641 Shares 7835 views

Persimmon: użyteczne właściwości niesamowite berry

Uznawana za miejsce narodzin persimmon, Japonii i Chinach. A dziś jest uprawiana w Gruzji, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Krym.


Smak – to nie jest jedyna zaleta, która ma persymonkę. Przydatne właściwości jest również bardzo zróżnicowane i wartościowe.

Skład chemiczny persimmon

Przez liczbę składników odżywczych przed owoc figi i winogrona. Szybko zaspokoić głód, Persimmon, dietę, która jest bardzo powszechne, to przynosi Postać wiele dobrego.

Bardzo cennym produktem, uważaliśmy jabłka, ale Persimmon użytecznych substancji jest wielokrotnie większa. Zawiera błonnik, magnez, sód, potas, wapń, mangan i żelazo. W skład tych owoców zawiera ponadto witaminy P, C, E, prowitamina A, glukozę, sacharozę, jod. W obecności wielu przeciwutleniaczy, które przyczyniają się do zwalczania szkodliwych wolnych rodników. Znajdującej się w nim i pektynę, która umożliwia funkcjonowanie systemu trawiennego (ściągające).

Persimmon: użyteczne właściwości w leczeniu i profilaktyce chorób i schorzeń

Regularnie jeść persimmons można zapobiec i leczyć wiele chorób:

1. Choroby serca i naczyń krwionośnych. Persimmon – najlepszy naturalny środek do utrzymania zdrowego serca i naczyń krwionośnych. Aby zapobiec rozwojowi miażdżycy trzeba jeść w ciągu dnia zaledwie 100 gramów owoców. Mięsień serca służy do cukru persimmon moc – poziom glukozy w nich znacznie mniej niż rafinowanego cukru, więc glukozy we krwi pozostają w normie. Witamina P i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, co pozwala na stosowanie persimmon pozwala ustabilizować ciśnienie krwi, aby poradzić sobie z nadciśnieniem.

2. Rak. Naukowcy udowodnili, że z produktów codziennego użytku z beta-karotenem znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuc. I jako część Persimmon, beta-karoten i prowitamina A są obecne w dużych ilościach.

3. kamica nerkowa. Od dawna stosuje się w leczeniu persimmon pęcherza i nerek. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kamieni nie powinny jeść persimmons, ponieważ ma dużo potasu. Ponadto, te owoce sprzyjają szybkiemu wydalaniu nadmiaru soli sodowych, jak mają dobre działanie moczopędne. Persimmon – doskonała asystent dla utrzymania równowagi potasu sodu w organizmie.

4. niedokrwistość i niedokrwistość. Aby uniknąć tych chorób, konieczne jest, aby używać dużo Persimmon, wewnątrz której znajduje się duża ilość żelaza. Szczególnie przydatna Persimmon ciąży.

5. tarczycy, oraz problemy z tym związane. Tutaj persimmon korzyści przejawiające się obecnością jodu.

6. przeziębienia. Dla przeziębienia i kaszlu bardzo dobrze pomóc płukania sok z 1 dojrzałych owoców persimmon, rozcieńczyć 3,5 łyżki ciepłej wody.

7. orzeźwiający efekt. Berry ma na ciele doskonały efekt tonik, zwiększa wydajność, wzmacnia system odpornościowy, zapewnia dobry sen i dobre samopoczucie, dobry środek uspokajający dla naszego układu nerwowego, poprawia apetyt.

8. trawienie. Persimmon ma działanie bakteriobójcze w stosunku do Staphylococcus aureus, Escherichia coli i siano. I dzięki pektyny owoców jest stosowany w celu poprawy trawienia. Jest to skuteczny ściągające na bóle żołądka i zaburzeń jelitowych. Istnieje wiele witamin i herbaty z liści persimmon.

9. Vision. Persimmon, właściwości użytkowe, które są wymagane w wielu beta-karotenu, w dużych ilościach zawartych w dojrzałych jagód, wzmacnia wzrok, jest również dobre w profilaktyce chorób oczu.

10. Układ oddechowy. To samo beta-karoten jest wielki, aby dbać o drogi oddechowe, zapobiegając rozwojowi zapalenia płuc i oskrzeli.

11. Efekt kosmetyczny. Ze względu na beta-karoten (dostępny w dużych ilościach w owocach), Persimmon, podobnie jak inne owoce pomarańczowe są bardzo przydatne dla skóry. Jest to doskonałe narzędzie w walce z rozszerzonymi porami i trądzikiem. Często wykonane z maskami Persimmon, kremy, szampony i żele pod prysznic. Domy mogą być również wykorzystywane do persimmon skóry, jagód ma działanie nawilżające i odżywcze. Spróbuj zrobić taką maskę: 10 minut na oczyszczoną skórę twarzy, stosuje miąższ dojrzałych persimmon, a następnie spłukać zimną wodą. Osoba natychmiast zaczyna wyglądać młodziej, świeższe i zdrowsze.

Zapobieganie 12. beri-beri. Obecność licznych ważnych mikro i makroelementów oraz witamin czyni go doskonałym narzędziem podczas persimmon sezonowy beri-beri.

13. Leczenie ran. Persimmons dojrzałe mają doskonałe właściwości antybakteryjne i ściągające. Dołączyć do oparzenia lub rany, czystej owoców i gwarantuje szybsze gojenie!

Persimmon, korzystne właściwości, których już wiemy, ma pewne przeciwwskazania. Ponieważ istnieje wiele łatwo przyswajalnych cukrów, zjeść go z otyłością lub cukrzycą nie powinno być. W innych przypadkach, to będzie bardzo przydatna.

Ciesz się tym jagód i być zdrowe!