347 Shares 6760 views

Masa Ziemi. Obalenie teorii rozszerzającego planety

Według ostatnich obliczeń astronomicznych, masa ziemi jest 5,97 x 24 kilogram październiku. Pomiary roczne tej wielkości jasno wykazać, że nie jest absolutnie stałe. Jego dane zasięg do 50 tysięcy ton rocznie. Ziemia jest największym największa średnica, masa i gęstość wśród planet należących do lądowych. W ramach systemu słonecznego, nasza planeta od Słońca trzeci i piąty pod względem wielkości spośród wszystkich innych. Porusza się po eliptycznej orbicie wokół Słońca w średniej odległości 149,6 miliona kilometrów.

Ponieważ masa Ziemi się zmienia, istnieje wiele opinii na temat kierunków tych zmian. Z jednej strony, wartość ta stale wzrasta z powodu zderzenia z meteorytami, że spalanie w atmosferze, pozostawić dużą ilość pyłu osadzonego na naszej planecie. Z drugiej strony, ultrafioletowego promieniowania słonecznego stale rozdziela cząsteczki wody w górnej atmosfery na tlen i wodór. Część wodoru ze względu na swoją niewielką wagę jest wypychany z pola grawitacyjnego planety, który wpływa na jej wagę.

Od początku 19 wieku do ostatnich dekadach 20 wieku teorii rozszerzającego Ziemi to było bardzo popularne wśród naukowców na całym świecie. Hipoteza wzrostem objętości planety spowodowało spekulacje, że również zwiększa masę Ziemi. Podczas całego istnienia teorii pięciu różnych naukowców badanie jego opcje sugerowano. Wielu wybitnych naukowców, takich jak Kropotkin, Milanovsky Steiner i Schneider, twierdził ekspansję świata jego wahania cykliczne. Dakill, Myers, Clube i Napier wyjaśnił to założenie jest na stałe podłączony do świata meteoryty i asteroidy. Najbardziej popularna teoria ekspansji Spekulowano, że pierwotny rdzeń naszej planety składał supergęstej materii, która jest w procesie ewolucji przekształciło się normalnego materiału, powodując stopniową ekspansję Ziemi. W ciągu ostatnich 50 lat ubiegłego stulecia wielu wybitnych fizyków jak Diraca, Jordan, Dicke, Ivanenko i Saggitov wyrażone, że grawitacja zmniejsza się w czasie, a to prowadzi do naturalnej ekspansji świecie. Inna hipoteza była opinia Kirillov Neumann Blinov i Veselova że ekspansja Ziemi spowodowane przez powodów kosmologicznych związanych z wiekiem stary ewolucyjny wzrost jego masy. Obecnie duża ilość dowodów, aby odeprzeć te założenia.

Teoria kielichowania planecie, w oparciu o fakt, że masa Ziemi jest stale rośnie, teraz w końcu stracił swój urok. Międzynarodowa Grupa, złożona z najlepszych naukowców na świecie, ostatecznie potwierdził, że, tak dzisiaj, koncepcja ta może spokojnie iść na półki archiwów naukowych.

Według zawarcia grupy geofizyków, którzy przeprowadzili badania z pomocą nowoczesnych pojazdów kosmicznych, masa Ziemi jest względnie stała. Pracownik jednego z laboratoriów badawczych W. Xiaoping i jego współpracownicy opublikowali artykuł, w którym stwierdził on, że stała fluktuacja promień Ziemi nie wykracza poza to 0,1 mm (grubość ludzkiego włosa) w roku. Te dane statystyczne wskazują, że masa Ziemi nie zmienia się w wartości, które pozwalają mówić o ekspansji.

885 shares 4645 views
96 shares 3085 views