467 Shares 8161 views

Synkineses – to … normalne i patologiczne

Ruch – takie jest życie. Ludzie chodzić i biegać, wymachując rękami i nie może zginać mały palec na rękę, pozostawiając prawy palec serdeczny – najprostsze przykłady synkineses. Jest to normalne, chociaż istnieją patologie w tym obszarze. Rozmawiamy trochę o nim.


Synkineses – Co to jest?

Wiele ruchów ludzie robią nieświadomie. Możemy oddychać i mrugać, nie stosując do tego specjalnego wysiłku. możemy zarysować czy cokolwiek innego, nawet nie zauważając go. Jest nawet specjalna kategoria tzw przyjaznych ruchów mimowolnych, zwanych synkineses. To w niektórych przypadkach całkowicie normalne, ale czasami zdarza się i patologia. Ponadto zdarza się, że nienormalne i brak ruchu.

Fizjologicznych i patologicznych

Synkineses są podzielone na te, które są normalne dla ludzkiego ciała, a te, które wymagają uwagi ze strony lekarzy.

Fizjologiczne obejmują, na przykład uprowadzenie gałek ocznych z ostrym mrużąc oczy, przechylając osoby o znacznym wysiłkiem fizycznym lub wymachując rękami podczas chodzenia szybko lub pracuje. To mimowolne ruchy , które nie zauważamy, a czasami nie można kontrolować. Ich wygląd zawdzięczamy ewolucji – w ten sposób charakter pomaga rozwijać nowe umiejętności. Dobrze ilustruje to na przykładzie dzieci „staranności”, którzy, na przykład, uczy się pisać lub rysować, często trzymać swój język Po opanowaniu nowych umiejętności to zwyczaj idzie, i to jest zupełnie normalne.

Ale zdarza się, że te „dodatki” są oznaki jakichkolwiek nieprawidłowości lub konsekwencji niedostatecznego rozwoju niektórych częściach ciała. Patologiczne synkineses często towarzyszą problemy terapii mowy dzieci w wieku przedszkolnym mogą rozwijać po paraliżu i innego systemu nerwowego.

przyczyny

Synkineses – zawsze pewien problem z ośrodkowego układu nerwowego, nerwów drogi przewodzenia. Najbardziej oczywistym przykładem jest np Gunn objawem. Jest ona wyrażana w mimowolnym szybkim miganiem lub mrużąc jedno oko podczas poruszania policzki, nos, usta. Zazwyczaj przyczyną jest nieprawidłowe lub niekompletne regeneracji po uszkodzenia nerwu twarzy.

Są bardziej nieprzyjemne objawy, przejawia się w dziwaczne grymasy, czasami podobne do skurczów, zwłaszcza jeśli chodzi o mimikę. Nie jest zaskakujące, że pacjenci są w związku z tym coraz więcej i psychologiczne problemy. Tak to jest niemożliwe, aby zignorować pomocy medycznej, aw przypadku takich naruszeń należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzy, ponieważ w tym jej wpływ na powodzenie leczenia.

leczenie

Wcześniej sądzono, że korekta tego typu choroby jest niemożliwe. Na szczęście współczesna medycyna ma dość bogaty arsenał narzędzi, które mogą pomóc w pozbyciu się takich problemów jak synkineses. Ten refleksologia, masaże, fizjoterapia, leki, fizykoterapia i metody chirurgiczne. Rokowanie zależy od wielu czynników, w każdym przypadku, aby każdy wnioski mogą być tylko lekarz. Z wczesnego wykrywania i diagnozowania synkineses zazwyczaj traktowane z choroby podstawowej prowadzącej do funkcji motorycznych kompensacyjnych i wyeliminować grubych defektów kosmetycznych. Na przykład, w ciągu ostatnich kilku dekad, lekarze przyjęli przeciwko tej chorobie także toksyny botulinowej, który paraliżuje mięśnie.

Skuteczne zapobieganie nie istnieje. Jednak, jak pokazuje praktyka, wzrost aktywności ruchowej przeciwdziała powstawaniu tego rodzaju zaburzeń ze zwiększoną skłonnością do nich.