470 Shares 6830 views

hemoroidy zewnętrzne: leczenie w domu. Jak leczyć hemoroidy bez chirurgii

Hemoroidy diagnozuje się, gdy żyły odbytnicy lub odbytu dochodzi do stanu zapalnego przed nadmiernym obciążeniem. W zależności od lokalizacji zapaleniem żył odróżnić hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne. Ostatnia diagnoza oznacza, że opuchnięte guzki skóry i naczyń krwionośnych częściowo wypadł z odbytu.


Zewnętrzne i wewnętrzne hemoroidy – równie poważne choroby, więc leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

Objawy

Istnieje kilka objawów, które mogą stwierdzić obecność człowieka hemoroidów zewnętrznych. Niektóre objawy choroby pojawiają się dopiero w późniejszych etapach, w okresie rozwoju choroby inni są przestrzegane. Oto tylko niektóre z możliwych objawów:

 • swędzenie w okolicach odbytu;
 • ból odbytu;
 • guzki w pobliżu odbytu lub wokół niego;
 • krew w stolcu.

Krwawienie można zobaczyć podczas wizyty w toalecie: woda w muszli klozetowej jest malowany szkarłat lub czerwone plamy są drukowane na papier toaletowy. Guzki wokół odbytu w dotyku wydają się stan zapalny. Powyższe objawy mogą wskazywać na powstawanie i rozwój innych chorób, tak, aby uniknąć powikłań, zaleca się, aby wyznaczyć, jak wizyta u lekarza jak najszybciej. Jeśli lekarz wykryje normalną zewnętrzne leczenia hemoroidów w domu, to może być korzystne zabiegu.

przyczyny

Kilka różnych czynników może służyć jako bodziec do powstania hemoroidów zewnętrznych. Najczęstszym powodem – to stałe napięcie podczas wypróżnień, które często staje się nawykiem dla przewlekłego zaparcia i twardego stolca. Napięcie mięśni zakłócają normalnego przepływu krwi w obszarze odbytnicy, co prowadzi do gromadzenia się krwi i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Z tego samego powodu, przewlekłe zaparcia i biegunka może spowodować okresowe hemoroidy zewnętrzne. Ponadto zagrożone są kobiety w ciąży, ponieważ rozciąganie macicy naciska na tym samym duchu, a także uniemożliwia przepływ krwi.

czynniki ryzyka

Jeśli rodzice pacjenta w określonej żywotności do czynienia z problemem, że sprawiło, że zastanawiam się, jak leczyć hemoroidy zewnętrzne, jego bardzo prawdopodobne też nie przejdzie tej choroby, to znaczy, dziedziczność odgrywa ważną rolę.

Pęcznienie żył w odbytnicy i mogą być spowodowane przez inne czynniki, takie jak ciąża lub starzenia się organizmu. Przyczyny choroby dokładnie określona przez lekarza, ale jest to na pewno powiedzieć, że każda przyczyna stresu podczas wypróżnień – jest czynnikiem ryzyka.

diagnostyka

Ponieważ wiele z tych objawów hemoroidów zewnętrznych są podobne do objawów innych chorób, dla prawidłowej diagnozy wymaga dokładnego badania lekarskie. Do dyspozycji lekarza istnieje kilka rodzajów testów diagnostycznych i badań, aby potwierdzić lub wykluczyć obecność hemoroidów zewnętrznych. Najczęściej następujące metody są stosowane w praktyce medycznej:

 • rektoskopia;
 • kolonoskopia;
 • rektosigmoidoskopiya;
 • anoscopy.

Lekarz diagnoza zaczyna się od badania fizykalnego, w którym można wykryć stan zapalny żyły. Co do zasady, hemoroidy zewnętrzne są prawie zawsze wykrywane przez zwykłą kontrolę. Procedury takie jak kolonoskopia, anoscopy, rektosigmoidoskopiya lub rektoskopii powołany, aby uniknąć ewentualnych powikłań i anomalii. Jeśli lekarz podejrzewa obecność wewnętrznych niż zewnętrznych hemoroidy, może wyznaczyć anoscope do badania od wewnątrz odbytu.

Techniki leczenia domowego

Prosta diagnoza może być przekazywana z lekarzem w celu dokładnego określenia, czy masz hemoroidy zewnętrzne. Leczenie w domu, jednak jest coraz bardziej korzystne niż zabiegu usunięcia grudek. Wreszcie pozbyć się obrzęk żył nie jest możliwe bez operacji, ale na własnych objawów zwalniających sił każdego z nich.

żywność

Dieta jest konieczne umieszczanie więcej pokarmów zawierających błonnik. Jeśli to potrzebne, efekt można wzmocnić produktów naturalnych dodatków spożywczych o wysokiej zawartości tego składnika. Dostarcza się liczne substancja pitna zmiękczenia stolca i pozwala uniknąć nadmiernego napięcia mięśni w obszarze odbytnicy. Dużo błonnika znajduje się w brokuły, fasola, pszenicy i otręby owsiane, pieczywo pełnoziarniste, świeże owoce. Suplementy z włókna – wysoce skuteczne środki hemoroidów zewnętrznych – charakterystyka może pomóc zmniejszyć krwawienie, zapalenie naczyń i obrzęk. Zmniejszają one także podrażnienie, które pojawiają się, gdy klaster małych cząstek kału wokół stanów zapalnych żył. Pacjenci Kobiety często skarżą się, że zwiększenie ilości błonnika w diecie powoduje wzdęcia i wzdęcia. Włókno powinno być dodane do menu stopniowo, z dnia na dzień zwiększa stopień zużycia 25-30 gramów dziennie. Równocześnie powinna być zwiększona i przyjmowania płynów.

ćwiczenia

Korzyści z umiarkowanej aktywności fizycznej, takiej jak codzienny spacer szybkim krokiem na czas 20-30 minut. Przyczyniają się one do stymulacji czynności jelit.

zarządzanie czasem

Odczuwają potrzebę wypróżnienia, należy natychmiast udać się do toalety. W żadnym wypadku nie może być tolerowane i poczekać na bardziej odpowiedni czas. Krzesło gromadzi się w jelitach, co powoduje wzrost ciśnienia w obszarze odbytnicy, zaostrzając napięcie mięśni. Ponadto zaleca się, aby wybrać określony czas każdego dnia (najlepiej po posiłkach), aby usiąść na toalecie przez kilka minut. Ten nawyk pomoże rozwijać regularnego rytmu wypróżnień.

nasiadówki

Sitz wanny – kąpiel z ciepłej wody, przeznaczone do pośladków i ud. One złagodzić swędzenie, podrażnienie i skurcz mięśni zwieraczy. Jest to świetny sposób dla tych, którzy nie wiedzą, jak leczyć hemoroidy bez operacji. Można zakupić małą plastikową tackę w aptece, a następnie zainstalować ją na sedes lub po prostu siedzieć w wannie z normalnego poziomu wody, sięgając tylko do bioder. Eksperci zalecają dwadzieścia minut po każdej kąpieli Sitz wypróżnienia oraz dodatkowy 2-3 razy dziennie. Po tej procedurze, trzeba powoli wysuszyć ręcznikiem odbytnicy obszar pat – w każdym razie znacznie tarcie. Można nawet użyć suszarki do włosów.

preparaty miejscowe

leki bez recepty na hemoroidy zewnętrzne z treścią miejscowego znieczulenia może tymczasowo złagodzić ból. Maści i czopków (luksów), które obejmują poziom kortyzolu nie mniej skuteczne, ale ich stosowaniu powinny być zmniejszone do czasu przedmiotu 7 dni. Jeśli długo stosować takie czopki lub maści, hemoroidy mogą być skomplikowane przez obumierania zewnętrznej skóry. Mokre chusteczki z wyciągiem z oczaru wirginijskiego – doskonały wybór: mają działanie uspokajające i nie mają niepożądanych skutków ubocznych. Zmniejszyć ból i stany zapalne i pomaga woreczek lodu: to musi być za kilka minut, aby dołączyć do odbytu. Wreszcie, lepiej jest siedzieć na poduszce, niż na twardej powierzchni miękkości pomaga zwalczać zapalenia hemoroidów istniejących i zapobiega powstawaniu nowych pąków.

Kiedy zdiagnozowano u hemoroidów zewnętrznych, świece i maści są często połączone ze stosowaniem leku wewnątrz, zmiękczające stolec. Chociaż środki te są skuteczne w leczeniu zaparć nie należy ponieść nich luźny stolec może powodować pogorszenie się zapaleniem i infekcją odbytnicy.

thrombosing

Przy opracowywaniu zakrzepowe hemoroidy zewnętrzne, ból może wydawać się nie do zniesienia. Jeśli zakrzep w naczyniu dłużej niż dwa dni, należy użyć środków domu w celu złagodzenia objawów i czekać na to, aby rozwiązać sam. Jeśli zakrzep powstała niedawno, możliwe jest, aby skonsultować się z chirurgiem, aby bezpośrednio lub skrzeplina usunięcia hemoroidów.

to ciekawe

Jak leczyć hemoroidy bez operacji? Lekarze nie dają takiej rady, jednak fora zdrowia i zwalczanie hemoroidów zewnętrznych można znaleźć ciekawe informacje. Wielu ludzi zgłosić wysokiej sprawności konwencjonalnych pieluchy dla niemowląt krem stosowany do zapalnie hemoroidy guzki. Po prostu trzeba się upewnić, że krem do wysypki na skórze dziecka zawiera ważne składnik – tlenek cynku. Miłośnicy umieścić krem na okolicy odbytu 1-2 razy dziennie.

medycyna alternatywna

Jeżeli pacjent jest diagnozowany z hemoroidów zewnętrznych środków ludowej nie pomagają leczyć choroby. Jednak mogą one również być stosowany w celu łagodzenia objawów. Tak więc, ekstrakt z oczaru stosuje się jako destylowanej cieczy, maści, kompresji i chusteczki. Oczaru – naturalna środek hemostatyczny, która sprzyja nie tylko zmniejszenie krwawienia, a także do zmniejszenia bólu, świądu i związanych stanów zapalnych.

miotła rzeźnika – roślina stosowana od czasów starożytnych do leczenia hemoroidów i żylaków. Niestety, badania jej skuteczność nie została jeszcze udowodnił, że przeprowadzono tylko badania, w którym wzięło udział 124 pacjentów z rozpoznaniem „hemoroidy”. Według sondażu, 75% pacjentów i ich lekarzy zauważył wysoką skuteczność miotłę rzeźnika, ale podsumować dokładnych wyników potrzebne są dalsze badania. Obecnie ekstrakt roślinny jest sprzedawany w formie kapsułek lub herbaty ziołowej z lekko gorzkim smaku. Herbatę wytwarza się w sposób następujący: a filiżanki gorącej wody przez 10-15 minut umieszczone łyżeczkę naturalnego ekstraktu. miotła rzeźnika mogą wpływać na działanie leków, takich jak leki na nadciśnienie, alfa-blokerów, leków przeciwdepresyjnych i niektórych innych leków, więc przed stosowaniem substancji powinny skonsultować się z lekarzem.

Ekstrakt z kory sosny morskiej – jest źródłem flawonoidów, katechiny, proantocyjanidyny i kwasy fenolowe o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Zastosowanie naturalnego ekstraktu przez tydzień pomaga złagodzić objawy choroby. Od hemoroidy często diagnozowane u kobiet, które urodziły się drugiego dziecka, amerykańscy naukowcy badali skuteczność kory sosny morskiej wyodrębnić go po drugim porodzie. Według badań stwierdzono, że zastosowanie substancji w ciągu sześciu miesięcy po drugim porodzie może znacznie zmniejszyć intensywność objawów objawów chorobowych.

Inne przydatne narzędzia

Jeżeli pacjent boli hemoroidów zewnętrznych domowego leczenia może być przeprowadzane za pomocą następujących sposobów:

 • olej wazelinowy;
 • olej kokosowy;
 • witamina E;
 • rumianku;
 • nagietek.

Rumianku i nagietka stosuje się miejscowo w postaci maści lub okłady.

stres

Czasami przyczyną choroby (jak również przewlekłe zaparcia) jest stres. W tym przypadku konieczne jest, aby myśleć o zajęciach jogi, Qigong i medytacji.

profilaktyka

Aby nie uruchamiać zewnętrzne hemoroidy leczenie w domu, zaleca się łączyć ze środków zapobiegawczych. Po pierwsze, powinniśmy zminimalizować zmęczenie podczas wypróżnień. W zaparć może być przyjmowana doustnie lub łagodnych środków przeczyszczających to menu więcej niż produktów roślinnych o wysokiej zawartości błonnika. Od hemoroidy u kobiet częściej występuje u kobiet w ciąży i po porodzie, dla chwilowej ulgi defekacji lepiej jest użyć leków farmaceutycznych, zmiękczające stolec. Z biegiem czasu, praca jelit poprawi. Jeśli żadna z powyższych nie pomoże, należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem.