitis". Można próbować pomóc ludziom. Następujące metody okazały się skuteczne:

 1. Kompresy z nasion lnu owinięte w ciepłą szmatkę nakłada się na bolesny obszar.
 2. Aby złagodzić ból, zaleca się prasowanie schabu gorącym żelazem przez grubą wełnę.
 3. Świeże liście brzozy są pokryte wrzącą wodą, przyłożone do chorego miejsca i pokryte grubym papierem.
 4. Kaszitsu z tartego rzodkwi i chrzanem stosuje się do bólów. Aby zmniejszyć palenie, można dodać śmietanę do mieszaniny.
 5. Dokładnie szlifuj kasztany, mieszając je z tłuszczem wieprzowym i olejem kamforowym, a następnie zastosuj mieszaninę do bólu plam.

Kąpiele lecznicze z zapalenia radicy

Nie zapominaj o procedurach wodnych.

 1. Marl z tartym chrzanem umieszcza się w wannie. Konieczne jest wykonanie takich zabiegów w nocy, po czym owinąć pas z ciepłym wełnianym szalem i leżeć pod kocem.
 2. Proszek musztardy rozlewa się do ciepłej wody, aż mieszanina stanie się miękką konsystencją. Następnie wlać kubeł do kąpieli i dobrze wymieszać.
 3. Nanieś również wywar z słomy. Surowce są wstępnie uziemione i wylane we wrzącej wodzie, po czym mieszanka jest wlewana do gorącej kąpieli.

Dieta z radiculitis

Równie ważne jest, aby uzdrowić się z choroby i zjeść dobrze. Podstawą diety osób cierpiących na ból radiculitis, powinny być sałatki ze świeżych warzyw. Używają pomidorów, ogórków, kapusty. Ale marchwi i kalafiora są zalecane do gotowania dla pary. Należy również jeść jak najwięcej owoców, zwłaszcza bananów. Moc powinna wynosić 4-krotnie. Należy unikać jedzenia smażonych, słone, tłuste i pikantne potrawy, jak również słodycze i mocną herbatę.

Pamiętaj: w celu wycofania lumbarosa lędźwiowego, leczenie powinno być połączone z ludowymi środkami zaradczymi i odpowiednią dietą.