512 Shares 7030 views

„Garb Wdowy”: przyczyny i leczenie

„Garb Wdowy” – to dość częsta choroba występuje najczęściej u starszych kobiet. Ostatnio jednak jego „wiek” zaczęła spadać, być może dlatego, że dzisiejsza młodzież jest siedzący tryb życia.


Zewnętrznie choroby objawia się w postaci krzywizny na skrzyżowaniu w kręgosłupie szyjnym kręgosłupa piersiowego. Chodzi tu w zasadzie tylko dwa kręgi, przez które te sekcje są połączone. Rodzaj garb ustalana narastająco warstwę tłuszczu. Choroba może poważnie uszkodzić nie tylko wygląd, ale także na ogólny stan zdrowia, dlatego tak ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w najwcześniejszym stadium choroby. Nie jest konieczne, aby czekać na moment, kiedy nawet lekarze nie mają możliwości w stanie pomóc. A jeszcze lepiej – podjąć środki zapobiegawcze w góry, aż procesy zachodzące w organizmie, może to wpłynąć.

Pojawienie się pojęcia

Jestem pewien, że wiele osób zastanawia się, dlaczego choroba ta nazywana jest „garb wdowy”, ponieważ cierpią nie tylko kobiety, przedwcześnie straciły mężów. Wszystko to jest wyjaśnione po prostu. Fakt, że nie było określenie „garb wdowy” w czasach średniowiecza, kiedy prawie wszystkie kobiety w okresie menopauzy (jak to było wtedy zwykle zaczyna pojawiać się garb), czyli wieku czterdziestu lat stał wdowy. Potęgowane przez choroby, tak że mogą one iść w smutku, z pochyloną głową, przyczyniając się tym samym do wzmocnienia skrzywienia kręgosłupa. Oto prosty i zarazem straszna wyjaśnienie.

Przyczyny i leczenie

Po pierwsze, „garb wdowy” (Zdjęcie) może wynikać z zaburzeń hormonalnych w okresie menopauzy. W tym czasie zakłócenia nadnercza tłuszczowej zmiany dystrybucji tkankowej – it „wędruje” od dołu górnej części korpusu. Zidentyfikować przyczyny mogą być nieoczekiwane nogi utrata masy ciała i pośladkach. Roztwór staje się to daleko do endokrynologa i leczenia leków hormonalnych.

Po drugie, skrzywienie kręgosłupa może być wynikiem osteoporozy, w którym kość staje się cieńsza i kręgi, niejako „ustępują”. Skuteczne stosowanie odwiedzi kręgarz i otrzymują przebieg preparatów wapnia.

I po trzecie, garb może pojawić się w wyniku prowadzenia niewłaściwego stylu życia. Na ludzi ryzyka, którzy spędzają dużo czasu na komputerze i biurkiem. Choroba, która rozwinęła się z tego powodu, aby leczyć najtrudniejsze, gdyż wymaga aktywnego działania pacjenta. Taka osoba musi przejść wiele, nauczyć się zachować swoją postawę, ćwiczenia (joga i lepsze), aby rozpocząć spanie na twardych powierzchniach i robić specjalne ćwiczenia.

Co to jest „garb wdowy” niebezpieczne?

Wiele osób nie docenia niebezpieczeństwo choroby, biorąc pod uwagę jej tylko uciążliwości pogorszenie wyglądu. W istocie rzeczy nie są takie proste. Z powodu cyrkulacji garb krwi, co może prowadzić do głodu tlenu w mózgu, częste bóle głowy, wysokie ciśnienie krwi, a nawet udarów.

profilaktyka

W celu zapobiegania występowaniu „garbu wdowy”, nie trzeba robić nic niezwykłego. Wystarczy, aby prowadzić zdrowy tryb życia, aby poświęcić czas na ćwiczenia fizyczne i monitorowane przez endokrynologa w okresie menopauzy.