372 Shares 4998 views

Pierwotne leczenie chirurgiczne ran – poważną przeszkodą na drodze zakażenia

Pierwotne leczenie chirurgiczne ran – pakiet środków, które ma na celu, aby zapobiec przenikaniu organizmów patogennych w organizmie człowieka. Od początku jego powszechne stosowanie może znacząco zmniejszyć liczbę powikłań septycznych w od pacjentów, którzy przeszli tych lub innych urazów.

Należy zauważyć, że pierwotne leczenie chirurgiczne rany jest dość złożony zestaw działań. W każdym przypadku lekarz określa swoją objętość. W tym przypadku istnieją różne etapy pierwotnym leczeniu chirurgicznym rany.

wycięcie krawędzie

To wydarzenie – jedno z najważniejszych w całym kompleksie. Jest to podstawowy zabieg chirurgiczny ran zaczyna z nim. Procedura ta jest bardzo użyteczna dla organizmu. Natychmiast warto zauważyć fakt, że brzegi rany często innymi działami to niszczy patogeny. Ponadto w tej dziedzinie istnieją znaczne zaburzenia krążenia. Nie należy również zapominać, że rana goi się znacznie lepiej niż w przypadku, gdy jej krawędzie gładkie. Ponadto warto pamiętać, że bezpośrednio po urazie rozpocząć procesy regeneracyjne w tej dziedzinie. Jeśli tworzy ziarniny, rana krawędzie rosną wraz same nie będzie możliwe. Warto zauważyć, że często nie zdarza się natychmiast. Przed szwów, trzeba zacząć „Odśwież” rany krawędziach. To znacznie przyspiesza proces gojenia.

Podstawowym oczyszczenie chirurgiczny wykonywany jest w znieczuleniu. W tego rodzaju znieczulenia (miejscowe lub ogólne) jest całkowicie zależny od tego, jak duże ran u ludzi, i gdzie są one zlokalizowane.

W niektórych sytuacjach, znaczna ilość tkanki akcyzy nie jest możliwe. Mówimy o tych sytuacjach, w których podstawowym chirurgiczne leczenie ran twarzy, rąk lub języka. W tym przypadku, lekarze starają się zostawić jak najmniejszy wad.

szycie

W przypadku uszkodzenia w okolicy jest nie obserwowano wyraźne reakcje zapalne, często nakładają się szwy natychmiast po wycięciu brzegów rany. Ponadto lekarze powinni zwrócić uwagę na stopień „zanieczyszczenie”. Jeśli jest na tyle wysoka, że często nie jest to wada zaszywa natychmiast po wycięciu brzegów rany i pokryte tkaniną aseptycznego. Oczywiście, to nie neguje faktu, że jakiekolwiek leczenie obejmuje stosowanie różnych środków antyseptycznych.

Jeśli gojenie ran przebiega bez żadnych komplikacji i był z normalną prędkością, szwy mogą być usunięte już w 7. lub 8. dnia. Zdarzenie może być opóźnione o zmniejszanie szybkości regeneracji lub obecność reakcji zapalnych w obszarze spoiny.

Warto pamiętać, że pierwsza pomoc dla ran , jak to możliwe należy zwrócić się do osoby, zanim karetka przybyła. Konieczne jest, aby leczyć rany preparatów antyseptycznych i zabandażować jej aseptyczne bandaż.