468 Shares 2223 views

Reumatolog, że leczy?

Każdy wie, że nie jest gałęzią medycyny – reumatologii, jako ekspert, który pracuje w nim – reumatologa. Że lekarz traktuje ten profil? Większość powie, że w stawach, i to prawda. Jednak nie tylko stawy są w zakresie jego kompetencji. Ten obszar jest znacznie szersze i zapewnia diagnostyki i leczenia stanów zapalnych i zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego, a także miejscowym i ogólnoustrojowym chorób tkanki łącznej, której objawem jest ból stawów.


Muszę powiedzieć, że lista chorób, które są traktowane przez lekarza reumatologa, bardzo długi i wynosi około sto choroby charakteryzujące się uszkodzeń kości, kręgosłupa, stawów, mięśni, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych. Jeśli proces patologiczny zaangażowany tkankę łączną kilku narządów i układów, mówimy o rozwoju choroby z mechanizmem autoimmunologiczne. Choroby reumatyczne wpływać na jakość życia i często prowadzą do niepełnosprawności. Częściej występują w postaci przewlekłej postępującej z okresowymi rzutami.

Najczęściej lekarz profilu leczonych sztywność i ból stawów. Takie skargi są liczne i pochodzą od ludzi w każdym wieku, więc dzisiaj jest duże zapotrzebowanie na takiego lekarza jak reumatologa. Co leczy go, wiemy o, a teraz lista niektórych chorób.

Ten choroby stawów, choroby zapalne i choroby zwyrodnieniowe. Ten pierwszy określa reumatoidalnego zapalenia stawów, młodzieńczego idiopatycznego reaktywny, zakaźne i choroba zwyrodnieniowa stawów, Choroba Stilla jest dorosłych, dna, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Zwyrodnieniowe schorzenia są deformując choroby zwyrodnieniowej stawów.

Kolejna grupa – to ogólnoustrojowe autoimmunologicznych chorób tkanki łącznej, takich jak toczeń rumieniowaty układowy, zespół Sjögrena, twardzina, zespół bólu wielomięśniowego, choroby Behceta, miopatie zapalne (zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie wielomięśniowe), zespół antyfosfolipidowy, które również prowadzą nas do lekarza, który nazywany jest „reumatolog.”

Że traktuje jeszcze do lekarza? Układowe zapalenia naczyń – cały szereg chorób o różnej etiologii, zjednoczona przez wspólny objaw – zapalenie naczyń. Niektóre z nich są: guzkowe zapalenie tętnic, ziarniniaka Wegenera, choroba Kawasaki, zapalenie tętnic Takayasu, choroba Buerger'a, zapalenie tętnic Hortona i innych.

Inną chorobą związaną z dziedziny medycyny – jest ostra gorączka reumatyczna, bardziej znany jako „reumatyzm”. Określony przez rozwój patologicznego procesu chorobowego w wyściółce serca, zazwyczaj u dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Kiedy widać żadnych objawów, możemy być zmuszeni do reumatologa? Że traktuje wiemy teraz do pierwszych objawów chorób reumatycznych. Są one opisane poniżej.

  • Okresowe występowanie obrzęku i bólu w stawach (jeden lub więcej).
  • Poranna sztywność i ból, które występują codziennie od dłuższego czasu.
  • Ogranicza mobilność na kolana, dolnej części pleców, szyi i innych stawów, przepuszcza się w postaci przewlekłej.

Więc, co można wnioskować o tym, że traktuje się reumatologa? Lekarz prowadzi przez organy, takie jak stawy, serce, nerki, naczynia krwionośne. Po choroby układowe wpływa na całe ciało, wielu różnych postaciach klinicznych i towarzyszy serca, mózgu, nerek, płuc i zespoły skórne. Dlatego reumatolodzy ściśle współpracować z kardiolodzy, immunologii, pulmonologów, neurologów, dermatologów, nefrolodzy.