821 Shares 1066 views

Violet „bita śmietana”: opis odmiany, zdjęcia

Od niepamiętnych czasów, rośliny doniczkowe stworzyć komfort i dobre samopoczucie. Wszyscy ludzie mają różne preferencje, więc każdy dom jego połączenie i różnorodność kolorów. Ale faworytem niemal wszystkich gospodyń, oczywiście, pozostaje piękny fioletowy.


Wśród tych ostatnich można znaleźć unikalne okazy – są całkiem różne, zarówno w formie kwiatostanów, liści lub pąków. Zatem niezwykłe fioletowe można nazwać „bita śmietana”. Zdjęcia, cytowany w artykule, wyraźnie oddaje piękno tego kwiatu.

Ten kwiat aksamitny zadowoli prawie rok.

opis odmiany

Unikalne i atrakcyjne odmiany fiołków „bitej śmietany”, aby przyciągnąć uwagę nawet najbardziej wymagających hodowców. Jest to dość nowy, z dużymi kwiatostany frotte i został uruchomiony przez rosyjskiego hodowcy – Elena Lebetskoy.

Płatki tego fioletowego falisty, tworzą poczucie piany. Efekt ten jest wzmocniony przez maliny rozwodu i falistej cienkiej granicy wzdłuż krawędzi. Oferujemy fotografię odmian fioletowych „bita śmietana”, dzięki czemu można zobaczyć cały urok kwiatu opisane.

Rozeta miał miłe, aksamitne liście, zielony średniej intensywności. Wzdłuż krawędzi nierównych arkuszy, sprawiając wrażenie delikatnej bitej śmietany na zielonej tablicy.

fiołki pielęgnacji

Fiołki nie są kapryśny kwiaty. Niemniej jednak, byli szczęśliwi, konieczne jest wdrożenie im odpowiedniej opieki. Podstawowe zasady opieki dla fiołków „bita śmietana” są następujące:

 • zapewnienie prawa poświęcenia;
 • brak bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągi;
 • Wybierając odpowiednie garnki i gleby;
 • regularne podlewanie umiarkowane;
 • terminowe przesadzania i obrzezanie.

Dla fiołków ważne i właściwego poświęcenia i temperatury. Nie mniej ważną rolę odgrywa wilgotność. Optymalna temperatura dla fioletu „bita śmietana” – 22 ° C Zgodnie z tym, w wyższej temperaturze, to konieczne jest zwiększenie wilgotności. Można to osiągnąć za pomocą specjalnych urządzeń lub improwizowanych środków. Jako opcja – wystarczy zmienić kwiat w kuchni.

Dobrze raz w miesiącu, aby zorganizować Violet prysznic. Ale należy to robić ostrożnie – ziemia powinna obejmować folię że nadmiar wody nie zakłóca prawidłowego rozwoju kwiatu i go nie uszkodzić.

oświetlenie

Ważnym aspektem jest prawidłowe umieszczenie fiołków. Roślina jest, oczywiście, kocha światło, ale nie toleruje agresywne działanie promieni słonecznych. Dlatego lepiej rozstrzygać kwiat na oknie północnym. Jeśli nie jest to możliwe, to trzeba tylko trochę niejasne szkła.

Dla fiołków wystarcza na 10-12 godzin światła dziennego. wymagane jest dodatkowe oświetlenie głównie podczas kwitnienia. Dwa razy w tygodniu, zakład musi być obrócony o 90 stopni. Taki ruch pozwoli kwiat płynnie rosnąć, a gniazdo będzie wyglądać ładne i schludne.

podlewania zasady

rośliny kwitnące długo trzeba odpowiednio podlewane. Wymień podstawowe zasady podlewania fiołków „bitej śmietany”, opis i zdjęcia, które prezentujemy w tym artykule:

 1. Ziemnych Podłoże musi być mokro suche tylko górną warstwą gleby.
 2. Temperatura wody powinna wynosić co najmniej 20 ° C
 3. Woda przepływa bezpośrednio pod korzeni kwiatu lub krawędzi garnka.
 4. Musimy pamiętać, że nadmiar wilgoci powoduje gnicie korzeni w słupek. Podlewanie prowadzi się tylko po wyschnięciu warstwy górnej.
 5. Zimną wodę wywołuje szok fioletu i może niekorzystnie wpływać na wzrost i pąków kwiatowych.
 6. Podlewanie nie należy stosować twardą wodę z kranu.

gatunek reprodukcja

Jeśli w domu nie było takie piękno Terry, chcę zwiększyć swoją liczbę. Jest to łatwo osiągalne, nawet dla początkujących. Powielanie fiołków „bita śmietana” odbywa się w następujący sposób:

 • sadzonek;
 • nasiona;
 • podziału rozdzielaczy.

Najprostszym sposobem propagacji – podzielenia gniazda. Jeśli jedna doniczka tworzy inny wylot powinien być przeszczep jako kompletne rośliny.

Jeśli wiesz, uroczy fiolet „bita śmietana” widziano, można pożyczyć liściach roślin. Należy wyciąć w środku kwiatu, więc był młody. Ogonek powinny być tak długie. W przypadku zaniku będzie jego upraw. Krój jednocześnie lepiej zrobić niewielki kąt.

Aby rozpocząć cięcie uwiecznić. Najczęstszym sposobem – za pomocą wody, do której można dodać węgiel. Konieczne jest, aby upewnić się, że zdolność wszechczasów został napełniony wodą.

Po łodydze zakorzenia, produkujących pełnoprawnym ziemię. Ale 2 tygodnie arkusz pokryty słoik lepszego ukorzenienia. Po tym okresie, słoik został usunięty i nadal dbać o rośliny, zarówno dorosłych, jak fiołki.

Rozmnażanie przez nasiona jest dość pracochłonne i długotrwałe zatrudnienie. Nie wszystko okazuje się za pierwszym razem. W związku z tym, korzystnie, są oczywiście dwa z pierwszego sposobu.

Transplantacja a wybór puli

Na pierwszy rzut oka, pick garnka i przeszczepioną kwiat – jest dość prosta. Ale robi coś złego, można stracić swoje ulubione rośliny.

Fiołki nie lubią dodatkową swobodę, więc pula musi być dobrana dla roślin. W przeciwnym razie, będzie rozwijać silny system korzeniowy, co doprowadzi do braku kwitnienia. Doświadczeni hodowcy się zasadą – średnica puli powinna być mniejsza niż 3 razy wylotowego.

Najczęściej zaleca się przeprowadzenie transplantacji rocznie. I wiosna – idealny czas do przesadzania roślin kwiatowych.

Przez dobór gleby należy również podchodzić z ostrożnością. Istnieją specjalne ziemnych mieszanka fiołków. Są idealne do przesadzania roślin. To substraty na bazie torfu lub kompostu, które mają luźną strukturę i zawierać wszystkie niezbędne składniki mineralne.

Violet „bita śmietana” kocha drenaż, więc upewnij się, że dno garnka jest umieszczony blok betonu lub innego podobnego materiału.

Choroby i szkodniki

Podobnie jak większość roślin, kwiat ten jest narażony na różne choroby. Należy wyruszył alarmy jeśli fiołki „bita śmietana” ukazał się następującymi cechami:

 • Pozostawia mocno rozciągnięty w górę. Oznacza to, że kwiat nie jest wystarczająco dużo światła. W tym przypadku, trzeba przestawić roślinę w słonecznej okolicy. Jeśli nie jest to możliwe, to możliwe jest, aby wypełnić lukę sztucznie światło. Istnieje wiele źródeł światła.
 • Fiolet liści wisi za burtę doniczka. Oznacza to, że fioletowy zmęczony zbyt dużo światła, a to jest konieczne, aby przesunąć albo okno północy, lub na półce.

 • Letarg liści próchnica towarzyszy wyjściu rdzenia. Zjawisko to sugeruje nadmiar podlewania, i to jest zimna woda. W tym przypadku instalacja powinna być przeszczepione i spędzić podlewania tylko ciepłej wody. Nawilżanie posiadać nie więcej niż 2 razy w tygodniu.
 • Jeśli liście są obecne żółto-brązowe plamy, podobne do oparzeń, pilna potrzeba, aby zmienić fiolet gdzie indziej. Ponieważ jest to konsekwencją bezpośredniego światła słonecznego.

Tak małe na pierwszy rzut oka roślina jest w stanie przynieść do domu komfortu i dobrego samopoczucia. Fiolet jest odpowiedni do każdego stylu wnętrza i zachwyci domowników przez cały do swojego obfitego kwitnienia rok.