315 Shares 9673 views

Połączenie szkarłatu i miodu leczy wiele chorób

Szkarłat domowy, znany wielu wielowiekowym, znajduje się w prawie każdym domu. Wynika to z jego właściwości leczniczych. Być może nie jest to panaceum na wszystkie choroby, ale często jest ono zawarte w składach receptur medycyny ludowej i produktów kosmetycznych, które pomagają poprawić kondycję skóry i włosów. W leczeniu wielu chorób stosuje się szkarłatny miód. Użyteczne właściwości tych składników po połączeniu zwiększają się tylko. A rezultat jest idealnym lekiem.


Przydatne właściwości

Do celów leczniczych zwykle stosuje się sok z aloesu i żel. Sok zawiera wiele substancji leczniczych: pierwiastków śladowych, witamin, soli mineralnych, flawonoidów, tanin, polisacharydów, katechin, glikoprotein. A w liściach jest alolin, który neutralizuje szkodliwe działanie promieni słonecznych na skórę.

Wielką wartością są fitonidides, które tworzą roślinę. Jest to naturalny antybiotyk, jest stosowany w leczeniu chorób natury wirusowej i procesów zapalnych. Dlatego połączenie aloesu i miodu jest często stosowane w leczeniu przeziębienia.

Dla rośliny są następujące właściwości: oczyszczanie, przeciwbakteryjne, immunomodulujące, spazmolityczne. Soki roślinne są używane jako środek przeczyszczający i cholagoga, a gdy jest to konieczne, aby poprawić apetyt. Aloe ma zdolność usuwania stanów zapalnych i naprawiania uszkodzonych obszarów skóry, leczy oparzenia.

Przeciwwskazania

Istnieje wiele sytuacji, w których stosowanie aloesu z miodem jest przeciwwskazane. Po pierwsze jest to spowodowane indywidualną nietolerancją składników i ciąży. Zabronione jest również stosowanie starości w obecności chorób przewlekłych związanych z okresowym krwawieniem. Należą do nich: hemoroidy, metrorrhagia, macica macicy i krwawienie z żołądka. Przeciwciała szkarłatne i osoby z ostrymi chorobami pęcherzyków żółtkowych i wątroby.

Metody stosowania

Kompozycja szkarłatny z miodem może złagodzić zaparcia. W celu przygotowania liści rośliny przechowywane są w lodówce przez 2 dni. Potem trzeba pociąć na małe kawałki, wycisnąć sok i wymieszać z miodem. Zgodnie z recepturą, składniki są przyjmowane w równych ilościach. Weź jedną trzecią szklankę ściśle na pusty żołądek przez 2 dni i przechowuj w lodówce.

Dla tych, którzy cierpią na zapalenie tchawicy, zapalenie migdałków lub zapalenie gardła, zaleca się specjalne leczenie. Aloe z miód mieszany w proporcji 5: 1, stosowany 3 razy dziennie przed posiłkiem na łyżeczce.

Aby wyleczyć zapalenie oskrzeli, ostre choroby układu oddechowego lub choroby wątroby, konieczne jest zmieszanie pokruszonych liści aloesu z miodem. W przypadku leku potrzebujesz 0,5 kg liści i ¾ kubka miodu. 3 dni w celu zapewnienia, że mieszanina jest podawana i przechowywać ją w ciemnym miejscu. W dniu 4, 750 ml kahorsów trzeba będzie dodać i poczekać kilka dni. Weź powinna być łyżeczka 3 razy dziennie.

W leczeniu siniaków, otarć i owrzodzeń biorą się w równych częściach miodu i soku wieku, a następnie smarują dotknięty obszar skóry co najmniej 2 razy w ciągu dnia.