770 Shares 2599 views

USG dopochwowe

Dziś jeden z najczęstszych procedur diagnostycznych jest USG. Jest to tak powszechne, ze względu na jego wartości informacyjnej, niski koszt, bezbolesny i bezpieczny.


W ginekologii niedawno używane pochwy ultradźwięki, który nie wymaga specjalnego przeszkolenia i bardziej pouczające porównaniu Przezbrzuszna. Teraz tego rodzaju badania przeprowadza się tylko dziewice i kobiety, którzy cierpią z pochwicy. To wymaga dobrego wypełnienia pęcherza moczowego, lub lekarz nic nie widział.

Czujnik pochwy USG pomaga zbadać jajników, macicy, szyjki macicy. Ponieważ między nim a władzami jest tylko cienka ściana pochwy. Ponadto gospodarstwa Przezbrzuszna USG dla kobiet z otyłością w ogóle jest prawie niemożliwe.

USG pochwy jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Na czujniku, zawsze nosić jednorazowe prezerwatywy, więc szansa na zakażenie nie jest wyższa niż w zwykłym stosunku. Podczas badania, lekarz będzie przesunąć sondę do pochwy – to jest trochę nieprzyjemne, ale bezbolesne.

Jeśli przypisany pochwy USG, konieczne jest, aby wziąć arkusz lub pieluchę, bo spotkanie będzie musiał rozebrać jak przyjęciu w ginekologa. Zwykle odbywa się na kanapie w pozycji leżącej. Czasami badanie jest wykonywane bezpośrednio na fotelu ginekologicznym w gabinecie lekarskim, czy ma niezbędne szkolenia i sprzętu.

Przezbrzuszna czasami zrobić w pierwszej kolejności, a następnie pochwy ultradźwięków. Następnie trzeba przyjść z pełnym pęcherzem, lekarz najpierw zbadać narządy przez ścianę brzucha. To będzie konieczne, aby go opróżnić, wróć do biura i się rozebrać od pasa w dół.

Potem lekarz umieścić czujnik na prezerwatywy, smarować żelem i wchodzi do pochwy. być bolesne uczucia nie powinien albo w trakcie lub po zakończeniu badania. Ich obecność wskazuje, że istnieją pewne problemy i powinny być omówione z lekarzem.

Pochwy USG powinno być przeprowadzane ściśle w czasie wyznaczonym przez ginekologa prowadzącego. Jeśli to check-up, a następnie w dniu 6 cyklu. Podczas miesiączki, badania nie mogą być przeprowadzone.

Z myślą o diagnostyce wczesnej ciąży oraz wyłączenie znalezieniu komórki jajowej poza macicy pochwy USG przeprowadzono na 5 tydzień. Terminowe rozpoznanie tego stanu patologicznego pozwala czasu do przeprowadzenia laparoskopii i zapisać rurkę kobietę.

Czy pochwy USG po 20 tygodniu ciąży nie jest pożądane. Jest ona przeprowadzana tylko w szczególnych wskazań, gdy przewidywane korzyści przewyższają ryzyko.

Badanie trwa około 10 minut, w czasie których pacjent jest konieczne, aby leżeć spokojnie, nie ruszając się i nie rozpraszać się z lekarzem. Może on zadawać pytania.

Specjalista może być zainteresowany, kiedy zaczęliśmy w zeszłym miesiącu, regularność cyklu, skarg, ból i ciężkie miesiączki, obecność plamienia przed i po nich, a w środku cyklu. Może on zostać poproszony trwającego leczenia, opieki zdrowotnej.

Po USG lekarz wyda sprawozdanie, będzie mówić o tym, co widział i odpowiedzieć na pytania. Lepiej jest przeprowadzić badanie to było ginekolodzy, lekarze, którzy nie wyglądają wszystkie narządy.

Zazwyczaj lekarze pracują w szpitalach, klinikach położniczych, ośrodkach specjalistycznych. Wykonują one tylko tułów nas (klatki piersiowej) i narządów miednicy.

Wskazania do ich zachowania są skargi bólu, nieregularnego cyklu, ciężki menstruacji, ich brak, krwawienie, bezpłodność, poronienia, alokacji, monitorowania leczenia. Nawet jeśli nic nie zakłóca USG musi odbywać się raz w roku.

Tak więc, ultradźwięki pochwy – najczęściej diagnostycznym w ginekologii. Jest bezpieczny, dobrze poinformowany, bezbolesny, nie wymaga żadnego szkolenia. Muszą być wykonywane na dolegliwości i rocznie w profilaktyce różnych chorób ginekologicznych.