544 Shares 8316 views

Zioło wierzby zioła: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania, zastosowanie

Matka natura dała ludziom wiele roślin, które są zdolne do utrzymania zdrowia i leczenia różnych dolegliwości. Niestety, leki farmaceutyczne są tak aktywnie promowane i reklamowane, że ludzie często nie przeszkadza, aby zapytać i dowiedzieć się o naturalnych uzdrowicieli, które rosną je tuż pod stopami, nie zawierają żadnej „chemii” i nie wymagają wspaniały pieniądze za ich stosowanie. Tymczasem takie rośliny lecznicze bardzo dużo. Jednym z nich jest wierzba-zioło, właściwości, zastosowania i przeciwwskazania, które są omówione w tym artykule.


nazwa

Zakład jest uważany za tajemnicze, które przechodzą do legendy. Nazywa się to na różne sposoby, w zależności od terenu, gdzie rośnie. Na przykład, znane nazwisko „Kurylskie herbata”, „herbata Koporye” i, oczywiście, słynny „Wierzba Jurek.” Naukowo go – Wierzba Jurek.

Pochodzenie nazwy „Wierzba Jurek” ma inną wersję. Na jednym z nich, był powszechnie znany wśród ludów Dalekiego Wschodu, gdzie był stosowany jako lekarstwo na problemy płci męskiej. W związku z tym, i dostałem tę nazwę. Kolejna wersja więcej komercji: Fireweed pozostawia na nim miesza się do dealerów w czarnej herbaty, zwiększając w ten sposób zyski dla siebie.

Zastanów się, co herbata wierzba-ziołowym właściwości lecznicze i przeciwwskazania, jak również przepisy dotyczące ich stosowania.

opis

Zakład ten jest znany wszystkim z dzieciństwa. Wyróżnia się różowe kwiaty na łące. Niektóre gatunki wierzbownicy mogą być mylone ze sobą (na przykład Cypr owłosione nie może być używany), więc ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, jak to wygląda wierzba-ziołowym (Epilobium angustifolia). Przydatne właściwości nim znajdują się w całej roślinie. Nawet korzenie mogą być stosowane jako lek. Ale najbardziej cennych kwiatów i liści.

W postaci suchej, to uzyskuje się smak czarnej herbaty. Dlatego od początku XIX wieku, on łatwo pojechaliśmy drogich herbat z Chin i Indii. To pili dużo więcej niż kwas chlebowy, sok, zbiteń i kompoty. Ale jakoś, w końcu o tym zapomniałem.

struktura

Lek ten zawiera dużą ilość garbników roślinnych, zwłaszcza w jego liści i korzeni. Uwzględnia ono również garbniki (taniny pochodnych) piragol (dziesięć do dwudziestu procent). Wiadomym jest, że w postaci sproszkowanej liście są bardziej użyteczne niż całość. Jest to spowodowane przez połączone działanie śluzu, którego wchodzi do piętnastu procent i taniny.

Ponadto, wierzba herbata zawiera flawonoidy, takie jak kwercetyna oraz kemferolu, jak również kwasy organiczne, witaminy są obecne w grupie, R.

gdzie rośnie

Praktycznie wszystkie szerokości geograficzne występuje herb Wierzba Jurek. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania są znane uzdrowicieli, nieważne gdzie żyli. Głównymi miejscami, gdzie rośnie ten trawy – łąki, pobocza dróg i brzegi lasów, to znaczy, że preferuje obszary słoneczne i otwarte.

Jej wysokość sięga półtora metra, obracając roślinę do przyjemnych krzewów z różowymi kwiatami. Następnie można rozpocząć zbieranie go. W strefie środkowej jest czas od końca czerwca i trwa do początku jesieni, kiedy zbierano Wierzba Jurek, Wierzba Jurek.

Przydatne właściwości rośliny, jednak nie jest znany wszystkim. Czasami, kiedy pojawia się w ogrodzie, starając się go pozbyć jak ze wspólnego chwastów, zamiast używać jako lek lub po prostu drinka.

Willow zioła zwłaszcza wytrzymałość. Na przykład, po raz pierwszy może zacząć rosnąć po pożarze. Ale w mokrych lub wilgotnych miejscach na glebach kwaśnych i gliniaste pojawia.,

Gromadzenie i przygotowanie

Jeden tylko zachęcanie zapach spowoduje przypływ sił i energii, jeśli przypadkowo pokazać się gdzieś w lesie lub łąkowa wierzby herbaty! Właściwości lecznicze i przeciwwskazania niego, ale przyjemny zapach, są dobrze znane. Dlatego wiele wybrać do celowo rosną rośliny. Zrealizować pomysł jest całkiem możliwe, gdyż jest skromny, nie boi się bez suszą, a także przynieść chwastów.

Liście i kwiaty to zacznie pusheniya (co zwykle ma miejsce od połowy do końca sierpnia), ponieważ w przeciwnym razie stają się bezużyteczne. Zbioru Wierzba Jurek jest bardzo prosta w celach leczniczych. Ale gdyby miał zamiar używać jako herbaty, liści, z wyjątkiem suszenia, konieczne jest fermentować. Wtedy smak jakość będzie znacznie poprawić.

Kwiaty w kolekcji po prostu oderwać kwiatostany i umieścić w dużych workach, a liście najlepiej stosować od połowy trzonu, nie przechwytywania dolną i górną.

W otwartych przestrzeniach roślin suszy się w cieniu, lub na słońcu, rozłożone równomiernie cienką warstwę z papieru lub tkaniny. Pożądane jest, aby od czasu do czasu w celu mieszania surowego materiału ręcznie.

Przechowuje przygotowaną lek w workach papierowych lub płóciennych woreczkach do dwóch lat.

Piec jest czasami trawa suszy wierzba zioła.

właściwości lecznicze

I przeciwwskazania, a trzeba wiedzieć i wziąć pod uwagę w swoim wniosku.

W rzeczywistości, wszystkie stare opłaty ziół zawarte w strukturze jest rośliną leczniczą. Można go uznać za uniwersalne w leczeniu i profilaktyce różnych chorób. Najbardziej znane właściwości lecznicze, które pokazuje Cyprus w następujący sposób:

 • znaczący wpływ na poprawę i wzmocnienie układu odpornościowego;
 • przydatna dla mężczyzn (zwiększa siłę);
 • stosuje się do leczenia i zapobiegania zapaleniu gruczołu krokowego i gruczolak przysadki;
 • Leczy układu pokarmowego;
 • pomaga w zapobieganiu chorób i schorzeń wewnątrzwydzielniczych;
 • skuteczna dla błony śluzowej żołądka, zapalenie okrężnicy i wrzody;
 • zwiększa stężenie hemoglobiny i reguluje bilans;
 • Promuje gojenie się ran i otarć, szybko zatrzymuje krwawienie;
 • Jest on stosowany jako środek przeciwgorączkowy;
 • Ułatwia ospę wietrzną i odrę dzieci;
 • ozdoravlivaet nerwy i sprzyja stabilizacji psychikę;
 • zwiększa wydajność, poprawia nastrój i pobudza;
 • Normalizuje ciśnienie krwi;
 • usuwa toksyny i odpady z organizmu

I to nie jest cała lista korzystnych efektów, które jest w stanie zapewnić Wierzba Jurek. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania to potwierdzone przez oficjalnej medycyny. Oprócz nich, a instalacja ma masę właściwości niepotwierdzone profesjonalnych uzdrowicieli. Ale oczywiście można powiedzieć, że korzystny wpływ na zdrowie ma Kurylskie herbaty lub Wierzba Jurek, Koporye herbatę.

Przeciwwskazania

Wszelkie roślina lecznicza, jako tradycyjnej medycyny nie tylko czytać, ale również przeciwwskazania. Jednak ta reguła ma wyjątek. Mówimy o takich roślin jak Wierzba Jurek. Jedyną rzeczą, że lekarze ostrzegają, że nadmierne spożycie jej więcej niż dwa tygodnie może powodować biegunkę. Ale to, według wielu ludzi akceptuje go, jest dość kontrowersyjne stwierdzenie, ponieważ czasami, z drugiej strony, Cypr służy do pozbycia się tego problemu.

aplikacja

Wierzba Jurek, właściwości lecznicze i przeciwwskazania tak niewspółmierne, jest to jeden z niewielu ziół, które można swobodnie korzystać w ciąży.

W przypadku przeziębienia dopiero się zaczyna, a potem pijąc wywar lub herbata z zakładu, to będzie można zapomnieć o chorobie. Jednak w ostrej fazie, jest mało prawdopodobne, aby być wystarczająco skuteczne.

Willow-zioło jest często stosowany jako środek uspokajający, mimo że nie będzie działać jak zwykły nasennych, ponieważ ma łagodne działanie. Z dalszego użytkowania nie tylko pomaga normalizować sen, ale także wzmocnić system nerwowy.

Są nawet przypadki, gdy przestali robić rozwój komórek rakowych. W związku z tym, znane jest również jako środek przeciwnowotworowy, który jest wykorzystywany do zapobiegania przerzutom.

Roślina radzi sobie z różnymi chorobami układu moczowo-płciowego, nie tylko mężczyźni, ale także kobiety.

recepty

Trawa zwykle zrobić nalewki alkoholowe i herbatę. Aby uzyskać wspaniały smak, jest to niezbędne do korzystania w suszeniu metodę fermentacji. Następnie skręcić słynną herbatę Koporye. Aby to zrobić, po prostu zebrane liście mocno zagęszczony w słoiku i zamknąć pokrywę. Pojemność wystawiać na słońce, a gdy liście zmieni kolor na ciemnobrązowy (zwykle trwa kilka dni), proces fermentacji jest kompletny. Są one następnie cięte i suszy w typowy sposób. Koporye herbata naprawdę pyszne. Nic dziwnego, że gdy Rosja carska w dużych ilościach eksportowane Cypr (wierzba-ziołowym). Właściwości i przeciwwskazania, jak określono powyżej, należy rozważyć jego stosowania jako napój.

Oto kilka przepisów, które mogą być wykorzystywane do celów leczniczych.

 • Gruczołu krokowego wziąć jedną łyżkę ziół i dwie godziny nalegać w szklance wrzątku. W dniu narzędzia użyć czterokrotnie łyżkę na cały miesiąc. Można też mieszać go ze zwykłą herbatę i pić dwa lub trzy filiżanki dziennie z miodem. W tym przypadku, to trwa dłużej: od czterech do sześciu miesięcy.
 • Pierwszy opisano receptury do zwalczania zapalenia prostaty można stosować jako środek przeciwnowotworowy.
 • Oprócz buliony, herbaty, nalewki, można wytwarzać z masła zioła. Aby to zrobić, szklanka świeżych kwiatów wylewa szklankę oleju roślinnego i nalegają na słońcu w zamkniętym szklanym pojemniku do trzech tygodni. Środek przygotowany służy do gojenie się ran, owrzodzeń, oparzeń i skaleczeń.
 • Lecznicze właściwości ziół Wierzba Jurek doskonale manifestować w kipreyny miodu, który jest tak przydatny, że uzdrowiciele powinni pić nawet diabetycy. One zostały poddane obróbce z białaczki, bolesnego miesiączkowania i zapalenie pęcherza moczowego.
 • Zioło jest powszechnie stosowany w celach kosmetycznych. To jest bardzo dobre dla trądziku i innych stanów zapalnych skóry. Można użyć, na przykład, wywar z niego. W tym celu, trzy łyżki wypełnione wrzącą wodą i pozostawić do ostygnięcia. Od oznacza to robić codziennie balsam trwały dwie godziny okresowo moczenie w nim serwetkę.
 • Także skuteczna jest lód z bulionu wierzba-ziołowym, który trzeba codziennie wycierać twarz.
 • Ponadto roślina pomoże skórę i włosy. Aby to zrobić, należy przygotować nalewkę i okresowo zwilża jej korzenie włosów.

Oficjalna medycyna wierzby-herbacie

Medycyna nie jest tak rzadkie kolej do metod krajowych. To sugeruje, zdrowym rozsądkiem dzisiejszych lekarzy. Po tym wszystkim, to jest jasne, o ile środki chemiczne, zdrowe ciało, z jednej strony, może zaszkodzić zdrowiu swoich licznych skutków ubocznych. Ponadto, byłoby nielogiczne odmówić dowody na wyeliminowanie różnych chorób. Ivan herbata, o właściwościach leczniczych, które zostały omówione przeciwwskazań, lekarze są bardziej zalecane jako dodatkiem do konwencjonalnego leczenia. I staje się coraz bardziej popularne wśród zwykłych ludzi.