119 Shares 7210 views

Dokumenty do wizy do Bułgarii. Wszystkie subtelności wizy do Bułgarii

Jak wiecie, Bułgaria – jest ulubionym miejscem wypoczynku dla Rosjan. Oprócz korzystnego klimatu, piaszczystych plaż, wyśmienitych potraw narodowych i brak bariery językowej, rosyjskich turystów przyciąga możliwość zakupu lokalną nieruchomości. Dla podróżnych, którzy regularnie podróżują do Bułgarii i rezerwowych miejsc w hotelach na własną rękę, szczególnie ostrym pytaniem o projektowaniu wizy krajowej. Nie ma wątpliwości, posiadaczy Schengen – są one dopuszczone do odwiedzenia UE dla zezwoleń wydanych w różnych krajach. Informacja o tym, co dokumentuje się o wizę do Bułgarii musi stać się bardziej przydatne i istotne dla zwykłych ludzi. Podmiotem i przedmiotem tego artykułu.


Metody przetwarzania bułgarskich wizy

Proces uzyskania wizy do Bułgarii jest proste, w praktyce można to zrobić na dwa sposoby: Kontakt z biurem podróży lub przejść przez wszystkie samego sądu. Obecnie większość turystów nie mają czasu, aby upewnić się, że niezależnie zbierać dokumenty o wizę do Bułgarii. Łatwiej jest zwrócić się do specjalistycznego serwisu lub akredytowanego biura podróży. Podróżni, którzy nie mogą sobie pozwolić na wycieczkę do centrum wizowego, wykonywać wszystkie dokumenty nie jest trudne.

Visa za pośrednictwem biura podróży

W Rosji istnieje duża liczba firm i biur podróży, które są zaangażowane w rejestracji wiz krajowych. Pracują bezpośrednio z centrum wizowego, kontrolować proces uzyskiwania dokumentów. Wystarczy tylko przynieść niezbędne dokumenty, będą one zrobić resztę sami. Niektóre firmy nawet dostarczyć wiz do domu. Oczywiście, ta usługa nie jest wolny.

Jeżeli dokumenty nie są podawane cię osobiście i powiernika, potrzebują pełnomocnictwa napisany przez właściciela paszportu i poświadczone przez notariusza.

Uzyskanie wizy na własną rękę

Nie jest konieczne, aby skorzystać z pomocy firm pośredniczących, wielu podróżnych do czynienia z kwestią rejestracji samych wiz turystycznych. Po pierwsze trzeba mieć listę niezbędnych dokumentów. Wizy do Bułgarii na podstawie zebranych dokumentów.

centra wizowe wszystkich regionach Rosji pięć dni w tygodniu od rana do wieczora. Nie powołanie nie jest zatem zastosowanie do usług, dokument może być dogodnym czasie dla Ciebie. Pracownik Visa Center sprawdza poprawności wypełnienia formularza, a po wykonaniu wszystkich wymaganych dokumentów pracownik jest zobowiązany do udzielenia Ci specjalny paragon, na którym będzie można uzyskać wizy.

Będą przydatne informacje na temat miejsca pobytu bułgarskich ambasadach i konsulatach w Rosji. Konsulat Generalny Bułgaria w Nowosybirsku, Petersburgu i Jekaterynburgu. Jeśli potrzebujesz ambasady, a następnie będzie musiał udać się do stolicy. Jak dla centrów wizowych, znajdują się one w tych samych wielkich miast rosyjskich, w tym Moskwie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, aby turystów? Przetwarzanie dokumentów należy zapłacić pewną kwotę. Opłata ta jest nazywana opłat konsularnych. 35 euro warto zwykłej wizy do Bułgarii (wykaz dokumentów znajduje się poniżej). Dla pilnych Rosjanie muszą także zapłacić opłatę wizową dla takiego dokumentu będzie równa 70 euro. Oprócz tego obowiązkowego wkładu do uiszczenia opłaty za usługę. Jest on oskarżony o obywateli w wysokości 836 rubli. Kwota ta jest taka sama dla wszystkich centrów wizowych, konieczne jest, aby zapłacić za każdym razem, niezależnie od rodzaju dokumentu.

Mieszkańcy krajów WNP, w tym Białorusi i Kazachstanu, nadają się do wszystkich zasad wizy opłata wizowa jest dla nich 2640 rubli. Jednak w przypadku podróży z dziećmi mieszkańców projektowaniu wiz dzieci z sąsiednich krajów muszą płacić. Dotyczy to dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Czas realizacji od zwykłej rozdzielczości trwa średnio 5-8 dni roboczych, pilne – 3 dni. Dopiero po wizycie osobisty jest możliwy do uzyskania wizy do Bułgarii. Dokumenty można odebrać od 11.00 do 16.00 w Centrum Visa.

Turyści, którzy tylko dostał paszport , czy nie przejść w dowolnym miejscu, pod warunkiem jakieś bonusy. Tak podróżujący z „czystych” paszportów są zazwyczaj wydawane wizy na okres sześciu miesięcy. Jeśli zostały do Bułgarii, jesteśmy uprawnieni do okresu zezwolenia – 1 rok. Jednak kwestia wizy krajowej wydaje się na okres nie dłuższy omawianym turystów.

Dokumenty do wizy do Bułgarii

Wyjechać za granicę, aby wszelkie rosyjskich turystów trzeba wydać specjalne zezwolenie. Aby to zrobić, musisz zebrać pakiet dokumentów:

1. Visa Formularz zgłoszeniowy.

2. Paszport. Informacje dla podróżnych, to musi być ważny przez 3 miesiące, w tym w dniu zakończenia podróży.

3. Kolor Zdjęcie. Rozmiar – 3,5×4,5.

4. Kopia początkowej strony paszportu (2x).

5. Kopie stron z ważnych wiz.

6. Bilet lub rezerwacja (oryginał i kopia).

7. Informacje na temat ubezpieczenia medycznego w kwocie nie mniejszej niż 30.000 euro (oryginał i kopia).

8. Dowód wystarczających funduszy. Wysokość sumy wysokości 100 euro dziennie na osobę. Nawet jeśli się przez kilka dni, kwota ubezpieczenia nie powinna być mniejsza niż 500 euro – jest limit.

Podróżowanie z dziećmi: dokumenty do uzyskania wizy

Młodzi podróżni muszą również wizy do Bułgarii. Jakie dokumenty są wymagane, jeśli masz zamiar udać się na wakacje z dziećmi?

1. Świadectwo urodzenia (odpis, pożądane jest, aby mieć oryginalne).

2. Wypełniony aplikacji. Jest to konieczne nawet wtedy, gdy informacje na temat dzieci wpisane do paszportu.

W przypadku, gdy dziecko wyjeżdża za granicę z osobą trzecią lub rodzic, trzeba wziąć pełnomocnictwa z mama / tata / pierwszy przebywał w domu. Ponadto, istnieje potrzeba, aby być poświadczone notarialnie kopie uchwały i początkowej stronie paszportu.

Podczas podróży z dziećmi muszą wiedzieć, że:

– dla dzieci nie muszą płacić opłaty wizowe, jeśli nie jest on 6 lat;

– w mama / tata paszport powinien być wklejone zdjęcie z dzieckiem swoich dzieci. Zasada ta ma zastosowanie do dzieci, które są wpisane w paszporcie macierzystej. ograniczenia dotyczące wieku – 6 lat.

Dokumenty do uzyskania wiz D

Visa na dłuższy pobyt są wydawane cudzoziemcom, którzy planują długi lub stały pobyt w tym kraju. W ten sposób obywatele wydał tzw wizy D w Bułgarii. Dokumenty trzeba zebrać tych, którzy chcą wykonywać czynności lub pracy, lub komercyjnych. Ponadto, prawo do uzyskania takiej zgody należy do:

– ekspertów zagranicznych, który przybył w kraju pod traktatem międzynarodowym;

– Obywatele, którzy mają podstawy do stałego pobytu (na przykład zawarcie statusu rezydenta bułgarskiego);

– przedstawiciele firm, które są zarejestrowane w Izbie Handlowej w Bułgarii;

– członkowie rodziny obywatela Republiki Białoruś;

– korespondenci zagranicznych mediów i innych.

Zezwolenie wydawane jest dla tych, którzy planują pobyt w kraju od 90 do 360 dni, ale nie więcej. Uchwała w sprawie czasowego pobytu w Federacji Rosyjskiej jest regulowane przez ustawę „o cudzoziemcach w Republice Białorusi”, Artykuł 24. Opłata za rejestrację takiego dokumentu wynosi 100 euro, okres zezwolenia Przygotowanie – 30 dni roboczych.

Prywatna wizyta w Bułgarii. Co trzeba wiedzieć, aby turystów?

W przypadku podróży osobistym, Rosjanie mogą skorzystać z zaproszenia do obywatela, który posiada zezwolenie na pobyt lub przez rdzennych mieszkańców tego kraju. Na podstawie niniejszego opracowania podano wizy w Bułgarii. Wymagane dokumenty muszą być poświadczone notarialnie, a zezwolenie muszą być przestrzegane w organizacjach publicznych w miejscu zamieszkania Wzywający. To samo odnosi się do członków rodziny obywatela bułgarskiego, jedyną różnicą jest to, że zamiast zaproszenie powinno być udzielone akt stanu cywilnego, który bierze pod uwagę rodzaje komunikacji – związane lub cywilny. W celu stanie dostać się do małżonka kraju, trzeba dostarczyć zaświadczenie małżeństwo, dzieci – metrykę. To wymaga obecności obu oryginałów i kopii dokumentów.

Prywatne zwiedzanie wymaga dostarczenia potwierdzenia rezerwacji hotelu centrum wizowego. Częściej niż nie dostarczyć kopię faksem z podpisem osoby odpowiedzialnej. Potwierdzenie to powinno zawierać wszystkie składniki Tour: daty podróży, hotelu / hotelu, adres, e-mail, telefon. Ponadto konieczne jest, aby naprawić ten hotel wnoszone przez zgłaszającego. Czasami w centrum wizowego może wymagać zaświadczenia o zatrudnieniu lub kopię książki pracy, więc lepiej mieć je ze sobą.

W zasadzie, rosyjscy turyści są bezproblemowe do wystawiania dokumentów o wizę do Bułgarii. Pakiet standardowy pozwala to zrobić, nie tracąc czasu na poszukiwanie jakiegoś „ważne” odniesienia. Dość prosty system wizowy dla naszych rodaków jest jedną z głównych przyczyn bezgranicznej miłości do Bułgarii.