510 Shares 8793 views

Jałowa martwica kości. Jałowa martwica głowy kości udowej

Jałowa martwica głowy kości udowej spowodowanej zaburzeniami przepływu krwi w układzie naczyniowym zaopatrującego miejsce. Zjawiska te są w wyniku ściskania i skręcanie przy małej okluzji tętnicy skrzeplinę lub urazu. Następnie przyjrzeć się bliżej, co do martwica jałowa głowy kości udowej.

czynniki obciążające

Przedłużone skurcz naczyń i zwiększenie lepkości krwi żylnej zastój i zaburzenia odpływu znacznie osłabić siłę głowy kości udowej. W związku z tym, wzrost ciśnienia wewnętrznego, niedokrwienie rozwija. Wywołuje to naruszeń właściwości mechaniczne tkanki kostnej. W wyniku tego, tworzą się wolne przestrzenie. Z biegiem czasu, kości zaczyna się odkształcać, chrząstka stawowa ulega zniszczeniu, jest odkleić.

Cechy patologii

Martwica (jałowa) kości znaleziono dość często. Korzystnie, patologia jest diagnozowana u mężczyzn w wieku od 20 do 45 lat. zdiagnozowano także martwica jałowa głowy kości udowej u dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Jednocześnie chłopcy chorują częściej. Objawy, które towarzyszą martwica jałowa, w niektórych przypadkach dość trudne do odróżnienia. To jest trochę trudne do dokładnego rozpoznania. W szczególności, objawy martwicy jałowej jest niemal nie do odróżnienia od objawów patologicznego procesu w stawie biodrowym.

stan progresja

Martwica jałowa rozwija się dość szybko. Na trzeci dzień pacjent odczuwa ból nie do zniesienia wzrostu intensywności. Podczas próby wstać, idąc tam jest ból w okolicy pachwiny. pojawia się ona również na boku i przodu uda i kolana daje. U wielu pacjentów ból może być męczące i stała. Może to ostatnia noc i rano godzin ustępują. W przypadku przenoszenia obciążenia prowokować ból w dolnej części pleców lub pośladek. ograniczenie mobilności, występowanie kulawizny powinien natychmiast powiadomić osobę i stać się przyczyną szybka skierowanie do specjalisty.

Jałowa martwica głowy kości udowej: Przyczyny

Według wielu ekspertów, rozwój patologii przyczynia się do długotrwałego spożywania alkoholu w dużych ilościach. Powodować martwicy może być długotrwałe leczenie kortykosteroidami w wysokich dawkach. Wśród najbardziej popularnych czynników powodujących choroby, należy również zauważyć, urazy: złamania, zwichnięcia, siniaki. Martwica kości (jałowa) może się rozpocząć z powodu zwykłego zmęczenia, stresu emocjonalnego napięcia. Stanowią przypadki, w których patologia stał się w wyniku przewlekłego lub ostrego zapalenia trzustki. Jak można działać i narażenie na promieniowanie w wysokich dawkach czynnik prowokującej. Patologia może towarzyszyć anemię sierpowatą, zapalenie kości i szpiku. W praktyce medycznej, istnieje coś takiego jak idiopatycznym martwicy. Jest on stosowany, gdy jest to niemożliwe, aby ustalić, co dokładnie wywołało patologię.

diagnostyka

Martwica jałowa należy zidentyfikować jak najwcześniej. W tym przypadku może to zrobić bez operacji. Jednak co do zasady, patologia jest zdiagnozowany bardzo późno. Wynika to z faktu, że pojawienie się bólu u pacjenta biodrowego jest wysyłany do badania rentgenowskiego. Na zdjęciach nie jest wykrywany w pierwszym etapie choroby. Naruszenie staje się widoczna na rtg kilka miesięcy później. Zidentyfikować martwicę (avascular) kości w początkowej fazie możliwe jest za pomocą MRI lub CT. Nie dać dokładną analizę wyników krwi i USG. Metody diagnostyczne wykorzystywane jako skanowanie i pomiaru ciśnienia wewnętrznego kości.

Etapy rozwoju choroby

Jak rozwija się martwica jałowa głowy kości udowej? Etap patologiczne są następujące:

  • Naruszenie funkcji naczyń. Na tym etapie, aby uniknąć przeniesienia przedłużoną skoki wagi stojąc w jednym przebiegu spot. Pacjenci zostali poinformowani na odpoczynek i relaks. Obróbka w tym etapie należy mieć na celu przywrócenie przepływu krwi w głowę kości udowej, a także na regenerację tkanki. Pacjent jest zalecane specjalne ćwiczenia dla zapobiegania atrofii mięśni. Na tym etapie specjalista może zalecić przyjęcie leków rozszerzających naczynia. Leki pomogą wyeliminować stagnacji i przywrócić strukturę głowy z powodu normalizacji krążenia krwi i wyeliminować skurcze. Skuteczny w tym przypadku, nie-steroidowe leki przeciwzapalne typu Novocaine blokada girudoterapija, masa. Stosuje się również dekompresję krętarza większego lub kości głowy kości udowej.
  • Odkształcenie i pękanie uszkodzonego elementu. Na tym etapie, są użyteczne walking w wolnym tempie przez 30-50 minut treningu na rowerze stacjonarnym, a kąpiel w wodzie morskiej. Leków zaleca leki, przyczyniając się do odbudowy tkanki kostnej i rozszerzające naczynia. Powołuje jako hirudotherapy, masaż, dekompresji.
  • Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego. Na tym etapie choroby zaleca się gimnastyka, masaż. Od preparatów rzemieślnik może przypisać hondroprotektory i rozszerzające naczynia.

W późniejszym terminie jest oznaczony kalectwo i znaczne skrócenie chorej kończyny. Jak to jest szczególnie widoczne, gdy pacjent znajduje się w położeniu poziomym. Na tle patologii postępuje zanik mięśni: tkanki zaczynają się kurczyć i kurczyć w wielkości.

Jałowa martwica głowy kości udowej: leczenie NLPZ

Korzystne preparaty grupa ta powinna zawierać takie elementy jak: „diklofenaku”, „indometacyna” „ketoprofen” „piroksykam” „fenylobutazon” „meloksykam” „nimulid” „Celebrex” i ich pochodnych. Leki te pomagają zmniejszyć ból. Należy zauważyć, że NLPZ nie leczy martwicy kości (avascular). Jednak leki te mogą przynieść pacjentowi jest wystarczająca wymierne korzyści. Przypisane w sposób terminowy, leki zapobiec odruchowe skurcze mięśni, który pojawia się w odpowiedzi na ból nie do zniesienia. Rozluźnienie włókien pomaga przywrócić krążenie krwi w obszarze zagrożonym. Jednak NLPZ mogą być niebezpieczne dla pacjenta. Fakt, że po zastosowaniu leków osoba przestaje odczuwać ból i załadować na tym terenie, a także zdrowe. To z kolei przyczynia się do szybkiego niszczenia kości głowy. W związku z tym, pacjent musi pamiętać, że pomimo braku bólu, obszar dotknięty powinny być chronione przed stresem.

rozszerzające naczynia

Ta kategoria obejmuje takie leki jak "Trental" ( "Pentosifillin", "Agapurin") i "Teonikol" (nikotynian ksantinola). Są one dość skuteczne w martwica jałowa. Leki te pomagają wyeliminować zastoju w krążeniu. Na ich odbiór przyspieszył odzyskanie tkanek kostnych głowy. Staje się to możliwe dzięki tętniczego obecnej stabilizacji i eliminacji skurcz małych naczyń krwionośnych. Wśród dodatkowych zalet leków rozszerzających naczynia można wymienić ich niemal absolutne bezpieczeństwo. Gdy przestrzegać zaleceń lekarza i podawany w dawkach terapeutycznych, mają prawie żadnych przeciwwskazań i skutków ubocznych. Nie były one przewidziane dla ostrego zawału mięśnia sercowego w przepływie, jak również u pacjentów, którzy niedawno doznał udaru krwotocznego. Kiedy otrzymujących leki rozszerzające naczynia pacjenci często doświadczają uczucia ciepła, napotykają czerwieni. Jest to całkiem normalne w takich przypadkach. Ze względu na to po prostu aktywnego rozszerzenia naczyń. Przyjmowania leków w tej kategorii odbywa się dwa razy w roku w kursach trwających 2-3 miesiące.

Oznacza promowania naprawy tkanek

Ta kategoria powinna obejmować takie leki jak: "Calcium D3 forte", "Alpha D3 TEVA", "Osteomag", "Oksidevit" i innych. Narzędzia te są bardzo przydatne w patologii. Witaminy D zwiększenia absorpcji wapnia. Z tego powodu zawartość jest znacznie wzrosła. To z kolei zapobiega wstecznemu wydalanie wapnia z kości do krwi. W tym związku gromadzi się w części szkieletu. W szczególności, jej stężenie zwiększa się tkanki kostnej głowy kości udowej. Znaczna pomoc w patologii przynieść kalcytoninę. Obejmują one w szczególności obejmować narzędzia takie jak „Sibakaltsin”, „Alostin”, „Miakaltsik” i innych. Leki te stymulują tworzenie kości i usunięcie bólu. Dzięki ich użyciu znacznie redukuje i stabilizuje aktywność osteoblastów (komórek odpływu wapnia „budynek”).

Aby uzyskać więcej informacji,

Jałowa martwica głowy kości udowej (ICD-10: M91.1) ma inną nazwę. To on Choroba Perthesa. Najczęstszą patologią w Anglii. W tym kraju zarejestrowany 1 przypadek na 1800 mieszkańców.