169 Shares 3754 views

Acacia srebro w domu: uprawa i pielęgnacja. Acacia nasiona srebro

Superb dekoracyjny srebrzysty akacja, lepiej znany nam jako mimozy, zawsze inspirowane poetów i artystów. Superb australijski strączkowych dawna wygrał południowych regionów Rosji, to rozprzestrzenił się na Kaukazie i na wybrzeżu Morza Czarnego, a także bardzo pewnie opanowane południu stanach Ameryki Północnej. I choć nie jest to mimoza, akacja i srebro – to roślina należąca do innej rodziny – wspaniały spektakl jego gwałtownego rozkwitu jest imponująca: delikatne drzewa słońce nie pozostawiają nikogo obojętnym. Pomówmy o tej interesującej rośliny, jej użytecznych i dekoracyjnych właściwości, uprawy rolnej.


Akacja srebrzysta: aplikacja leczenie

Światło- i ciepłolubne kultura, powszechne w obszarach tropikalnych na całym świecie, używane do dekoracji i parkowych alejek krajobrazu. Ogród projektantów wnętrz uważają, że płodny materiał do wykorzystania w różnych kompozycjach, zarówno grupowe i indywidualne.

Niesamowite dekoracyjny połączeniu tą roślinę o bardzo dużej mocy uzdrawiania. walory lecznicze i guma inny kora drzewa rozwiązanie. O działaniu przeciwzapalnym i ochronną, to jest stosowany w stanach zapalnych i choroby wrzodowej przewodu pokarmowego, neutralizując działanie drażniące leków i znacznie zmniejsza ból, zawsze towarzyszących chorobom żołądka i jelit. Chociaż w tradycyjnych wlewów leków i wywary są przeprowadzane na bazie pochodnych arabska, nie ma to zastosowanie, ich korzystny wpływ na ciało człowieka udowodniono.

Akacja srebrzysta: zabiegi zbierane

Kora i guma z cięcia dokonane uprzednio zebrane po owocowania – w sierpniu i wrześniu. Zbierające surowce lecznicze powinny być przy suchej pogodzie w godzinach porannych, aż słońce było zbyt gorąco.

Prosty w przykładzie rosołów akacji kory stosuje się jako wysoce skuteczny ściągający. Doskonała jakość różni olej Cassia, stosowany w kosmetykach domowych. Jest to dobry środek antyseptyczny, który łagodzi podrażnienia skóry, wynikające zarówno na błędy w diecie, a także od wszelkich drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zalecany dla skóry tłustej ropy doskonale kolorach i odmładza ją. Ponadto, jak wywary i wlewów, olej ma wyraźne działanie przeciwzapalne i działanie gojenia ran, tak osoby mające zbyt skomplikowane i wrażliwą skórę, jest to potrzebne. Przyjemny aromat akacji srebra używany w aromaterapii: bycie naturalny lek przeciwdepresyjny, uspokaja i ma głęboki sen.

funkcje rodzaj

Akacja srebrzysta, rośnie do 10-12 m (w domu i do 30 m) jest piękny rozprzestrzeniania drzewo, fascynujące w czasie kwitnienia i płodność wpływa podziwu. Pinnatipartite kompleks wdzięku jak tnące cięte wykwalifikowanych liściach głównych mogą osiągnąć nawet 20 cm długości. Delikatna srebrna powłoka na liściach i młodych pędach kultury – Charakterystyczną cechą tego rodzaju akacji, i zauważył, że w jego tytule.

Kwitnące drzewo przypada w okresie od lutego do kwietnia – Australian wpłynąć korzenie roślin, ponieważ tym razem nie spada na wiosnę. Drobne żółtawe kwiaty są zebrane w małe kulki, kwiatostan, tworząc duży puszysty pędzla cienką świeży aromat. Wysokie rośliny ozdobne zapewnić długi okres kwitnienia: nie każde drzewo jest w stanie zapewnić taką świąteczną wzrok na dwóch, a nawet trzech miesięcy. Podobnie jak wszystkie rośliny strączkowe, owoce akacji – jest nieco spłaszczona zakrzywione strąków, osiągając długość 8-10 cm Nasiona Acacia dealbata -. Ziarna Niewielkie rozmiary 2-4 mm grubości, pokryte powłoką ochronną.

Acacia bezpretensjonalny i wytrzymałość, a ponadto ma inną wartościową jakości – może być uprawiana nie tylko w parkach i ogrodach, ale również w domu. Staje się wspaniałą ozdobą dużych ogrodów zimowych i szklarnie jasne, zaskakująco miękka do tworzenia kompozycji, w stylu bonsai.

Tworzenie warunków do uprawy w domu kultury

Biorąc pod uwagę, że dealbata Acacia – roślina jest bardzo ciepłolubne i może rozwijać się tylko przy dodatnich temperaturach i mnóstwo światła, jest uprawiana tylko w południowych regionach.

Ale hodowcy kwiatów z całego świata przyznało szczęście być świadkiem tego wspaniałego zakładu w swoim własnym domu. Ze względu na wysoki stopień adaptacji, akacja srebrzysta w domu czuje się świetnie, o czym świadczy jego bujnej rozkwicie.

wymagania oświetleniowe

Akacja światło wymagające. Promienie słoneczne są niezbędne do tego, ze ich brak zakładu nie zakwitnie. Ze względu na jego południowym pochodzeniu, akacja srebrzysta rozwija się dobrze nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, w zimie wymaga dodatkowego urządzenia oświetleniowego dla 3-4 godzin dziennie. To najlepsze miejsce, aby umieścić go w pomieszczeniu – przy oknie z widokiem na południową stronę.

warunki temperaturowe

Szczególne wymagania dotyczące wzrostu krajowego w zakładzie tam. Jednakże, należy wiedzieć o niektórych jego funkcji. W okresie letnim, optymalna temperatura powietrza w pokoju do pokoju, w istnienie drzew należy 24-27 ° C Przez działanie wilgoci jest obojętny, a dodatkowe rozpylenie go nie potrzebuje. Latem pożądane akacja umieścić na balkonie, że potrzebuje świeżego powietrza. Można prikopat ją w ogrodzie wraz z pojemnika, w którym jest rosnące przez obszar światła słonecznego.

Zima akacja srebrzysta bardzo pewnie uczucie w normalnej temperaturze pokojowej. Należy dołożyć starań, aby powietrze w pomieszczeniu jest rozgrzany, spadnie poniżej 10-12 ° C nie powinno termometr. W tym przypadku, rozwój roślin jest zawieszony, a po zimie – czas kwitnienia akacji.

Propagacji w hodowli nasion

Bezpretensjonalny akacja srebrzysta równie skutecznie propagowane przez nasion i sadzonek. Roślina lubi światła wodę i gleby przepuszczalny dla powietrza, w związku z tym do lepszego przygotowania mieszaniny kiełkowania równych częściach nadziemnych arkuszy i piasku rzecznego Ponadto wermikulitu i nasiona moczy się w podgrzanej 60 ° C wody przez 1-2 krople wzrost biostymulator (fit „Appin” lub „Cyrkon”) przez 1-2 dni.

Jest to konieczne, aby dokładnie monitorować nasiona, zapobiegając zakwaszenie wody. Zasiane nasiona są wpuszczone w ich 0,5 cm POWIERZCHNI obficie zwilża się w zbiorniku i pod szkłem lub taśmy docelowej. Pojemniki umieszcza się w ciepłym miejscu światła ze stale utrzymywany w temperaturze 22-25 ° C. Na kiełkowanie nasion potrzeba od 1 st do 5 tygodni. Amplituda czas wyłącznie z powodu zaszczepienia jakości.

Wykiełkowały sadzonki rosną szybko, jak występowanie kilku z nich pozostawia im nurkować w oddzielnych pojemnikach wypełnionych podłożu składającym się z arkusza i torf ziemi z piaskiem. Dużą rolę w rozwoju dobrym świetle sadzonka zabaw i ciepła. W obecności tych dwóch składników sadzonki szybko przekształcić młodych drzew i na drugi rok może rozkwitać.

sadzonki akacji

Cięcie górne sadzonek macierzystych po kwitnieniu lub późnym latem. Idealnie nadaje się do reprodukcji usunięty w procesie przycinania pędów. Optymalna długość sadzonek przygotowane. – 10 cm przed sadzeniem one stymulowane rozwiązanie „Epin” lub inne podobne leki 6-8 godzin.

Bardzo skutecznie wykorzystywane do kibicowania mały mini-szklarnię. Jeżeli sadzonki sadzi się w oddzielnych pojemnikach, są one pokryte szklanym słoju lub folią. Obiekty te będą tworzyć stałą klimat wilgotny i ciepły, promować szybsze zakorzenienie. Glebę można stosować uniwersalne, przechowywania zakupionych, dodając niewielką ilość piasku rzecznego.

Podłoże obficie i równomiernie nawilżona, posadzone sadzonki i albo umieszczone w mini szklarni lub objętych banków każdej doniczce. W procesie ukorzenienia w celu ich usunięcia nie jest konieczne. Podlewanie w tym czasie rośliny nie są potrzebne – wilgotne Sadzonki akacji srebrny kosztem gromadzenia kondensatu. Pojemniki z sadzonek posadzonych umieszczone w ciepłym, słonecznym miejscu. Najbardziej wygodne temperatury raczej jakość – 22-24 ° C poniżej jego prędkość wzrośnie jednocześnie zapewniając ogrzewanie. Zazwyczaj sadzonki są ukorzenione w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

subtelności opieki

Wystarczy skromny Mimosa (akacja srebrzysta) skutecznie się zakorzenić w domu, ciesząc się piękne kwiaty i wspaniały efekt dekoracyjny. Bez większych problemów w opiece nad nim zazwyczaj nie powstaje. Pielęgnacja roślin jest utrzymanie umiarkowanej wilgotności gleby, terminowego opatrunku i przeszczepów.

Rośnie dość szybko, więc przesadzania młode rośliny powinny być przeprowadzane co roku. Czasami może być wymagana kultura silnie proliferacji i nieplanowane przeładunek, jeżeli pojemność staje się mały. W tym wypadku przejście do przygotowania puli powiększeniu akacja także odwadniany i delikatnie ciągnięty wraz z bryłą ziemi obejmującej korzenie. Ustanowienie roślinę w środku przygotowanego pojemnika i dodać brakującą kwotę na bokach gleby. Konieczne jest, aby skontrolować zakład okresowo. Akacja srebrna biaława – bardzo odpowiedni przedmiot ataku szkodników. Ale może być źle i po prostu z braku lub nadmiaru składników odżywczych.

przeszczep

Inny silny wzrost, zwłaszcza w pierwszych latach życia, akacja przeszczepione do szerszego i głębszego pojemności rocznie. Przeprowadził przeszczep po pączka roślin. Glebę przygotowano z mieszanki darni i arkusza podłoża z próchnicą i piasku, która będzie dodać do kompozycji odżywczych i zwiększenia oddychania. W procesie szczepienia zwrócić uwagę na stan korzeni, uszkodzony lub zepsuty koniecznie usunąć.

Wygodne umieszczenie rośliny w pojemniku, jest starannie wylano nowy gleby, sprasowanej i obficie zwilża powierzchni.

Nawożenie i nawadnianie

Aktywny wzrost akacji wymaga intensywnego nawadniania z regularnością 1-2 razy w tygodniu w okresie spoczynku rośliny podlewania raz na 10 dni. Niemniej jednak, trzeba skupić się na temat stanu kultury. W bardzo gorącej pogody zwiększyć częstotliwość podlewania, gdy zajdzie taka potrzeba – akacja rozpylany.

Przez cały okres działania arabska podawany roztworów złożonych nawozów. Dobrze reaguje na nawozy Torf-humusowych grupy. Karmienie odbywa się raz na 3 tygodnie. W okresie spoczynku nawozić roślinę nie jest zalecane.

Powstawanie korony

Wszyscy członkowie rodziny roślin strączkowych bardzo szybko rośnie, to nie jest wyjątkiem i akacja srebrzysta. Uprawa i utrzymanie, zwłaszcza wysokiej jakości, przynosi wymierne wyniki na wiosnę i lato to zapewnia znaczne przyspieszenie. Aby uniknąć pogrubienie i dając piękny kształt korony rośliny potrzebują cięcia. Muszę powiedzieć, że procedura ta akacja dobrze tolerowane. Żelowany korona jest niezwykle szkodliwe. Promienie słoneczne nie przenikają do zarośniętych częściach korony kwitnienia na nich spada znacząco. Jednakże, wzrasta ryzyko wystąpienia różnych patologii.

Dlatego po roślina kwitnąca jest kontrolowane, wycina się słaby i rośnie w gałęzi koronowych. Tworzących żądaną kwotę, skrócić pędy, poprawiając w ten sposób rośliny ozdobne, w tym samym czasie odkażania go.

Dekoracyjne i rozkwitu kultury nie dostarcza wiele kłopotów w porównaniu z radością, że wypełnia swoją główną akacja srebrzysta. Rosnąca go nie pociąga za sobą wielkie koszty czasu i wysiłku, ale zajmuje wielką przyjemność.