739 Shares 4636 views

chrząszcz skarabeusz

Chrząszcz skarabeusz – symbol związany ze starożytnego Egiptu. Wiadomym jest, że starożytni Egipcjanie bardzo inspirowane przez naturę. Uważali, że jest to świetna książka życia, mistrzu.

Chrząszcz skarabeusz zwrócił starożytnych Egipcjan za ich pracowitość. Ludzie widzieli, jak on radzi sobie bezkształtną masę odchodów, tworząc z niego idealne, ich zdaniem, zakres. W nim składa jaja. Chrząszcz skarabeusz rzuca swoją kulkę gnoju na zachód od wschodu. Potem wyciąga nory i ukryć tam piłkę przez 28 dni. Wraz z nadejściem 29 dnia chrząszcza skarabeusza ściąga piłkę i wysyła go do wody. Potem pojawia się z jego potomstwem,.

Powyższe działania postaci owadów, jak również fakt, że chrząszcz skarabeusz leci w najgorętszej porze dnia, przyczyniły się do tego, że starożytni Egipcjanie zaczęli identyfikować się ze słońcem. Według legendy, Słońce, wracając ze świata cieni, w świetle dzień wzrasta. Według Egipcjan, mały owad powtarza ścieżkę światła. Owad wskrzeszony z ich odchodów, samozniszczenia i świata cieni. Słońce było ognista kula, która dokonała zarodek wszelkiego życia. Z tego obszaru zidentyfikowano piłkę owad obornika.

Skarabeuszu reprezentowane god Khepri (Khepera). Jest to jeden z trzech obrazów słońcu. Bóg Ra symbolizuje światło dzienne, Atum – noc i Khepera – rano, wstając. Wraz z innymi bóstwami słonecznych, ten ostatni wykonuje funkcję Stwórcy świata, wszechświata i człowieka.

Według legendy, skarabeusz był wychodzi z nozdrzy w głowę Ozyrysa, głosząc Jego zmartwychwstania (Ozyrysa) od zmarłych. Od tego czasu postać małego owada, a jazda bez zatrzymywania jego piłki jest synonimem odrodzenie pędu, który występuje w ciągu obojętnym, żywej materii, która jest gotowy, aby rozpocząć swoją nową egzystencję.

Beetle Scarab – talizman, który towarzyszył starożytni Egipcjanie, nie tylko w życiu, ale po śmierci. Według mieszkańców Egiptu, nawet w rozkładającego się ciała zmarłego zawiera nieśmiertelną duszę. Ona została wydana po śmierci ciała, ożywia, kontynuując podróż do świata niebiańskiego.

Skarabeusz reprezentowany moc Serca. Jej człowiek by się odrodzić, musi obudzić w sobie. Podczas mumifikacji zamiast serca umieścić ceramicznego, kamienia lub wykonane z innego materiału świętej z owada na górze lub całkowicie zastąpione postaci owadów sercu kamienia lub ceramiki. Tak więc, w korpusie zmarły był obecny jedynie centralny symbol nieśmiertelności ducha niezniszczalnego i zmartwychwstania.

Wiele starożytnych tekstów egipskich opisać scarab beetle pięknie i subtelnie, jak „Bóg, który mieszka w sercu, Stwórcy, Pana, strzegąc światło wewnątrz”. Egipcjanie reprezentowali samym centrum świadomości, mądrości, głębokiej wiedzy, wspomnienia Odwiecznego. Jest to oddzielna istota najgłębsza, który żył w organizmie i pozostawia go w innym świecie z duszą.

W starożytnym Egipcie skarabeusz chrząszcz dane można było znaleźć niemal wszędzie. Są one wykonane z różnych materiałów: zielone bazaltowe, marmurowe, wapienia, granitu, porcelany, niebieskiej gliny i innych. Na podstawie danych, zwykle stosowane słów i symboli, które zostały związane z tajemnicą narodzin. Czasami owad miał ludzką głowę lub twarz.

Scarab dla starożytnych Egipcjan i był uosobieniem studenta i jego podróż do mądrości. Jak owad gnój sprawia bezkształtną masę do idealnej kuli, student powinien włączyć lepką masę wszystkich swoich ograniczeń i wad w sposób przejrzysty, ognistej kuli, która odbija światło Ducha.

Egipcjanie wierzyli, że można uciec od najgłębszej ciemności, możemy ponownie wzrosnąć, odradza się, czy aby obudzić ukrytą moc i mądrość serca, która daje duszy odlecieć do nowego życia.