701 Shares 1229 views

Lek „Prontosan” (żel) instrukcje użytkowania, prawdziwe odpowiedniki i składu

Owrzodzeń troficznych, pooperacyjne i pourazowe rany, odleżyny można leczyć przez dłuższy czas. Towarzyszą im ropa, faul zapach śmierci tkanek. Aby przyspieszyć proces gojenia stosowane są specjalne środki antyseptyczne. Zabijają się na powierzchni mikroorganizmów ran, które powodują reakcje gnicia. Jednym z takich środków antyseptycznych jest „Prontosan” (żel). Instrukcje użytkowania będzie okazją, aby zrozumieć niuanse jego stosowania.


Ogólny opis i skład

Właściwa pielęgnacja rany powierzchnia przyczynia się do jej szybkiego gojenia. „Prontosan” – sterylny żel, który sprzedawany jest w postaci gotowej do użycia. W obiekcie nie ma żadnego koloru, ale ma delikatny zapach.

Nabyć lek może znajdować się w fiolkach 30 ml z tworzywa sztucznego. Ma ona zastosowanie go tylko z zewnątrz. W ramach środków zawartych undecylenowy betainy amidopropylo, poliheksanid, wodę destylowaną, glicerol, gidrooksietiltsellyuloza.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób „Prontosan” (żel)? Instrukcje do zastosowania wynika, że jej działania: główny składnik środek zaczyna tłumić szkodliwych bakterii na powierzchni rany natychmiast po nałożeniu. Dzięki temu procesowi gnicia jest zatrzymany, a uszkodzony obszar jest w stanie odzyskać.

Wskazania i przeciwwskazania

Jeśli chcesz użyć „Prontosan” (żel), instrukcje użytkowania jest o możliwości oczyszczania, nawilżające i antybakteryjna obróbka powierzchni uszkodzonych w takich przypadkach:

• obecność ran, obejmujących ropę i śmierci tkanek (odleżyn, owrzodzeń troficznych).

• Po otrzymaniu obrażeń.

• Po termiczne lub chemiczne oparzenia (zwłaszcza gdy uszkodzenie towarzyszą duże ilości tkanki martwiczej i strupa).

• Do leczenia powierzchni rany w miejscu cewnika stomii.

• W okresie pooperacyjnym odzysku.

Jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Na przykład, lek nie powinien być stosowany w przypadku alergii lub nietolerancji poszczególnych składników środków.

Charakterystyka wykorzystania i interakcji

Jeśli zostałeś wyznaczony jako „Prontosan” (żel), instrukcja obsługi (analogi leku będą rozpatrywane poniżej) sugeruje takie możliwości jego wykorzystania. Przede wszystkim, rany należy prać lub przetrzeć wacikiem nasączoną roztworem leku. Jednocześnie, spróbuj przejść możliwie najszerszym obszarze wokół uszkodzenia. Pozwoli to uniknąć jego infekcji.

Po leczeniu rany należy odstawić na 10-15 minut. stosuje się dalsze uszkodzenia żelu. Spowoduje to, pożądane jest bezpośrednio z fiolki. Warstwa preparacie nie powinna przekraczać 3 mm. Po przetworzeniu w obszarze zagrożonym bandażem.

Ze względu na fakturze materiału żelowego nie rozprzestrzenia się na powierzchni rany. Zmień bandaż powinien być jak uszkodzenia oczyszczania. W ten sposób, za każdym razem jest konieczne dalsze przetwarzanie roztworu reprezentowane leków.

Jeśli bandaż przykleiła się do rany, to nie powinno zakłócać go. Wystarczy zwilżyć roztworem antyseptycznym i poczekać aż gaza odstaje. Jeśli używasz „Prontosan” (żel), instrukcja obsługi (przeglądy pozwalają nam wnioskować o wysokiej wydajności) może w niektórych przypadkach, aby podgrzać do odpowiedniej temperatury tuż przed aplikacją.

Działania niepożądane

Podobnie jak w przypadku każdego innego leku, „Prontosan” (żel), instrukcje użytkowania, które muszą być wcześniej czytane przez pacjenta, może powodować rozwój niektórych skutków ubocznych. Na przykład:

1. uczucie pieczenie natychmiast po zastosowaniu leku, ale to szybko mija.

2. reakcje alergiczne, takie jak swędzenie, wysypka skórna.

Przestrogi

Jeśli została nabyta „Prontosan” aplikacji (cena produktu zaczyna się od 600 rubli.) Proponuje wstępne studium nauczania. Na przykład, nie należy łączyć z innymi lekami maści, środki powierzchniowo czynne i środki o działaniu antyseptycznym.

Zastosuj agent powinien tylko zewnętrznie. W żadnym wypadku nie należy używać go domięśniowo lub dożylnie. Zauważ, że w chwili składania wniosku nie powinno być dozwolone kontaktu z oczami lub na chrząstki szklistej. Jeśli tak się stanie, natychmiast przepłukać obszar z dużą ilością soli.

Jeśli fiolką podczas leczenia ran dotknął powierzchni, należy wyrzucić. W przeciwnym razie może się zdarzyć, ponowne zakażenie uszkodzonego obszaru.

Analogi, opinie i zasady przechowywania

Przechowywać lek musi być w miejscu dobrze chronione przed bezpośrednim światłem słonecznym. Nie jest konieczne, aby umieścić butelkę w pobliżu źródła ciepła. temperatura przechowywania nie przekracza 30 ° C. Okres przechowywania leku jest zamknięta na okres 3 lat. Należy jednak pamiętać, że po otwarciu butelki substancja należy zużyć w ciągu 8 miesięcy. Po tym okresie, fiolkę należy usunąć.

Jeżeli złożony lek okazały się zbyt drogie dla ciebie, albo powoduje skutków ubocznych, może warto skonsultować się z lekarzem na temat korzystania z podobnych narzędzi do działania. analogi strukturalne „Prontosana” nie. Jest to wyjątkowy produkt w swoim składzie. Ale istnieją środki o podobnym działaniu: „Solkoseril”, „Aktovegin”, „Levomekol”, „Baneotsin” i inne.

Jeśli chodzi o opinie, negatywne prawie żaden. Wielu pacjentów zgłasza, że lek skutecznie leczy głębokie i poważne rany, które towarzyszą silne martwicy tkanek. Efekty uboczne prawie żaden. Żel oczyszczający koncertowo z rany. Jednakże, aby uzyskać maksymalny korzystny wpływ musi być również używany do roztworu płuczącego „Prontosan”. Środki te można nabyć bez recepty.

To wszystko. Teraz masz więcej informacji na temat leku „Prontosan”. Treść odpowiedniki instrukcji, zastosowanie, cena leku stałeś znane. Niech ten lek jest zawsze obecny w swoim apteczce, zwłaszcza, że może on być stosowany w leczeniu nie tylko dorośli, ale także dzieci. Bądź zdrowy!