680 Shares 9508 views

Muscle dystonia: terminowe diagnoza – pierwszy krok do odzyskania

We współczesnej medycynie, istnieje wspólny zbiorowy termin „dystonia”, która charakteryzuje się chaotycznym skurczu mięśni, w wyniku czego nie jest patologiczna zakłócenie naturalnej pozycji ciała, nóg i ramion. Bardzo często, diagnoza dystonii mięśniowej umieścić go na dzieci, tak na pytanie o istotę tej anomalii jest dość ostry.


Tak, dystonia mięśni u niemowląt ma wiele przyczyn, wśród których najczęściej uważa się uszkodzenie mózgu i dziecka urodzenia urazu, w wyniku zaburzenia krążenia mózgowego, krwotoku, niedobór tlenu podczas ciąży i choroby podczas porodu. Nie należy wykluczyć, że i dystonia mięśniowa może być spowodowane chorobami dziedzicznymi mutującymi lub po nieuprawnionym odbiorem niektórych leków. Jednak bardzo często zdarza się, że nawet doświadczony profesjonalista nie można wiarygodnie ustalić przyczynę, w tym przypadku, należy umieścić ogólnej prognozy „idiopatycznej dystonii mięśni” należy traktować, koncentruje się głównie na początku reakcji redukcji objawowego.

Często jest tak, ponieważ anomalii w ciele dziecka spadło skurcze mięśni, przedłużone, co dodatkowo prowadzi do odkształcenia korpusu, rąk, twarzy, szyi. Dystonia mięśniowa u dziecka rozwija się w bardzo młodym wieku, a jej objawy są widoczne po intensywnym obciążeniem kręgosłupa, na przykład, na koniec dnia, po jogging lub długie spacery. I należy zauważyć tu paradoksalne jakiejś prawidłowości tak wczesnym objawem choroby wiąże swoją długą i trudną traktowanie; a wręcz przeciwnie, dorosłego pacjenta ma skróconą formą tej samej choroby, która występuje i jest traktowany o wiele łatwiejsze. Nie należy również zapominać, że „wybuch” choroby pogarsza stres psychiczny, a po cichu znikają podczas emocjonalnego spokoju.

Co wyraża się w dystonii mięśniowej? Przede wszystkim chore dzieci wizualnie zauważalne drobne różnice, aw szczególności ograniczenia lub ograniczenie ich aktywności fizycznej. Co więcej, podczas przepływu tonu także różne choroby: hipertoniczność – zwiększone napięcie mięśni oraz gipotonus – osłabione napięcie mięśni. Ważne jest również, aby zrozumieć, że proces patologiczny może wpływać na jedną grupę mięśni i ich kompleksu, co wskazuje na dysfunkcję jako jednej kończyny i całego ciała, na przykład.

Dziś lekarze rozróżniają kurczowego dysfonia (utrata mięśni głosowych), kurcz powiek (oko patologii mięśni), pisarza skurcz (skurcze mięśni ręki) i kręcz szyi (zaburzenia mięśni szyi), a każdy z tych typów ma swój negatywny wkład do fizjologicznego rozwoju dziecka.

Aby zdiagnozować dystonii mięśni u niemowląt może jedynym rozsądnym ekspertem, ale także alert rodzice powinni ostrzegać nienaturalny chód i złą postawę kończyn lub całego ciała dziecka. Choroba ta charakteryzuje się również z utratą wartości manipulacji samochodowymi jakiegoś dzieciaka hamowania silnikiem, opóźnienie w rozwoju fizycznym, że tak powiem. Progressive dystonia mięśniowa unieruchamia pacjenta klinicznych i często prowadzi do jej częściowej niepełnosprawności w późniejszym życiu, więc czujni odpowiedź na problem pomoże uniknąć taki smutny los. Taka diagnoza jest całkowicie wyleczona masażu leczniczego oraz specjalne ćwiczenia terapeutyczne, które są teraz masowo polecane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.