337 Shares 6223 views

Pierwsze rośliny lądowe były … Pierwsze rośliny na ziemi

My, współcześni, niewiele wiadomo o pierwszych przedstawicieli świata roślinnego. Niestety, ich skamieniałości znaleziono niewiele. Ale naukowcy, stosując skamieniałe ślady pozostawione przez starożytnych roślin, ale odzyskał swój wygląd, jak również przeglądu cech struktury roślin, stali się pierwszymi mieszkańcami tej ziemi.

Nauka badająca cechy struktury i funkcjonowania roślin kopalnych jest nazywany „paleobotanist”. paleobotanists zaangażowany w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące pochodzenia świata roślinnego.

Klasyfikacja roślin zarodnikowych

Pierwsze rośliny na Ziemi pomnożona przez zarodniki. Wśród współczesnych flory jest również spore rośliny. Zgodnie z klasyfikacją, są połączone w jednej grupy – „wyższe rośliny zarodnikami”. Zaprezentowali Rhyniophyta, Zosterofilofitami, Trimsrofitami, Psilotofitami, mszaków (mszaki) Likopodiofitami (lycopsids) Ekvizetofitami (skrzyp) oraz Polipodiofitami (paprocie). Wśród tych trzech pierwszych odcinków są całkowicie wymarły, a inni składają jak wymarły, a obecnie istniejących grup.

Rhyniophyta – pierwsze rośliny lądowe

Pierwsze rośliny lądowe byli przedstawiciele flory, opanowała Ziemię około 450 mln. Lat temu. Rosły w pobliżu wielu wód lub w zakresie od płytkiej wody, który charakteryzuje się okresowego podgrzewania i wysychaniem.

Wszystkie rośliny opanowali ziemię, jest częstym objawem. Podział korpusu na dwie części – nadziemne i podziemne. Struktura ta jest charakterystyczny Rhyniophyta.

Pozostałości starożytnych roślin odkryto po raz pierwszy w drugiej połowie XIX wieku na terytorium współczesnej Kanady. Ale z nieznanych powodów, wynik ten nie jest zainteresowany specjalistów-botanicy. A w 1912 roku, w pobliżu szkockiego miasteczka Rayni miejscowego lekarza wsi znaleziono kilka skamieniałe rośliny. Nie wiedział, co przyniesie szczątki pierwszych mieszkańców tej ziemi, ale jest bardzo ciekawy, postanowiłem czytać interesującego odkrycia. Po wykonaniu cięcia, znalazł dobrze zachowane szczątki roślin. Trzpień jest bardzo cienka, gładkie, i przymocowano do niej procesy podłużne (taka jak kulki wydłużone) o bardzo grubych ściankach. Informacja o odkryciu szybko osiągnęła paleobotanists to i okazało się, że szczątki znalezione są pierwsze rośliny lądowe. Nie było wątpliwości co do nazwy tych starożytnych pozostałości. Ale w końcu zdecydowaliśmy się na po prostu pójść i nazwali wymarłych roślin Rhyniophyta na nazwę miejscowości, w pobliżu których znalazł je.

cechy konstrukcyjne

Struktura zewnętrzna Rhyniophyta bardzo prymitywne. Ciało rozwidloną dychotomicznej typu, który jest na dwie części. Liście i korzenie Obecnie jeszcze nie miałem. Mocowanie do podłoża przeprowadzono stosując kłączami. W odniesieniu do struktury wewnętrznej, to jest, wręcz przeciwnie, to było dość trudne, zwłaszcza w porównaniu z alg. Tak więc, materiał pokrycia była szparkową urządzenie, za pośrednictwem którego proces wymiany gazowej i odparowanie wody. Ze względu na brak tkanki mechanicznej pierwsze rośliny świata stosunkowo niewielka wysokość (50 cm) i średnicy trzpienia (około 0,5 cm).

Paleobotanists uwierzyć, że wszystkie nowoczesne rośliny lądowe ewoluowała od Rhyniophyta.

Psilophytes – pierwsze rośliny lądowe. Czy to prawda?

Raczej nie niż tak. Nazwa „psilophytes” naprawdę zorientowali nawet w 1859 roku. Jest to amerykański Paleobotanik Dawson nazwany jako jeden z występujących roślin. Wybrał tę opcję, jak w tłumaczeniu słowo oznacza „roślinę nagi”. Aż do początku XX wieku psilophytes nazywa? Rodzaju starożytnych roślin. Ale wyniki tego rodzaju obserwacji audytów przestała istnieć, a korzystanie z tej nazwy stał nieuprawnione. W tym punkcie opisano dokładniej rodzaj Reania daje nazwę dla całego działu najstarszego flory lądowych. W związku z tym, pierwsze rośliny lądowe były Rhyniophyta.

Typowymi przedstawicielami pierwszych roślin lądowych

Można przypuszczać, że pierwsze rośliny lądowe były Cookson i Reania.

Jeden z najstarszych przedstawicieli flory był Cookson, który miał wygląd małej wysokości krzewu nie przekraczającej 7 cm. Ze środowiska umożliwiającego wzrost to były podmokłe niziny. Skamieniałości Cookson i powiązane z nim gatunki znajdują się w Czechach, Stanach Zjednoczonych iw niektórych obszarach Zachodniej Syberii.

Close w pokrewieństwie, Reania znacznie lepiej niż badane Cookson. Jego korpus bardziej masywny: wysokość roślin może dochodzić do 50 cm, a średnica trzonka – 5 mm. Na końcu łodygi była rinii kopuła, gdzie istniały spory.

Starożytne przedstawiciele Reania doprowadziły do wielu roślin tropikalnych i subtropikalnych. Według współczesnej klasyfikacji, są zjednoczeni w dziale psilophytes. Jest bardzo mały, w rzeczywistości obejmuje około 20 gatunków. Pod pewnymi względami są one bardzo podobne do swoich przodków. W szczególności, oboje mają dychotomiczny rozgałęzienia. Psilophytes wysokości około 25 do 40 cm.

nowoczesne odkrycia

Do niedawna paleontolodzy odkryli w osadach starszych niż 425 milionów lat, tylko szczątki prymitywnych triletnyh sporze z gładką powłokę. Takie znaleziska odkryto na terytorium Turcji. Są one określane Górnym ordowiku. Znalezione przedmioty nie mogą rzucić światło na czas występowania roślin naczyniowych, gdyż były one rzadkie i było całkowicie jasne, jak dokładnie zrobili przedstawiciele gatunków roślin należała do gładkich zarodniki.

Ale nie tak dawno temu pozostaje niezawodny spór triletnyh z ozdobnej muszli znaleziono w Arabii Saudyjskiej. Stwierdzono, że wiek znalezionych próbkach waha się od 444 do 450 milionów dolarów. Lat.

Kwitnienia rośliny naczyniowe po zlodowacenia

W drugiej połowie ordowiku prąd Arabia Saudyjska i Turcja stanowiły północnej części superkontynent Gondwana. To, oczywiście, była pierwotna powierzchnia siedliska roślin naczyniowych. Długi okres historyczny żyli tylko w jego „ewolucyjnej kołyski”, podczas gdy planety zamieszkanej przez przedstawicieli prymitywne z jego omszały kriptosporami. Najprawdopodobniej przesiedlenie masa roślin naczyniowych zaczął po wielkim zlodowacenia, które miało miejsce na przełomie ordowiku i syluru w.

teoria telome

W trakcie badania nie było tzw Rhyniophyta telome teoria, która została stworzona przez niemieckiego botanika Zimmermann. Ujawnia cechy strukturalne Rhyniophyta, który w tym czasie został uznany za pierwszych roślin lądowych. Zimmermann został pokazany i oczekiwana ścieżka staje ważną wegetatywny i narządy rozrodcze roślin wyższych.

Według niemieckiego naukowca Rhyniophyta ciało składało się promieniście symetryczne osiach, z których gałęzie końcowe Zimmerman zwany korpus (z greckiego telos -. „Koniec”).

Ewolucyjny sposób ciało, poddane liczne zmiany były główne narządy roślin wyższych: łodygi, liście, korzenie, sporofil.

Więc teraz można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „Jakie są pierwsze rośliny lądowe?”. Dziś, odpowiedź jest oczywista. Byli Rhyniophyta. Po raz pierwszy pojawiły się na powierzchni Ziemi i stały się przodkami współczesnych przedstawicieli flory, pomimo faktu, że ich zewnętrzna i wewnętrzna struktura były prymitywne.