159 Shares 5921 views

Niemieckie kobiety będą zmuszone przyznać się do wszystkich związków miłosnych

W 2005 r. Brytyjskie czasopismo medyczne opublikowało interesujące fakty, po czym co czwarte dziecko, zgodnie z wynikami badań DNA, nie jest biologicznie związane z człowiekiem, który uważany był za jego ojca.


Prawo będzie bronić obrony ojców

Światowa praktyka zna wiele przypadków, gdy ustalenie ojcostwa jest wymagane nie tylko do ochrony praw dziecka i matki, ale także ojca. W tym przypadku będzie tylko ochrona ludzi przed fałszywymi informacjami, z powodu których zmuszano ich do utrzymywania dzieci innych, w rzeczywistości nie mających związku z nimi.

Ministerstwo Sprawiedliwości Niemiec przygotowało projekt ustawy, zgodnie z którą matka jest zobowiązana ujawnić całą prawdę o narodzinach dziecka. Będzie to bardzo trudne prawo i nie wiadomo jeszcze, czy zaakceptują je w demokratycznym społeczeństwie. Istotą jest to, że kobieta powinna powiedzieć, jakie związki miłosne miała podczas małżeństwa, przynajmniej w momencie poczęcia dziecka. Jednocześnie będzie musiała przekazać organom kontrolującym wszystkie dane swojego kochanka, aby badanie sądowe mogło sprawdzić wszystkie osoby ubiegające się o ojcostwo.

Ten środek będzie stosowany wobec osób, które finansowo wspierały dziecko, uważając go za rodzimych, ale z powodu wątpliwości postanowiły szukać ochrony w sądzie. Jednak ustawodawstwo nie od razu zabiera dziecka. Uważa, że można znaleźć biologicznego ojca, a tym samym przywrócić sprawiedliwość, uwalniając się z nielegalnego ciężaru "fałszywych" ojców i zobowiązując biologiczny do opieki nad ich dziećmi. Jednak to nie ma znaczenia w jakim związku w chwili, gdy są z matką dziecka.

I prawo matki?

Oczywiście prawa kobiet zostaną również uwzględnione. Przede wszystkim ma prawo milczeć "z dobrych powodów". I powody, jak wiadomo, mogą się różnić. Jak stwierdził minister sprawiedliwości Heiko Maas, nowy środek nie powinien naruszać interesów nikogo, ale przyczynia się do otrzymania rekompensaty finansowej dla tych, którym alimenty odbyły się nielegalnie, a także dla dzieci, które nie powinny pozostawać bez wsparcia. Ale w tym celu matka musi również współpracować z sądem, dostarczając informacji o osobie, z którą miała związek intymny podczas koncepcji dziecka.

I czy to działa? Wyobraź sobie, tak. Ustawa może jeszcze nie weszła w życie, ale były precedensy, kiedy mężczyźni zdołali zwrócić pieniądze wydane na dziecko kogoś innego.

Zgodnie z obowiązującym prawem

W Niemczech procedura ustalania ojcostwa jest ściśle uregulowana. Zgodnie z prawem, ogrodzenie i badanie biologicznego materiału przewoźnika DNA – włosów, krwi, paznokci itd. Jest uważane za przestępstwo, bez zgody osoby poddanej inspekcji. Materiał genetyczny jest własnością osobistą osoby, co oznacza nienaruszalność. Ponadto, prawo uwzględnia psychologiczne dobrobyt dzieci. Niewątpliwie wszystkie te ruchy, a następnie wiadomości, że jego ojciec nie jest naprawdę ojcem, jest ogromnym urazem psychiki dziecka.

Ogółem, zgodnie z prawem, możesz działać legalnie. Jedno z rodziców może złożyć wniosek. Ale zdarzenie polega na tym, że oboje mogą odmówić deponowania DNA. Jeśli dziecko ma również wątpliwości, procedura może zostać odroczona na czas nieokreślony.

Są też incydenty

W tych samych Niemczech społeczeństwo dotyczyło małżeństwa, która nie miała dzieci z powodu niepłodności męża. Uzgodnili się z sąsiadem w sprawie przyjaznej wzajemnej pomocy w tak delikatnej kwestii. Moim sąsiadem, przy okazji, miałam żonę i dwoje dzieci. Po pół roku działań zimowych ciąża kobiety nie nadeszła. Potem mąż pogodził się z sąsiadem, aby porozmawiać z lekarzem. A co? Ten człowiek okazał się być sterylny. Gdzie dwoje dzieci – historia milczy.