460 Shares 9132 views

Po uruchomieniu siewu marchew na wiosnę? Sadzenie-punktowe ogrodnicy kalendarza

Doświadczeni ogrodnicy wyprzedzeniem przygotowuje się do siewu marchwi. Wiedzą, że bez przestrzegania pewnych praktyk rolniczych oraz warunków lądowania dobre plony nie dostać.

Po uruchomieniu siewu marchew na wiosnę?

Do uprawy warzyw wymaga żadnego optymalną temperaturę gleby. Optymalny czas prac są określone przez stref klimatycznych.

Siewu marchwi sprężynę dla ogrodników południe Rosji od dawna już się rozpoczął: wczesne marchew muszą być posadzone w połowie marca – kwietnia, przy przechowywaniu podzimnego – na początku maja.

W klimacie środkowej Rosji (region centralny, Syberii, Uralu) do warunków pracy powinny być traktowane w sposób racjonalny i przede wszystkim nie w pośpiechu. Nocne przymrozki mogą uszkodzić roślin lub, w najlepszym razie, spowolnić ich kiełkowania.

Znak gleby gotowe do sadzenia marchewki jest jego ogrzanie do temperatury w nocy jest nie mniejsza niż 4 stopnie. marchew siew wiosna na dobre żniwa powinny rozpocząć się, gdy gleba jest wystarczająco luźna, nadmiar wilgoci nie ma. Jeśli kompresja w ręku ziemi pozostanie bryła, ale nie powinny być sadzone: po wykopaniu i rozluźnienia gleby jest zbyt dużo wilgoci, co utrudnia dostęp tlenu do nasion. Po stopniowym ociepleniem gleby, gdy nadmiar wilgoci nie ma, i będzie nocne przymrozki, można rozpocząć sadzenie marchewki na wiosnę. Zazwyczaj jest to koniec kwietnia, na początku – w połowie maja.

Siewu marchew wiosna: Kalendarz

Porady dla ogrodników są fazy księżyca. Uważa się, że jest to niemożliwe, aby uruchomić operację lądowania podczas nowiu i pełni księżyca. W okresie kwiecień-maj-czerwiec 2015, data pełni księżyca: Kwiecień – 5 maja – 6 czerwca – 3; New Moon: kwiecień – 18, 19 maja – 18, 19, 20 czerwca – 16, 17, 18.

rośliny okopowe sadzone w etapie starzenia (malejący) księżyca, po pełni księżyca.

Na podstawie obliczeń, korzystna jest uprawa marchwi wiosna:

  • lipiec – od 8 do 18;
  • w czerwcu – od 4 do 15.

Optymalny czas siewu marchwi na wiosnę – pierwsze dziesięć dni maja. stan podstawowy jest blisko idealny do prac z warzyw korzeniowych: zamrożenie noce, wilgoć w glebie pozostało.

Harder liczba posiadanych przez Stoyanov Księżyc w znakach zodiaku. Podejście to określa następujące jako korzystny czas siewu marchew na wiosnę 2015:

  • Koniec kwietnia – 25, 28, 29, 30;
  • Może – 8, 9, 12-17, 27;
  • Czerwiec – 4,5.

Biorąc pod uwagę kalendarz księżycowy i stan gleby w ogrodzie, można łatwo przygotować do użycia.

Nasiona marchwi: skąd wziąć, jak kupić?

Doświadczeni ogrodnicy przygotowują swoje nasiona. Marchew – roślina dwuletnia, nasiona uzyskane po kwitnieniu roślin okopowych w drugim roku. To proste: kiełkują najlepiej, na początku maja zasadzone w ogrodzie właściciela uważa, marchew (zamiast jednego). Kwitnienie marchewkę – wielki zakład miodu, dzięki czemu możliwe jest określenie miejsca obok szklarni ogórka. Ogród wygląda bardzo estetycznie, jak duża roślina kwitnąca z małych białych kwiatów, zebrane w kwiatostan-parasole. We wrześniu-październiku, nasiona dojrzewają. Roślina najlepiej wyciąć z parasolami, umieścić dojrzewają w pionie przez dwa tygodnie, a następnie można umieścić poziomo do zbierania nasion. Nasiona mogą być przechowywane w chłodnym, jedyną przeszkodą do dobrych zbiorów może służyć swoją stałą zwilżania.

Seed organizacje hodowlane sprzedają swoje nasiona, można je kupić za pośrednictwem internetu (do lepszej pracy na miesiąc przed sadzeniem) lub w sklepach detalicznych.

Zakup nasion w małych komorach w wyspecjalizowanych wydziałów sklepach może powodować słabe zbiory: w torebce nie może być typem, niewielką ilość nasion lub wygasł.

Zakup nasion z przypadkowych sprzedawców, nawet w okresie siewu marchew na wiosnę, może znaleźć się bez uprawy.

Pelet, nasiona na taśmie lub luzem: co jest lepsze?

Te granulki ogrodników którzy sieją marchew wiosna, chociaż wiem, że nasiona te są droższe, mniej kłopotów z nimi. Kompozycja zawiera środki pobudzające wzrost granulek i mikroelementów. Tak, że „zarobione” w czasie kiełkowania ich potrzeby, aby utrzymać stale wilgotnej gleby, gdy granulki są suszone, nasiona marchwi nie będą kiełkować przez powłokę. Z zastrzeżeniem wszelkich praktyk rolniczych upraw pelet jest wyższe koszty pracy dla przerzedzenie mniejsze, nasiona powinny być sadzone w ziarnach mniej, ponieważ kiełkowanie lepiej.

Nasiona na taśmie: uważa się, że ta metoda jest dobra na „leniwe” i położył paski, pokryte ziemią, podlewane – i rosną marchew dużo, że nie jest konieczne, aby pojedynkować. To nie jest tak oczywiste! Zakupione nasiona na taśmie tylko traktowane kleju, kiełkowanie absolutnie taki sam, jak niezwykłego. Dlatego też, jeśli nasienie nie wzrosło – tak „łysiny” w wierszu sadzonek. A jeśli szybkość kiełkowania nasion nie jest gwarantowana, konieczne jest, aby umieścić w rowku nie jeden, lecz dwa, czasami trzy taśmy. Wielu ogrodników wolą sadzić nasiona na taśmie „w ich własnej wydajności.” Z tą pastą gotuje się, chłodzi są pokrywane wcześniej przygotowane paski cienkiego papieru (zazwyczaj WC), delikatnie traktowane nasiona.

Siewu nasion marchwi wiosenne konwencjonalne – najbardziej tradycyjny. Ogrodnicy lub przygotowuje nasiona (moczyć przez kilka dni w torebce płótno) lub nie. Często nawet nie potrzebują szkoleń: wycięcie wylewa nasiona z torbą (lub jego zebranych), lekko wciśnięty, pokryte luźnej warstwy drenażowej (piasku, torfu i piasku). Uważa się, że dla dobrych zbiorów, nawet w niskim (nieznane) kiełkowania, powinny być sadzone w pięciu rzędach, co wiersze dwudziestu centymetrów.

przygotowanie gleby

Marchew potrzebna jest dobra żyznej gleby, a jej warstwa musi być większa niż wartość marchew (najlepiej nie mniej niż pół metra).

Świeży obornik pod marchwi, aby to niemożliwe.

Najlepsze poprzednicy: fasola, cebula, ogórki.

Od jesieni, można wykopać klombu, przygotowując ją do sadzenia marchewki na wiosnę. organiczne techniki hodowli sprawiają, że nie jest możliwe do kopania, ale ograniczają ploskorez przetwarzania. Można zostawić złoża nieleczone jeśli nie mają czasu.

Na wiosnę trzeba przygotować klombu lepiej jest traktować glebę do głębokości wystarczającej w tym samym ploskorez Fokina, zbieranie chwastów, zwłaszcza wieloletnich. Łopata przecina korzenie chwastów, zwiększając tym samym ich liczbę. Dodanie do leczenia próchnicy daje pozytywne rezultaty.

Łóżko w kształcie co najmniej jeden dzień, aby utrzymać glebę lekko sprasowane powinno stać.

Jak sadzić marchewkę?

Na powierzchni łóżka regularnych poprzeczny rowek, układając je przez 20-25 cm.

Niektórzy preferują ogrodnicy roślin marchwi w wąskich (50 cm) długości wypukłości, z rowkami, a nie w poprzek i wzdłuż.

Na dnie rowka mogą być łatwo wylać warstwę piasku – ułatwi przegląd nasion rozłożone.

Jeśli to konieczne, można rzucać jeśli suchawy gleby.

Nasiona marchwi granulowane należy ostrożnie rozłożono przez 1-2 cm lub posypana warstwą piasku rzecznego lub w mieszaninie torfu i piasku.

Nasion na taśmie układ wycięcie delikatnie natychmiast mocowania końców taśmy. W przeciwnym wypadku, wiatr może je usunąć, a następnie odkleić nasiona. Bruzda potrzebne nałożenie wielu wstęg (korzystnie trzech) w 1 cm. Posypać uziemienia (torf i piasek) kurnika.

Nasiona konwencjonalne wylano do rowka lekko naciśnięty, osłonięte luźnej warstwie drenażowej (piasek, torf, piasek).

Ukryć lub pokrycie upraw marchwi?

Jeśli zdecydujesz wczesny termin siewu marchew na wiosnę, łóżka zazwyczaj pokrywają. Schronienia potrzeba dwóch warstw: lutrasil (spunbond) i górną warstwę. Włóknina chroni rośliny z efektem cieplarnianym i przegrzaniem, a film – od hipotermii.

Schronienie mogą być podnoszone z ziemi: ścisłe dopasowanie nie pozwoli zarazki wzrośnie do żądanej wysokości. Można to zrobić w następujący sposób: na krawędzi łóżka rozkładane pręty lub wąskie deski, włożyli pokrywę i schować je pod krawędzią. Na pokrycie nie jest wydmuchiwany przez wiatr, jest konieczne, aby dociskać krawędź coś ciężkiego (cegły). Unieść osłonę do góry kiełkowania niepożądanych, jeżeli pogoda jest sucha i gorąca w ciągu dnia rośliny może wyschnąć i nadmiar podlewanie zmienia strukturę gleby.

W przypadku późniejszego zaszczepieniu gdy nie istnieje ryzyko zamarznięcia i ochłodzeń światło na rowkami lepiej umieścić warstwę ściółkę (opadłe igły, słoma). Konieczne jest, aby podczas podlewania nie jest zmyta same nasiona.

Kiedy należy spodziewać się powstawania?

rostochku marchew pojawiają chaotyczny, można wznieść się przez pierwsze 10 dni, większość 14-16 dni. Roślina ma długi okres winorośli (dojrzewania marchew – 90 dni, w połowie – 110 srednepozdnih – 130 late– 150) chwastów i szkodników bez odpowiednich zabiegów może znacznie zmniejszyć wydajność.

marchew siew sprężyna obejmuje kontrolę trzyetapowy chwastów (odchwaszczania) i podwójne ścienienie. Pierwszy etap – bezpośrednio po zidentyfikowaniu roślin, to znaczy, gdy można je odróżnić od chwastów. Chwasty są usuwane bardzo ostrożnie, starając się nie uszkodzić marchewki. Po raz drugi – po półtora miesiąca po wylądowaniu, podczas gdy korzenie są mocno rozcieńczona po raz pierwszy. Kiedy przerzedzenie rośliny starają się zachować minimalną odległość 1 cm od siebie. Sadząc wstążki i koraliki pierwszy przerzedzenie może zostać pominięta.

Drugi rozrzedzający w połączeniu z trzecim odchwaszczania muszą być wykonane w dwóch lub dwóch i pół miesiącach po posadzeniu, gdy rośliny pozostają w odległości 3-4 cm.

Kiedy pielenie i przerzedzenie nie należy zapominać, aby mierzwa roślinę z torfu i „pylenia” jesionu.

podesty fok

Doświadczeni ogrodnicy, wiedząc, że marchew nie będzie szybko rosnąć, posadzone między rzędami roślin o krótkim okresie wegetacji. Najczęściej sadzone cebuli na pióro. Przez czas rośnie marchew, cebula na łóżkach już wyszedł. Marchew ta okolica jest bardzo przydatne: marchew fly (najbardziej błędne szkodników marchwi) nie tolerują zapachu cebuli.

Dobrym uszczelka będzie sadzenie nasion czosnku (pierwszych latach) na głowicy. Cebula latać nie lubi.