859 Shares 5736 views

Sampo – góra w Karelii

Góra Sampo (Karelia) jest wymieniony w świecie słynnych epos „Kalevala”. Ale czy to ma coś wspólnego z geograficznego punktu oznaczonego na mapie Rosji? To my musimy się dowiedzieć. Ale w każdym razie jest to miejsce warte odwiedzenia.


Karelski wspaniały charakter, ultramaryna zabudowanej Koncheozera, która rozciąga się na trzydzieści kilometrów – to wszystko przyciąga turystów. Zwłaszcza, bo to atrakcja nie jest tak daleko od Pietrozawodsk w około czterdziestu kilometrów. Dla Sampo się w grupach do paleovolcanoes Girvas i Marcial Waters. Ale oprócz zwykłych turystów pragnących dotknąć fascynującą naturę Karelii, tutaj spieszyć i setki, jeśli nie tysiące ezoteryczne. Co oni szukają na tej górze? To będziemy rozważać w tym artykule.

Sampo względem geologicznym

Nie będę Was zanudzać licznych kategoriach naukowych. Powiemy tylko, że zwolnienie z Karelii ostatecznie uformowana pod wpływem licznych lodowców. Ostatni z nich poszedł na północ i dwanaście tysięcy lat temu. Lodowce obkatyvali idealnie okrągłe głazów (tak zwane „czoło barana”) ułożone skały sam stoi w niskich wzgórza (Kama) lub obnażone krystalicznej obszarze wewnętrznym (Selga).

W skrócie, Sampo – góra złożona w wyniku pionowych ruchów skorupy ziemskiej, a także pod lodem. Tutaj można zobaczyć odcinki Selge. Na dzień dzisiejszy istnieją liczne usterki karelskie jezior.

Gore – postać z „Kalevali”

Fiński mitologia Sampo jest młyn. Ten magiczny przedmiot mielenia ziarna, złoto i sól w takich ilościach, że brakowało wszystko dla wspólnego dobrobytu. Sampo młyn kute, kowalskie Ilmarinen jako okup za jego narzeczonej, córki Louhi. Ale musiałem ukraść prezent. Kowal w społeczeństwo szałwii Väinämöinen i Lemminkäinen wysłany do Pohjoli, że kołysze wszystkich jego mieszkańców i zajmuje Sampo. Starają się zabrać młyn na łodzi, ale Louhi wyprzedza je. Wskutek walce młyna jest uszkodzona i należy do wody. Dlatego Karels uwierzyć Sea Land bogatsze. Młyny szczątki przemyto brzeg przez fale. Väinämöinen zebrać je, więc nie było góra Sampo. Jest wyposażony w magiczne właściwości, daje ziemi żniwa i pobliskich jezior – Rich stad.

Sampo – góra na mapie

Ale to wszystko jest legendą, nic więcej. Można powiedzieć, długo i odgadnąć, gdzie jest mistyczna góra. Wielu badaczy, ponieważ twórcy „Kalevala” Elias Lönnrot, patrząc na nią w różnych częściach Karelii. Uważa się, że Sampo – góra Właściwie nie, ale naturalną tamę na dużym, ale płytkie jezioro. Dzięki tej tamy, woda nie zamarza, powodując stad wzrosła o kilkaset razy. Ale opisaliśmy Sampo – Górski z jasnymi współrzędnych geograficznych. Ale jeśli ona ma coś wspólnego z mistycyzmem?

Faktem jest, że aż do lat sześćdziesiątych XX wieku, ten pagórek był bezimienny. Jest on nazwany w związku z utworzeniem radziecko-fińskiego filmu „Sampo” w oparciu o „Kalevala”. Góra wybrany do tego malowniczego charakteru i poglądów, które są otwarte na Koncheozero. Hill zamienił się w plan filmowy, i stał się znany – Sampo. Film został zrealizowany, a nazwa zatrzymany i stał się oficjalnym.

dla ezoterycznych

Pomimo faktu, że bezimienny Hilla magia tylko z woli autorów, nie zarośnięty szlak tych, którzy chcą wybrać się na wale siły i poczuć szczególną energię kosmosu. Dla ezoterycznych Sampo – góry, zamiast oczyszczenia czakry jako spełniający życzenia.

Uważa, że trzeba wspiąć się na wzgórze, do powieszenia na gałęzi uprawy tam stulecie sosny niszczyć jej ubrania i dokonać szczere pragnienie. To wszystko! Nie ciężka praca, nie ma potrzeby, aby świadomie iść do celu! Wszedł, powiesił koszulę i oczekiwać, że twoje marzenie się spełniło.

Nawiasem mówiąc, cała szczycie wzgórza jest nieprzyjemny wzrok z powodu ludzkiego lenistwa i przesądów. Wieloletnie sosny wkrótce zapaść pod ubraniem, które wisiały na nim. Ale ezoteryczny utorował dogodnym drabinę z poręczami, przez które wspiąć się na taras widokowy został znacznie łatwiejsze.

Jak dostać się do góry Sampo

Atrakcje przyrodnicze są trzydzieści siedem kilometrów na północny-wschód od Pietrozawodsk. Po pierwsze, trzeba przesunąć P15 utworu. Następnie trzeba włączyć P21 drogowego. On powinien iść do wsi Shuya raczej do drogowskaz na wsi Kosalma. Czternaście kilometrów będzie musiał podążać wąską drogą między dwoma jeziorami – WKS i muszla. Znaki drogowe brakuje w tym segmencie. Ale to miejsce jest łatwo znaleźć tak blisko do parkingu z dużo zaparkowanych samochodów i autobusów. Góra Sampo zdjęcie, które jest znakiem rozpoznawczym regionu Karelii, przyciąga wielu turystów i pielgrzymów.