189 Shares 5790 views

Jakie są tłuszcze, tłuszcze trans i nasyconych tłuszczów?

Słowo „tłuszcz” jesteśmy przyzwyczajeni słyszeć codziennie. Ale niewielu ludzi myśli o tym, co tłuszczów. W rzeczywistości są one obecne w diecie każdego człowieka i potrzebę zapewnienia istotną aktywność organizmu. Jednak nie wszystkie tłuszcze są dobre.

Korzyści z tłuszczu

Tłuszcze są materiałami organicznymi, które służą przede wszystkim – dostarczenia energii dla całego organizmu. To z tego powodu, ludzie z grubą warstwą tłuszczu podskórnego łatwiej tolerować głód i tak dziwne jak się może wydawać, tym mniej zimno. Tłuszcz jest złym przewodnikiem ciepła, więc i zapisuje go w organizmie. Ponadto tkanka tłuszczowa chroni narządy od urazu i uszkodzenia mechaniczne, a jeśli są one „opakowane” i chronić je. Pogląd, że tłuszcz spożywany w żywności jest źle, źle, ponieważ potrzebują ludzkiego ciała, ale z umiarem. Ich niedobór może prowadzić do niewydolności organizmu. Wspólnie przytyje nienasycone kwasy tłuszczowe z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i fosfolipidów.

Na niebezpieczeństw tłustych

Szkodliwy jak nadmiar tłuszczu – jeśli dana osoba korzysta z tłustych potraw, są one zdeponowane w wątrobie pod skórę i może powodować wiele poważnych chorób. Należy również pamiętać, że tłuszcz zgromadził mienie i krew. Otyłość krwi zmniejsza ilość białka w nim i jest głównym nośnikiem cząsteczek tłuszczowych. Wszystko to prowadzi do aglutynacji czerwonych krwinek pomiędzy zgęstnieje krwi, skrzepy wystąpić w naczyniach krwionośnych. Wskutek zaburzenia odżywiania tkanek i narządów, znacznie zwiększa ryzyko udaru mózgu.

Jakościowy skład tłuszczów

Podczas poszukiwania odpowiedzi na pytanie „co to jest tłuszcz?” Należy brać pod uwagę nie tylko jego korzyści i szkód na ciele, ale również jego skład jakościowy. Z chemicznego punktu widzenia, są one podzielone na dwie grupy – nasycone i nienasycone. Co jest nasycony tłuszcz? tłuszcze go o zamkniętej strukturze, to znaczy nie są one w stanie przejąć innymi atomami. I nienasycone, i odwrotnie, w otwartej sieci obejmują węgla, która może przyczepić się do innego atomu. To jest stosowanie nienasyconych tłuszczów – mogą być podłączone do innych elementów niezbędnych dla organizmu i mają wyższą wartość. Tłuszcze nasycone są takie same, organizm nie może „wydać” do innych celów, a więc gromadzić.

Cholesterol – przyjaciel czy wróg?

Inną cechą jest obecność nasyconego tłuszczu w swoim składzie cholesterolu. Wiele to słowo kojarzy się z otyłością, naruszeniem naczyniach serca. Jednakże istnieją „pożyteczne” cholesterolu, który jest potrzebny do podtrzymania życia i jest produkowany przez nasz organizm. Powstaje pytanie, co jest tłuszcz i cholesterol i tam? Faktem jest, że cholesterol jest zaangażowana w tworzeniu hormonów, takich jak estrogen i testosteron, kortyzol. Ponadto bierze udział w reakcjach zachodzących na poziomie wewnątrzkomórkowego. Ciało staje się cholesterolu na dwa sposoby: wytwarza się w wątrobie i tłuszczu, że ludzie spożywają. Dlatego tłuszcz i cholesterol są ściśle współdziałać.

O tłuszcze trans

Ponieważ mówimy o tłuszczach, ważne jest, aby wiedzieć, co tłuszcze trans są i jak różnią się one od normalnych. tłuszcze trans są tworzone przez przepuszczanie pęcherzyków wodoru przez konwencjonalny olej, taki jak olej roślinny. Ma to na celu zwiększenie jego trwałości (a więc produkty, które wykonane są z nim) i sprawiają, że stabilny stan. Najbardziej uderzającym przykładem jest konwencjonalna margaryna. Niestety, tłuszcze trans są niebezpieczne dla zdrowia. Pierwsze w organizmie człowieka, a nie tylko naruszają one metabolizm, ale również niekorzystnie wpływać na metabolizm tłuszczu, co z kolei narusza proces metabolizmu insuliny. Wynik – otyłość. Dowiedziono naukowo negatywny wpływ tłuszczów trans na mężczyzn – poziom testosteronu we krwi zmniejsza się gwałtownie. To prowadzi do otyłości na „female” rodzaju tłuszczu zdeponowanych na biodrach, pośladkach i piersiach. Ponadto, znacznie zmniejszona erekcji, mięśnie organizmu sag i tracą swoją masę. Dlatego, aby uniknąć wszelkich możliwych negatywnych konsekwencji, ważne jest, aby wiedzieć, co tłuszcze trans i nasyconych tłuszczów.

Tłuszcze trans można znaleźć w margarynie, nie tylko, można je znaleźć w składzie chipsów ziemniaczanych, ciasteczka i inne wypieki „kupili”, mrożonej pizzy i wiele innych produktów. Gdy część tłuszczu może wynosić około 50%, gdyż większość z nich jest przygotowana stosowania uwodornionych tłuszczów. Na przykład, jedna porcja frytek około 14 gramów tłuszczu trans w małej wiązki wiórów – 3 g na porcję pieczonego kurczaka – 7 g na porcję suchego śniadanie – 2 gramów. Szkodzić ich zdrowiu, wystarczy użyć jeden dzień więcej niż 4 gramy tłuszczu trans.

Tłuszczów, białek i węglowodanów – jedna drużyna

Jakie są tłuszcze, białka i węglowodany? Jest to jeden „zespół” substancji, które z punktu widzenia zużycia energii może również być zastępujących siebie. Jednakże, jeśli organizm rekompensuje braku węglowodanów w białka i tłuszczu, będzie musiał wydać dodatkową energię, aby je strawić. Ale pamiętaj, że białka – jest źródłem niezbędnych aminokwasów i tłuszczu – jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a więc w związku z tym są one nie do użytku. Najtrudniej, gdy organizm ma brak białka.

Białko – budulec dla organizmu. Składa się on z kilku aminokwasów, przy czym 9 pochodzą tylko z pożywieniem, a w organizmie nie mogą być syntetyzowane. karmy dla zwierząt zawiera więcej białka niż rośliny i strawność białka wynosi 90%, podczas gdy białka roślinne pochodzenia wchłania tylko 65%.

Co jest gruby? Ta rezerwa energetyczna organizmu. A jeśli nie jest ich brak, białka zacząć aktywnie rozpadać – niewydolność hormonalna występuje w organizmie, niszczą skórę, zmniejsza się opór naczyniowy, istnieją problemy z trawieniem.

Węglowodany są najlepszym źródłem energii dla mózgu, podczas gdy mięśnie ciała uzyskać energię poprzez przekształcenie tłuszczów. Konwencjonalnie, węglowodany są podzielone na proste i złożone. Najbardziej użyteczne są uważane złożone węglowodany lub polisacharydy. Ich wadą może powodować zmniejszenie zawartości białka, jak również nadmiar prowadzi do nadwagi. Dlatego ważne jest, aby znaleźć kompromisowe rozwiązanie.