608 Shares 6335 views

Beznogie jaszczurki. Rodzaje beznogie jaszczurki

Świat natury jest tak piękny, że wiedząc o tym wydaje się, ogromną liczbę gatunków, rodzin, klas zwierząt, owadów, ryb, gadów, ptaków i widząc ich niezwykłej wyjątkowości, chcielibyśmy jeszcze nigdy nie być w stanie dowiedzieć się o nich wszystko. Studiowanie sama ludzkość traci pojawienie się nowych rzeczy, odkrywanie drugiej – traci dezaktualizacji rzadkich przedstawicieli.

Różnorodność gadów zawsze zataczając obywatela. Numer jaszczurki na świecie, według naukowców przekracza 4000 znane i mniej lub bardziej badane gatunki. Spośród nich 3500 – jest to najbardziej istotne i powszechne grupa, która obejmuje około 300 rodzajów i 20 dużych rodzin.

Tak, beznogie jaszczurki – To jest niesamowite przedstawicieli odnoszące się do jednostki skrada rodzinnego, zwany łuszcząca.

struktura

W jaszczurek tego typu ma żadnych dziur, odpowiedzialne za słuchu. Kostnoobrazovannye płyta znajduje się pod łuszcząca powierzchni skóry, bardzo kruche i słabo rozwinięty. Oczywiście nie wszystkie. Powieki są bardzo ruchliwe, same oczy są małe. Szczęki są sztywno połączone. Doug okolicy skroniowej nie.

styl życia

Głównym miejscem występowania życia codziennego dla nich jest piaszczysta gleba. Tutaj pod jaszczurki ziemi patrząc na przerwę jedzenie przez tunele w ziemi, rasy. Na powierzchni Ziemi, praktycznie nie opuszczają, preferując „ciemny” i komfortowym domu.

Życie w warunkach występowania gleby z roślinnością, nie cierpią z powodu braku pożywienia. Będąc wewnątrz ziemi lub ukrywa się pod kamieniami, są szybkie reagowanie na ruchu odbywającego się na powierzchni. A dzięki szybkiej reakcji uchwycić zamierzone „obiad” nie jest zbyt trudne.

Pasza beznogie jaszczurki

„Legless osoba” są drapieżnikami. Ich dieta jest bogata w różnego rodzaju larw owadów, dżdżownice, pająki i bezkręgowców innych jednostek.

potomność

Beznogie jaszczurki w jednej ovoviviparity przynieść około 4 młode młode. Możliwość ponieść potomstwo pochodzi od nich 2,5 – 3 lat, w wieku pełnej gotowości seksualnej.

Ewolucyjne i biologiczne rozwój postaci

Najstarszy rodzaj jaszczurki znaleziono w Indiach stał Indiana Tikiguaniya Estes. Jej wiek w momencie wykrycia prawie 220 milionów lat. Badacze doszli do wniosku, że szczątki jaszczurki można przypisać do okresu 3-4 późniejszego typu. Miejsce, w którym po raz pierwszy znaleziono w podobnego rodzaju, jest uważana za historyczną artefakt utworzona naturalny związek późno warstwy gleby.

Beznogie jaszczurki później okresy filogenezy nie stwierdzono. W rozwoju historycznym może przetrwać tylko dużych osobników.

Rodzaje beznogie jaszczurki

Jaszczurki, węże, a także należą do dobrze znanej klasy zoologii naukowa – „gady”. Jednak ich wyraźne podobieństwo zewnętrzne nie mówić o tożsamości naturalne. Przede wszystkim węże, charakteryzują się zdolnością do wytwarzania trucizny. W jaszczurek, to często nie jest wyjątkiem rzadkich gatunków dużych przedstawicieli. Oszałamiająca różnorodność gadów stwarza nauka wyzwanie. Ale w miarę upływu czasu, eksperci nadal radzić sobie z nimi.

Jeden istniejący rodzaj obejmuje dwa główne typy:
1. beznogie jaszczurki Kalifornia.
2. Dzheronimskaya beznogie jaszczurki.

Ze względu na podobieństwa czasami nie do odróżnienia z niebezpiecznych węży, jaszczurki cierpią typy danych. Ludzie nie rozumieją naturę gadów, zabić je bez większego żalu.

Kalifornia jaszczurki ma długość ciała około 20-25 cm. Tułowia zwykle lekko brązowy kolor lub zielonkawy odcień dymu. Z tyłu i po bokach mają ciemne wąskie linie.

W pasie leśnym europejskiej strefy Federacji Rosyjskiej, w tym natury Kaukazu, często beznogie jaszczurki (veretinitsa Copperhead). W południowej części kraju rozprzestrzeniać beznogie jaszczurki szklaną jaszczurkę (cietrzew). W powyższych dwóch gadów brakujące kończyny. Ruch powierzchni Ziemi jest wynikiem zdolności organizmu do zaciskania. Tułów i głowa są połączone mocno, przechwycenie szyi jest całkowicie nieobecny.

Beznogie jaszczurki Anguis zjada larwy owadów, robaków i małych małży. Ze względu na ostre zęby i szczęki sztywnej konstrukcji, to niezawodnie łapie i trzyma zdobycz, jedzenia, powoli. Wszelkie Anguis mięczaków zawsze być w stanie wydostać się z zadaszeniem, bez względu na to, jak daleko może się ukrywać. Lizard ostrożnie przemierza w skorupkach, stopniowo jedzenia zdobycz od wewnątrz, od początku do końca.

Szkło-jaszczurka jest jednym z najważniejszych przedstawicieli beznogie.

Innym jaszczurka, że nie ma nogi, odnosi się do rodzaju zwanego „sepsofis”. Gatunek ten został odkryty w latach 70-tych 19 wieku w jednym ze stanów Indii.

Jak odróżnić jaszczurki węża?

jaszczurki na świecie są pozbawieni swoich stóp, powodować, że ludzie wiele wątpliwości, które są często interpretowane błędnie. W historycznych opowieści o pochodzeniu religijnym mówi, że kiedyś wszystkie węże miały nogi, ale dla ich działań na Ziemi, zostali skazani na wieczne potępienie, aby uczynić je indeksować i płaszczyć. Według tego mitu, to było wtedy, że węże utracone na zawsze swoje nogi. Najciekawsze jest to, że większość naukowców biologów ewolucyjnych do pewnego stopnia zgadza się z opinią, że wąż nogi gad naprawdę byli. Tylko tutaj utrata kończyn, ich zdaniem – jest przede wszystkim fakt, spowodowane przez ruch procesu ewolucyjnego doboru naturalnego. W rezultacie, które mają nogi nie było wielką przewagę w walce z powodzeniem istnieć w naturze przez długi czas. Na przykład, Viper oczywiście nie na wszystkich, ale od zwykłych gatunków węży w okolicach miednicy widać małe wypustki z małych pazury, przypominające niedorozwinięte nogi.

W uzupełnieniu do powyższego pragniemy określić kryteria, według których odróżnić jaszczurkę, która nie ma żadnego nogi, wąż będzie łatwe:

1. wiek Mobility. Czy kiedykolwiek węże i są statyczne, są dynamiczne w jaszczurek.
2. Pas szyi. W jaszczurki przewężenie jest prawie niemożliwe, aby zidentyfikować węża jak można zauważyć gołym okiem.

Proszę zwrócić uwagę, że pomimo łatwości określenia rodzaju, jeszcze podnieść nieznany gatunek gadów nie powinno być. bezpieczeństwo własne i nadmierna ostrożność często ratuje cię przed pójściem do szpitala.