309 Shares 8604 views

Bogini Meenakshi. Meenakshi Temple w Indiach (zdjęcia)

Indie od dawna przyciąga turystów z całego świata do jego oryginalności i tajemnicy. W kraju nadal unikalną kulturę z tradycyjnymi wierzeniami; pomimo wpływu innych religiach, 80% populacji tego gościnnego zakątku świata Hindusów. Wiele dzieł architektonicznych, stały się prawdziwymi dziełami sztuki, dedykowane do bogów, a najbardziej piękne i niesamowite arcydzieło to najstarsza świątynia w mieście Madurai. Dawna stolica starożytnego państwa Pandya została wymieniona w pismach wielkich geografów i badaczy, w centrum kultury Tamil szczęśliwie współistniały różne religie jako hinduizm nie wziął pierwsze miejsce.


piękna legenda

Jedna z żon wielkiego Śiwy zwany Meenakshi. Świątynia na jej cześć została zbudowana około dwóch tysięcy lat temu. Dokładna data nie będzie mógł powiedzieć, ale pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w starożytnych rękopisów. Według mitologii, piękna bogini różnych wypukłych „rybich oczu”, jest uważana w tym czasie średnia piękności dla kobiet. Bogini Parwati, żona Sziwy, gdy gniew męża, i na świecie córkę króla urodziła – swoją postać. Księżniczka po śmierci ojca doprowadziła stan i zyskał sławę silnego władcy, niezwyciężony w walkach zbrojnych. Spotkał wielki Shiva, to na pierwszy rzut oka kochać nieustraszony Meenakshi. Świątynia została zbudowana w miejscu, gdzie Pobrali się na Ziemi w obecności wszystkich bogów pochodzących z nieba.

Nikt nie wie do dziś, co on zbudowany i kiedy. Zatrzymaliśmy Tamil legendy, które mówią, że to miejsce było założył kapelmistrza króla Indra i później urosła do ogromnej świątyni. W XIII wieku został zniszczony przez muzułmańskich najeźdźców. Tylko sto lat później został przywrócony.

Atrakcje miasta

Niniejszym ósmy cud świata nazywa będąc w mieście Madurai Meenakshi temple – ogromny kompleks, położony na obszarze kilku hektarów, z sala kolumnowa, muzeum wyjaśniając historię religii, a wiele gopuram (budynki wieża w kształcie) usytuowany z kolorowymi rzeźbami wielu uzbrojony indyjskich bogów.

żaden z nich nie jest powtarzany, gdy inny podobny kamiennych figur. Główną atrakcją bierze codziennie piętnaście tysięcy turystów i pielgrzymów, według starych tradycji przeszłości mieszkał w zewnętrznych dziedzińcach świątyni, które są specjalnie wybudowanych dla swoich lokalach – Mantap. pomnik kulturowego i historycznego odzwierciedla reprezentację hinduskiej kultury i religii w całej wyjątkowej urody.

Na terenie architektoniczne

Uderzające wyjątkowy widok świątyni Meenakshi, o świetności architektonicznej, która zachwyci doświadczony podróżnik Marco Polo, znajduje się w centrum miasta. Starożytny kompleks składa się z gopuram, górujący nad ziemią i wzniesiony w pobliżu malowniczego jeziora. W trakcie przeglądu każdego z nich, pokryte jasnym kolorze rzeźb, w których żaden wzorzec nie jest powtarzany, jest niezależnym dziełem sztuki. Głównym sanktuarium świątyni są jej częścią ołtarza, ukryty przed oczami turystów, a tylko kapłani są akceptowane dostęp do tej boskiej miejscu.

Sala tysięcy kolumn jest nazywany sercem świątyni. Interesujący dla wszystkich turystów są muzyczne słupy bazaltowe koszt lekko wbić na to, jak przyjemne dźwięki są słyszalne. Przez niecki wodą święconą, znajduje się wewnątrz i jest wypełniona tylko podczas ceremonii na święta, przyszedłem dać ukłon w stronę dawnych bogów. Modlitwy specjalne podnieść slonogolovogo rzeźba Ganeśa jest syn Sziwy i Meenakshi.

Fantastyczny Meenakshi Temple (Indie)

Wszyscy podróżni zaskoczeni niesamowitej wysokości konstrukcji prostokątnego, którego dach rozpoczyna się tuż przy wejściu. Powołując się na trampolinę, wydawała rozciąga się w górę do miejsca, gdzie na żywo wielkich indyjskich bogów. połaci dachowych w całości ozdobione kolorowymi rzeźbami, dając strukturę dokumentu magiczną atmosferę, a na jego powierzchni są kolorowe posągi bogów, ludzi, wspaniałych zwierząt, przedstawiające sceny z lokalnymi eposów.

Turyści zamrażać z zachwytem, obserwując fantastycznie piękne księżniczka świątyni Meenakshi rozwiązań architektonicznych, które zaskoczą i do dnia dzisiejszego: wszystkie dane nadmiarowe ułożone równolegle do siebie, tworząc ogromną scenę uzwojenia dziwaczne. Dziwnego, że struktura nie może znaleźć jeden kąt prosty, zgodnie z dawną tradycją, wszystko gładko zaokrąglone, ozdobione wzorami i rzeźb.

czyny Encyklopedia i sposobem na życie

W Indiach, niezwykle dużej i wojującego kulcie bogini Meenakshi mądry. Świątynia zanim został zniszczony i odbudowany w pierwotnej formie, jest to encyklopedia kamień z jej życia, które ilustrują ponad trzydzieści tysięcy kręcone rzeźby zainstalowany zdradził jej zwolenników. Należy zauważyć, że, ogólnie rzecz biorąc, w dekoracji architektonicznej radykalne zmiany zostały wprowadzone, a wszystkie kolorowe rzeźby co 12 lat podkrashivayutsya. W 2005 roku, unikalną strukturę, która wydaje się być zawarte w świat hinduizmu, został przywrócony.

centrum hinduizmu

Najświętszego świątyni jako miejsca kultu wszystkich wyznawców hinduizmu, jest symbolem i model wszechświata. Kult atrakcją jest otwarty przez całą dobę, bo dzień i noc popełnione rytuały religijne poświęcone Sziwy i Meenakshi. Temple w Madurai jest nie tylko mekką turystyczną, jest największym i najbogatszym ośrodkiem hinduizmu, a wielu pielgrzymów, którzy odwiedzają świątynię, w lewo w hołdzie drogich prezentów.

Obrazy Sziwy i Meenakshi

Wewnątrz religijnej złożonej bogini Meenakshi wyświetlane w zielonej sukni iz tym samym odcieniu szmaragdowym twarzy w jednej ręce trzyma papugę. Mówiło się, że kiedyś tam była klatka i ptaków trzymanych w nim przeszkolony wymówić nazwę nieustraszonego wojownika.

Groźny taniec Shiva jest reprezentowany na wielu rzeźb. Według starożytnych wierzeń, gdy wielki bóg tańczy, porządek świata zostanie przywrócony, a warto do reszty – nie jest kompletny chaos. Nawiasem mówiąc, ascetyczny Shiva – nie tylko obrońcy strachu jako potężnego niszczyciela znajduje się obok stosach. jest często przedstawiany jako androgyniczny bóstwa: lewa połowa jego ciała reprezentowane przez samicę alter ego, a prawy – samiec.

Dzięki dogodnej lokalizacji, świątyni Meenakshi w niezwykły miłosnych różnych imprezach zorganizowanych w Indiach. Najważniejszą z nich wartości – gospodarzem corocznego kapłanów ślubie bogów. Obchody świątyni odbywa się 12 dni, w tym czasie Shiva posąg klejony, siedzącego na złotym rydwanie, który zaprzężony słonia, i transportuje rytualny okrąg wokół świątyni. I każdej nocy kapłani niosą figurę boga w świątyni i pozostawiony na łóżku do rana.

Porady podróży

Zanim wejdziesz do świętego miejsca, konieczne jest, aby trzymać w stawie przed kąpielą stóp. Uważa się, że woda wymywa wszystkie grzechy. Turyści zostawić buty w specjalnej komorze, wprowadź tylko boso dozwolone. Wcześniej miał okazję wspiąć się na wieżę i zobaczyć przed kompleksem o wysokości świątyni Meenakshi. Widok zapiera dech w piersiach zdjęcia uzyskane jest naprawdę magiczne. Jednak powstanie w górnej części konstrukcji jest zabronione po samobójstw pracowników.

Zdjęcia wewnątrz są dozwolone w pewnych okresach, dla których turyści będą musieli zapłacić. Ale strzelać wokół pomnika kulturowej i religijnej nie jest zabronione. W głównych sanktuariów w celu zapobieżenia im cudzoziemcy, są sługami, przebrani za policjantów. Meenakshi świątyni wieczorem gromadzi ogromną liczbę podróżujących na uroczystości kult wielkich bogów melodyjnych dźwiękach dzwonów.

Wszyscy turyści odwiedzający świątynię bezczynnie, trzeba pamiętać, że to nie jest normalne i bardzo istotna dla ludzi religijnych w miejscu, więc trzeba przestrzegać odpowiednich zasad przyzwoitości wiary.