113 Shares 7359 views

Jak zrobić kabinę prysznicową własnymi rękami: mount technologii, instalacji i porady specjalistów

Niestety, nie zawsze pozwalają parametry łazienkami z pełnym węzłem sanitarnym lub zainstalować standardową prysznic. Do małych pomieszczeń i małych domów doskonałe rozwiązanie higieniczne sprzęt będzie wyposażania kabiny prysznicowej, która jest, aby zaoszczędzić pieniądze, można to zrobić na własną rękę, dostosowane do indywidualnych potrzeb i cech układu domu. Będą musieli kupować część elementów fabrycznych, ale oszczędności będą znaczące. Natrysk własnymi rękami, można zbudować z lub bez niego tacy.


wystający

Wybierając miejsce dla układu duszy, ważne jest, że wszystkie systemy wodociągowe i kanalizacyjne były tak blisko, jak to możliwe. W przeciwnym razie zakłócenia będą generowane w postaci określonych rur, szczególnie zamontowanych w poprzek drzwi. Kanalizacyjna średnica nie może być mniejsza od 8 cm.

Uniknąć odpływu położyć spłukiwania toalety, zlew, ponieważ dodatkowe wygina zwiększać ryzyko przerw. Jeżeli pomieszczenie ma zbiornika grzejnego wody, rura nie musi pracować w całym pomieszczeniu. Minimalna odległość od rury centralnej w kierunku rogu zapewnić stałe ciśnienie wody oraz jest gospodarką montażu dodatkowego wyposażenia, rury i zawory.

Lokalizacja procedur wody musi być wystarczająco duża dla swobodnego przepływu (nie mniej niż 70 * 70 cm). Instalacja kabinę prysznicową z 90×90 tacy własnymi rękami, należy pamiętać, że istnieje kilka standardowych rozmiarach: 70h77, 80×80, 100×100. Biorąc pod uwagę ten aspekt, można wybrać najlepszą opcją jest dla ich własnego mieszkania.

cechy szczególne

W celu zapewnienia właściwego stosu wody i zapobiega rozpryskiwaniu na ścianach, zainstalowany jest podajnik i specjalne materiały osłonowe, nie boi wilgoci. Modele fabryczne są wyposażone w brodziku obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, metalu czy nawet kamień. Jednak wersja plastikowa ostatecznie żółkną, może pęknąć, w metalowej palecie oznaczona podatność na korozję i kamiennych elementów są bardzo drogie.

Najbardziej opłacalne przedsięwzięcie będzie natrysk własnymi rękami, które będą nie tylko zaoszczędzić, ale również do realizacji indywidualnych preferencji. Ważnym krokiem jest ułożenie drenażu. Istnieje kilka sposobów na wyjście budowa kanalizacji. rozmiar dyszy wybrany na podstawie przedziale od łazienki na rurze kanalizacyjnej. Należy pamiętać, że wysokość nachylenie nie jest brany mniej niż dwa milimetry.

Na niskich wysokościach w celu zamaskowania powinno obejmować podniesienie poziomu podłogi. Można również ustawić elementy na ścianie, ukrywając je w specjalnym pudełku. Dalej jest przedłużenie rury kanalizacyjnej do centrum palet w celu zapewnienia właściwego wodoodporne, montaż i regulację położenia rurki rampa.

Budowa narożników bez palecie

Montaż kabiny prysznicowej z rękami rozpoczyna się od ułożenia jastrychu. Po pierwsze, trzeba wykonać instalację szalunku. Jeśli planujesz śledzić wykończenie płytkę podłogową lub inne elementy wykończeniowe, ich grubość musi być również brane pod uwagę.

Beton odeskowania wlano do roztworu. Musimy pamiętać, że muszą być małe nachylenie (nie mniej niż jeden i pół procent) od początku do rogu klatki schodowej. W celu zapewnienia tego punktu, pewna część mieszaniny gładkiej części końcowej stopniowo przesuwa się do drabiny. Po wyschnięciu jastrychu, można przystąpić do aranżacji self-made tacy. Istnieją dwa warianty jego produkcji:

 • Konstrukcja monolityczne;
 • Cegła obręczy.

W drugim przypadku, instalowanie cegły, tynkowania i kończąc cały kawałek. Wtedy praca jest wykonywana na budowie prysznicem, możliwe jest użycie drzwi klatek zasłona lub szkła, o grubości co najmniej 60 mm.

narzędzia

Instalacja kabinī własnymi rękami będzie wymagać specjalnego instrumentu. Potrzebne będą następujące narzędzia:

 • elektryczna wiertarka z zestawem wierteł;
 • Krzyżowe i śrubokręt płaski;
 • poziom budynku;
 • Kołki, nakrętek innych elementów mocujących;
 • szczeliwo silikonowe.

Jeżeli decyzja o zastąpieniu obszaru kąpieli, trzeba będzie przeprowadzić radykalne przeprojektowanie. Wskazane jest, aby nakreślić plan w postaci programów lub szkic, który będzie wyraźnie oznaczonym miejscu instalacji każdego elementu.

Najpierw wytwarza się wartości szerokości, wysokości i długości w pomieszczeniu, które są oznaczone w projekcie. Następnie należy wybrać miejsce do wspornika, jego wymiary, umieszczenie pralki i innych urządzeń gospodarstwa domowego.

Wskazuje również rozmieszczenie rur. Do wykończenia podłogi i ściany zaleca się stosowanie płytki, które będą czerpać ścianę tylną stoisku jako wystającej części ściany.

Konstrukcja palety: pierwszy etap

Instalacja kabiny prysznicowej z tacą z rąk rozpoczyna się, co następuje:

 1. Demontaż starej kanalizacji.
 2. Wyrównane ściany i narożniki, położyć płytki, poczekał, aż jej czas krzepnięcia.
 3. Wykonano montaż rur kanalizacyjnych i wodnych prowadzących do kabiny prysznicowej.
 4. Wybrany projekt tacy, dobrym wyborem jest akrylowy o falistej powierzchni. On jest na tyle silne, bezpieczne i odporne na zmiany temperatury.
 5. Prawidłowa instalacja prysznicem narożnej wymaga wskoczy na miejsce. W celu zapobieżenia zakłóceniom struktury, to jest zamontowane na specjalnych nóg, które są dostarczane w zestawie. Aby wykluczyć płynącej wody zasobnika jest zamontowany w ścisłym związku z narożnej części ściany.
 6. Płytka nadpisane nici potraktowanego silikonem w celu zapewnienia uszczelnienia i przeciwdziałanie powstawaniu grzyba i pleśni.

Ważniejsze prace

Montaż ramy drzwi i inne składniki są także prowadzić w etapach:

 1. Do montażu drzwi i ramy konstrukcji użyto specjalnego przywiązania, które nie naruszają kabiny estetyki.
 2. Aby uzyskać praktyczne i niezawodne kabinę prysznicową, ustawienie ramki z jego rąk i jego zamocowania do podłogi i sufit wykonane z kołków. Na rurach wsporczych przeprowadza się ustalające elementy poziome zamocowane do ściany.
 3. Następnie, w wybranym miejscu i rodzaju drzwi, które może być typu centralnego lub boczne.
 4. Najbardziej niezawodne konstrukcje drzwi w tym przypadku są wykonane ze szkła oraz akrylu lub tworzywa sztucznego.
 5. montaż drzwi wymaga uwagi i opieki. Musi być starannie umieszczone wałki projektowych w rowkach prowadzących i sprawdzić je wsunąć.
 6. Również mechanizm blokujący jest sprawdzana pod kątem pęknięć i płynne otwieranie całej strefie ruchu.

Końcowym etapem

Aby sfinalizować kabinę prysznicową ze swoimi rękami, trzeba zainstalować baterię, żaluzja półki. Przeprowadzono końcowe uszczelnienie połączeń przez nanoszenie kompozycji silikonowej do wcześniej oczyszczone i wysuszone powierzchni.

Po wyschnięciu Szczeliwo, dopływ wody powinna być wybrana, integralności stawów i mocowania mieszalnika pracy. Kontrolować szczelności strumienia jest skierowany na obrabianą powierzchnię. Jeśli występuje przesiąkanie wody, ponownie wykonać procedurę.

Niuanse układ dla prysznicem rogu z palety

Podczas korzystania z prysznica konstrukcję, która nie zapewnia krok mądry, aby zainstalować płaski rondel z niskimi bokami. Każdy element jest wyposażony w regulowane nóżki, dzięki czemu można regulować jej wysokość, w zależności od konkretnych warunków.

Przede wszystkim należy określić lokalizację otworu spustowego, a następnie wyregulować wysokość i nachylenie patelni. Dodatkowo, pożądane jest, aby zawrzeć stawów ze szczególnym granicy.

Do nieprzerwanego stos wody do ścieku, zaleca się, aby zainstalować paletę z lekkim nachyleniu. Rogu prysznic, montaż własnych rąk, które produkują bardzo realistyczny, prostą budowę i jest prosty w montażu. Najważniejsze jest to, aby obserwować foki, nastawienie i kontrolować jakość połączeń.

tajemnice instalacji należy wiedzieć

Jeśli planujesz wyposażyć kabinę prysznicową z rąk, trzeba zadbać o odpowiednie drzwi do niego. Główne etapy budowy są takie, jak następuje:

 • Montaż ścienny profil, jego ustawienie w płaszczyźnie pionowej.
 • Znak wskazuje znacznik dla przyszłego wiercenia.
 • Otwory powinny być prodelyvat ostrożnie, aby uniknąć powodując odpryski lub płytek deformacji.
 • Głębokość preformy powinna odpowiadać wielkości kołków mocujących.
 • Następnie zamontować konstrukcję drzwi prysznicowe. Dla dodatkowego bezpieczeństwa i aby zapobiec uszkodzeniu produktu pożądane jest, aby pracować z jednym lub dwóch asystentów.
 • Ostrza są zamocowane na wstępnie zmontowanym profilu.
 • Pod koniec całego systemu muszą być sprawdzone pod kątem efektywności.

zaciski śrubowe nie należy dokręcać jak najwięcej, aby uniknąć deformacji szkła.

Obudowa pod prysznic o nachyleniu

Zrób natrysk własnymi rękami nie jest tak trudne, ale jeśli wziąć pod uwagę, że układ pochyłej podłodze zapewni ciągłą stos wody, konieczne jest wykonanie pewnych zasad. Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Konieczne jest, aby wyposażyć podłogę w drabiny, które pomogą przeprowadzić instalację kanalizacyjną montażu.
 • Przed zakończeniem budowy okładzin powinny być dokładnie uszczelnione wszystkie szwy i szczelin.
 • Ze względu na fakt, że konstrukcja podłogi zawiera powłokę płyty, izolacji wodoszczelnej i wykończenie.
 • Płytka zainstalowany identyczny nachylenia, które ma więzi.

Konstrukcja podłogi o nachyleniu aby zapobiec gromadzeniu się wody w łazience, ułatwiają sprzątanie w pokoju, będzie to możliwe, aby wybrać wielkość fizyczną, nie koncentrując się na ogólnych standardowych palet.

wynik

Można stwierdzić, że kabina prysznicowa bez brodzika ze swoimi rękami, aby wyposażyć nie o wiele bardziej skomplikowane niż gotowy do opcji instalacji. Wymaga pomysłowości, czasu i cierpliwości, ale efekt końcowy zadowoli cię przez długi czas. W ten sposób możliwe jest odtworzenie prysznica według własnego uznania, biorąc pod uwagę możliwości finansowe fantazji i lotów kosmicznych cech.