87 Shares 3335 views

Jak nazwać samicę jelenia. Ciekawostki o reniferów

Istnieje wiele różnych rodzajów zwierząt i ptaków, ale niewielu z nich może czuć się komfortowo w trudnych warunkach północnej tajgi i tundry. Renifery są jednymi z nielicznych, dla których zimny klimat z śnieżnych połaci – sweet home. Czy wiesz, co wygląda jak samica jelenia, nazwę tego zwierzęcia i jak to jest przystosowane do życia w śniegu? Jest to konieczne, aby mówić, to ciekawe i pouczające.

Po wszystkie te piękne zwierzęta żyją nie tylko w naturze, ale z powodzeniem domator, i całe stada jeleni wypas w lesie jest teraz, jak mamy prostą krowy na łąkach. Obecnie liczba reniferów znacznie przekroczyły kwotę ich dzikich kuzynów.

Jak nazywa samica jelenia?

Ludy tundry, zwany renifer „sokzha” prawdopodobnie kilka miłośników zwierząt o tym wiedzą. Dzikie żeński renifery – jak to się nazywa w języku miejscowej ludności? Nazwa jest bardzo interesujące – „Vazhenkov”. Mały jelonek maksymalnie jeden lat nazywany „neblyuy” lub „Neplyuev” i właśnie urodziła dziecko nazywa się ogólnie bardzo ładne imię – „płowy”.

Jeśli już poruszyliśmy temat imienia żeńskiego jelenia że spacery nawet tytuły innych parzystokopytnych i rogaty dzikiej przyrody. Olenuhi – samica Europejska i dostrzeżone jelenia, choć to kuszące, aby wypowiedzieć – łanię. Suki – łoś łoś, to jest całkiem naturalne. Sarny, samiec, samica, jest jeszcze sarny, choć w niektórych miejscach są one nazywane kozę i kozła. Cóż, oni naprawdę wyglądają te zwierzęta. Ale wracając do pytania o imię kobiecej jelenia. Vazhenkov – nacisk w tym słowie jest umieszczony na pierwszej samogłoski. Piękne imię, być może dlatego, że został wezwany z powodu ważnych gatunków? Całkiem możliwe.

harem renifer

Godów jesienią reniferów działa czasami podczas wrzesień-październik. W tym czasie mężczyźni często trzymać walkę o względy samic. Jeżeli w trakcie rui, aby być blisko sceny, prawie ciągle słychać zębami rogi walki „panowie”, ale co do zasady, te walki są bardzo krótkie: domina wzajemnie rozgałęziony piękno w głowę minutę i uciekł.

Jeleń nie odbiegają łabędzia lojalności, są poligamiczne, każdy mężczyzna gromadzi harem. Im starszy i bardziej solidne byka, tym bardziej jego harem samic lubią być pod ochroną silnej „Człowiek”. Grupa „kochankowie” vazhenok zawiera od 5 do 10 kobiet. Jednak ta grupa jest prawie niemożliwe, aby dokładnie określić Stado jest stale mieszana i całkiem możliwe, „zdrada” w rodzinach jelenie, zwłaszcza jeśli stado posiada dużą liczbę osób.

Najsilniejsze jelenie dbać tylko z tych kobiet, które rui. Po vazhenki kończy okres romantyczny, mężczyzna nie jest już zainteresowany, odwraca jego uwagę na inny.

Doe: nazwa, opis

Wymiary reniferów nie jest mała. Zwierzęta osiągają długość 2-2.3 m, masa jest również wrażenie – 130-220 kg. Kłąb wysokość – 1,4 m, ale dość często można znaleźć bardzo niskie zwierzę – 1.2 metrów na ramieniu.

Kolor futra w lecie – szaro-brązowy z lekkim posmakiem kawy, na jasnym futrze zimowym pojawiają się ciemne plamy. Na szyi ma grzywę. Niektóre z nich są bardzo piękne, a na innych prawie niewidoczny, więc jest mała. Od północnej silny zimny sarny futro chroni. Ona jest krótki (1-2 cm), ale dzięki gęstym podszerstkiem, bardzo ciepły.

Jak nazwać jelenia samica, już zorientowali się nazwę „Vazhenkov” bardzo jej odpowiadało. Teraz nadszedł czas, aby mówić o rogami. Czy istnieje taka dekoracja w vazhenok? Okazuje się, że tak. Renifer – jedynymi przedstawicielami rodziny, w których mężczyźni i kobiety mają rogi. Kobiety i mężczyźni budowa ciała jest znacznie mniejsza, a zatem ich rogi są również mniejsze. Ale mają jeszcze jedną zaletę – vazhenki cały zimowy spacer z rogami, podczas gdy ich mężczyźni rzucają się w tym czasie. Natura załatwione tak, że ciężarne kobiety mogą ubiegać dla siebie najlepsze miejsce w pobliżu karmników. Natychmiast po wycieleniu z rogów można pozbyć się tego, co robią.

Doe i jej młody

Vazhenki Cubs są w łonie matki przez osiem miesięcy. W większości przypadków tylko jeden płowy rodzi bliźnięta są bardzo rzadkie. Nowonarodzone dziecko pierwszy dzień odpocząć z ukosa Mamo, a drugi dla matki spacer, prowadzący jeden krok. Dwudziestego dnia życia u niemowląt już zaczynają rosnąć rogi. jelenie karmienia mlekiem matki przed zimą.

Ciekawostki o reniferów

Jak wspomniano wcześniej, renifery – niezwykłe zwierzęta, które mogą żyć w bardzo trudnych północnym klimacie, wciąż udaje się znaleźć jedzenie pod śniegiem i produkować potomstwo.

Ciekawostki o jelenia:

1. Jeżeli istnieje możliwość renifery przekąska ptak delikatności, mógł łatwo jeść dorosłe ptaki, gryzonie, zbyt małe, mogą dostać się do menu przystojny rogatego.

2. W celu utrzymania równowagi elektrolitowej organizmu, jelenie nie tylko pić wodę morską, a mimo to gryźć odrzucone poroża. Jeśli brakuje soli mineralnych, może nawet odgryźć sobie nawzajem rogów.

3. Deer – doskonałymi pływakami. Są w stanie łatwo przekroczyć rzekę kilka kilometrów.

4. wędrowne sarny ponad 500 km.
5. Migracja utrzymywane przez dziesiątki lat w ten sam sposób.

6. Deer mają doskonale rozwinięty zmysł węchu. Pod śniegiem głębokości około 1 metra, mogą poczuć ich główne żywności – reniferów mech. Zawietrznej ludzkiego zapachu usłyszał w odległości 4 km.

7. renifery są niemal całkowicie pozbawiona gruczołów potowych, z tego powodu, pobiegł po cenach dumpingowych z językiem jak pies.