319 Shares 1096 views

Co jest dekubitalnaya wrzód na szyjkę macicy?

badanie ginekologiczne często objawia erozyjne powierzchni szyjki macicy. Patologia ta może wystąpić z powodu różnych przyczyn. W zależności od czynnikiem predysponującym emitować kilka rodzajów erozji. Przykładem jest wrzód dekubitalnaya. Ten rodzaj uszkodzenia nabłonka macicy obserwowano u starszych kobiet.

Co jest dekubitalnaya wrzód?

Prawie co druga kobieta z własnego doświadczenia wie, że tej erozji szyjki macicy. Z tej diagnozy, można żyć przez wiele lat bez uczucia dyskomfortu. Dlatego wiele kobiet nie zwracają uwagi na obecność choroby, biorąc pod uwagę to nieszkodliwe. W niektórych przypadkach erozji i naprawdę nie szkodzi zdrowiu. Niemniej jednak, należy pamiętać, że jest uważany za stan fakultatywnego przedrakowych i w każdej chwili może przekształcić się w raka. Jedną z odmian tej choroby jest uważany dekubitalnaya owrzodzenia szyjki macicy. W przeciwieństwie do zwykłej erozja ta choroba jest poważniejsza i wymaga pilnego leczenia.

Przyczyny rozwoju wrzodu w łonie matki

W większości przypadków diagnozuje się choroby wrzodowej starszych kobiet dekubitalnuyu. Jego wygląd jest związany z zaburzeniami naczyniowymi. Biorąc pod uwagę, że pochwy i macicy są ciałami mięśni wraz z wiekiem jest ich wytrzymałość. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet, które prowadzą siedzący tryb życia. Wskutek ograniczonej organów tonu mięśni stopniowo rozciągnięte. W niektórych przypadkach, jest pominięcie lub wypadanie macicy. Ponadto adinamii, prowadzi to do innego czynnika – obniżenie poziomu estrogenów. Hormony te są produkowane przez jajniki jest tylko do pewnego wieku (45-55 lat). Więc choroba występuje częściej u kobiet po menopauzie. Dekubitalnaya wrzód odnosi się do zaburzeń troficznych. Oznacza to, że rozwija się przez korpus do rozciągania, jak również pogorszenia żylnego odpływu. Poza wiekiem inwolucji mięśni, istnieją inne przyczyny wrzodów dekubitalnyh. Wśród nich: zginać naczyń miednicy, zastój żylny z powodu zaburzeń krwi.

Dekubitalnaya macicy wrzód: Jak diagnozuje?

Głębokie erozja szyjki macicy (wrzód) nie zawsze jest łatwo podejrzewać. Rzeczywiście, wiele kobiet nie dokonywać żadnych skarg jeśli zamontowane. W rzadkich przypadkach, objawy owrzodzenia obejmują: ból w obrębie narządów płciowych i dolnej części brzucha, zaburzenia upławy (ropa lub krwi). może wystąpić ten obraz kliniczny, jeśli wada jest duża i głęboka, jak również zapalenie obszarze zagrożonym jest obecny. Jednak w większości przypadków, każda z odmian nadżerki wykrywane poprzez badania ginekologicznego. Palpacyjne macicy jest często obserwowane bolesność. Zobacz wrzód jest możliwe tylko w badaniu narządów płciowych lustrem. Dzięki temu narzędziu udaje się uchwycić szyjki macicy we właściwej pozycji i dobrze rozważyć. W obecności erozji wykonywane kolposkopowego. Ta metoda badania pozwala zobaczyć obrażenia pod dużym powiększeniem i dostać kawałek nieprawidłową tkankę (biopsja). Dekubitalnaya szyjny wrzód na zdjęcie po kolposkopii jest następujący: okrągły lub owalny defekt w ciemnym kolorze z jasnym zarysie i białe treści. Na skraju zaczerwienienie przestrzegane. Ponadto, procedury diagnostyczne obejmują biorąc onkotsitologiyu mazistej. Jeżeli nie jest to wrzód na szyi i ciała lub dolnej części macicy, przepisać histeroskopii. W niektórych przypadkach trzeba uzyskać duży kawałek tkanki. Wskazuje to na konizacji. Ta procedura jest przeprowadzana nie tylko do diagnozy, ale również odnosi się do jednej z metod.

Wrzody na szyjce macicy, co robić?

W przeciwieństwie do płytkich nadżerek, owrzodzeń troficznych z pacjentem powinno być dopuszczone. Jest to szczególnie konieczne w przypadku, gdy wada towarzyszy reakcji zapalnej. Jeżeli dno owrzodzenia zawiera ropę oraz na krawędziach nie jest obrzęk i zaczerwienienie, leczenie należy rozpocząć natychmiast. Po tym wszystkim, tym więcej czasu opracowania obrażenia, więc jest głębszy. W związku z tym, wrzodziejące wady mogą doprowadzić do infekcji w całym organizmie, a nawet posocznica przełom (źródło zakażenia). W takich przypadkach rzadko udaje się zachować macicę. Aby nie wywołać taki stan wymaga stałego monitorowania specjalisty. W celu zastosowania leczenia maścią tamponów narkotyków. Na przykład, lek „Levomekol”. On nie tylko ma działanie przeciwzapalne, ale także lecznicze działanie.

wrzody Zapobieganie dekubitalnyh

Dekubitalnaya owrzodzenie rozwija się przez długi czas, w związku z tym, aby nie rozpocząć proces, trzeba odwiedzić ginekologa co najmniej 1 raz w roku. Środki zapobiegawcze obejmują: ćwiczenia fizyczne w celu wzmocnienia mięśni, użycie krzepnięcie krwi. Aby uniknąć komplikacji, trzeba czasu, aby rozpocząć leczenie przeciwzapalne. Na utraty narządów powinna przeprowadzić operację.