840 Shares 5018 views

Lekcje astromineralogii: Onyx (kamień). Właściwości kamienia – magiczne i lecznicze

Onyx – najstarszy ze znanych światowych kamieni. Mineralodzy skierować ją do rodziny agatu. Znak identyfikacyjny Gem są wielobarwne paski że jego kropka „ciało”. Ich grubość może zmieniać się od najmniejszego mikronów wyraźnie wystające 2-3 milimetrów. Ten naturalny minerał wzór daje szczególne piękno i elegancję. Glitter kamień wosk, gra światła na jej powierzchni sprawia, że produkty jubilerów szczególnie urokliwy i atrakcyjny.


Onyx – historia w szczegółach

Co ciekawe Onyx (kamień)? Właściwości kamienia zacząć opisywać jego imię. Jest to zgodne z greckiego słowa przetłumaczone na inne języki jako „gwóźdź”. A starożytna nazwa mineralnych jest zbliżona do tej samej wartości. Jest to związane z kształtem gem, najczęściej występuje w przyrodzie i jest bardzo podobna do paznokcia kciuka ludzkiej dłoni. W ogóle, to jest bardzo, bardzo stara historia Onyx (kamień). Właściwości kamienia , a on jest mowa w Księdze Rodzaju rozdziały Starego Testamentu, a następnie pozostałych stronach Biblii. Na przykład, Król Salomon pokochał i cenione minerały, ozdobiona im tron, nosił w pierścieniach i koralikami. Ten Holy Book mówi nam bardzo szczegółowo. A następnie wydobywa się w to, co jest teraz Egipt, Algieria, Indie i Afganistan Onyx (kamień). Właściwości kamienia były badane przez mędrców, uzdrowicieli, magów i alchemików. Perełki paskami czarne lub białe odcienie bardziej stały się znane jako chalcedonów. I minerały, „ubrane” w kolorze białym i brązowym Brown „Sailor” – onyks.

Onyx magia

Starożytne cywilizacje – Egipcjanie, Hindusi, Sumerowie – za święte onyks (kamień). Właściwości kamienia jako magicznego talizmanu używany podczas posągi bóstw włożona do oka. Robili to z taką umiejętność, że czarne paski stanowiło zgrabnie w miejsce uczniów. Kiedy spadł światło, jego oczy lśniły i błyszczały, jakby żywcem. A wydawało się, że pomnik oglądania śmiertelników jak wykonują swoją wolę. Ponadto kapłani i magowie byli pewni – idole naprawdę zobaczyć nic, bo obejmuje kamienne Onyks magiczne właściwości związane z darem prorokowania wglądu, vsevideniya. Z tego samego powodu, to jest od tego minerału przez doświadczonych jubilerów Mezopotamii, Grecji i Rzymu przed naszą erą wiedział, jak obniżyć perełki z rytualnych i świętych znaków, pentagramy, zdjęć. Tak, i onyks, w dawnych czasach, zbyt często nazywany Gemma i Jamie.

Właściwości ezoterycznych z kamienia

Uważa ten klejnot nieodzowną talizman dla tych, którzy są poważnie zaangażowane w magię, komunikować się z duchami, odwiedza świat astralny. Rzeczywiście, z jednej strony, pochłania, neutralizuje wszystkie możliwe negatywne, negatywne wrogie władzy „wpływ” na założenie właściciela mineralnej. Z drugiej strony, przyciąga zdrowa energia gromadzi ochronną, witalność organizmu. Ci, którzy są w posiadaniu onyksu, stają asertywny, pewny siebie, przestają być hipochondrykiem, tylko strach. Władcy, ludzie w miejscach publicznych, przedstawiciele Sprawiedliwości ringu z minerału może być przydatna jako talizman, który chroni przed nagłą śmiercią. Starożytnych Azteków szczególnie cenione kamienie soczysty kolor, przypominający zielonym jabłkiem. Uważa się, że są one najbardziej magiczne moce. I Indianie widzieli w nim źródło stałego szczęścia. Ponadto, jako środek uspokajający amulet z depresji, neurastenii, niestabilnej psychice również zastosowanie onyksu. Właściwości kamień (zodiakalny odgrywa ważną rolę) przyrządy medyczne szczególnie dla tych pacjentów, którzy urodzili się pod znakiem Koziorożca, Waga, Byk, Wodnik i nowotworów. Mężczyzna członkowie zwiększa potencję. I lithotherapy eksperci zalecają do dotkniętego obszaru umieścić podgrzewane kamienie i tym samym wydaleniu dolegliwości.

Tutaj jest taki cudowny kamień!