104 Shares 6180 views

Lisa Chaikin. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Bohater Związku Radzieckiego

Elizaveta Iwanowna Chaykina – Bohater Związku Radzieckiego. Tytuł ten otrzymała nagrodę pośmiertnie. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, ona aktywnie walczyli z okupantem, będąc zwolennikiem i był prześladowany przez nazistów. Ale nie mogli złamać jej tortury i nie otrzymał informację od Lisa, który szukał. W wyniku strzału kobiety.


Lisy życie przed wojną,

Lisa Chaikin urodził się 28 sierpnia 1918. Osada Runo położony w regionie Twerze. W wieku 15 lat, ukończyła liceum – otrzymał wykształcenie średnie. Po otrzymaniu certyfikatu Lisa został mianowany szefem domu wiejskiego w czytelni, która była w jej rodzinnej miejscowości. Jest to odpowiednik zwykłej bibliotece. Lisa obserwował stan książki i dał się książek dla innych mieszkańców.

Przez kilka lat okazała się być osobą odpowiedzialną i uczciwą. W rezultacie, Lisa mianowany kołchozie księgowy. Ze względu na humanitarnego sposobu myślenia dziewczynka była łatwa do pisania artykułów i esejów. Więc postanowił spróbować swoich sił w dziennikarstwie. Lisa dostał pracę w gazecie „Lenin perkusista” i tam są regularnie drukowane.

działalność firm

Po Lisa wynosiła 21 lat, wstąpiła do partii i otrzymał kartę członkowską. W wyniku działalności, energicznie po jakimś czasie człowiek został powołany na stanowisko sekretarza Komitetu Penovskogo District. W tym samym czasie, stała się również rada zastępca dzielnica. W 1941 roku Lisa Chaikin wziął kursy Komsomołu i Partii Robotniczej, przeprowadzone w Kalinin, który został później przemianowany Twer.

Lisa – organizator jednostki partyzanckiej

Gdy wojna wybuchła nagle, Lisa od pierwszych dni zaczęły brać czynny udział w budowie obrony. ewakuacja wielu dziedzinach i komitet regionalny Komsomołu został uruchomiony polecił dziewczynie zorganizować grupę partyzancką w swojej rodzinnej miejscowości. Lisa była w stanie zebrać 70 bojowników „niewidzialnego frontu”. Ona sama też dołączyła grupa partyzancka powstała. Następnie, wiele pamiętać, że Lisa jest nie tylko dobrze zarządzany z karabinem, ale z karabinu maszynowego. Ponadto, wszystkich ludzi, zapytała te same zaawansowane umiejętności posługiwania się bronią i pokazał przykład.

Działania jednostki partyzanckiej Lisa

W październiku 1941 roku wojska radzieckie musiał opuścić obronę wsi Peno i przenieść się do Ostaszkowa. Wtedy właśnie oddział Lisa rozpoczęła aktywną działalność partyzancką. Żołnierze udali się do poszukiwań, uczestniczyli w operacjach wojskowych w wielu częściach regionu Kalinin. Często sabotażu. Ponieważ Lisa Chaikin doskonale poznać okolicę, to kradnie ważne dokumenty bezpośrednio „pod nosem” z faszystami i przekazuje papieru Armii Czerwonej.

Jednak głównym celem było pobudzenie Lisa. Występowała na tajnych spotkaniach, rozmieszczone w wielu wsiach ulotek i gazet. Na swoich wystąpieniach Lisa zgłaszane prasową linii frontu i „lekkie” ludzie patriotyzmu i nieelastyczne wolę. Ludzie ją kochał i czekał we wszystkich wsiach.

Jak zdradzony Lisa Chaikin

bohaterowie nie tylko w walkach na froncie. grupy partyzanckie stały się prawdziwą katastrofą dla nazistów. Rzeczywiście, dzięki ludziom ludzi „niewidzialny front” dowiedział się najświeższe informacje. Niemcy poniosła wielkie straty w wyniku starć z partyzantami. Dużym problemem dla nazistów i została wyciekły, dostaje się do bojowników „niewidzialnej przodu”. Ten ostatni przyniósł partyzantów Armii Czerwonej, zakłócając w ten sposób wiele planów do wroga.

I Elizaveta Iwanowna Chaykina było dla nazistów tak niebezpieczne, że dziewczynka dokonał prawdziwego osobisty „polowanie”. Ale zawsze udało się uciec. A jednak, pomimo tysięcy ludzi, którzy ją kochali i chronione, i nie byli zdrajcami. Grali fatalną rolę w życiu partyzanckiej.

22 listopada 1941 th Lisa musiała zwiad liczbę załogi wroga. Postanowiła spędzić noc z przyjacielem – Maroussi Kuporovoy w miejscowości Czerwony Pokatische. Miejscowy pan młody i jego syn zobaczył dziwną dziewczynę i zgłosili to do nazistów. Niemcy włamali się do domu w nocy Maroussi, zastrzelił brata i matkę, i Lisa niewoli.

Heroes of War: Chaikinoi feat Lisa

Niemcy postanowili dowiedzieć się, kto to jest – oni przejęli obcy. Ale ze względu na jej odpowiedzi nie mógł dostać hitlerowcy zgromadzili wszystkich mieszkańców, w nadziei, że będą o tym mówić. Ale mieszkańcy uparcie milczy. I tylko jedna dziewczyna to powiedział przywódca Komsomołu i nazwał jej imię.

Naziści byli zachwyceni, że zawsze złapać nieuchwytnego partyzant, na który tak długo „polować”. Chaikin został wysłany do miejscowości Peno, gdzie znajdował się wydział gestapo. Naziści stosować najbardziej wyrafinowane tortury, aby znaleźć potrzebne informacje: ilu ludzi jako partyzant, jego lokalizacji, bezpiecznego domu. Ale nie zdradził tajemnicę, pomimo bólu męki piekła.

Lisa hitlerowcy rozstrzelali 23 listopada 41 th. Kilka minut przed śmiercią dziewczyna powiedziała, że nadal wierzy w zwycięstwo. Te słowa okazały się prorocze.

Przypisywanie Lisa Chaikinoi tytuł „Bohatera Związku Radzieckiego”

Pomimo faktu, że po wojnie wszyscy ci, którzy zdradzili Lisa, rozstrzelano, nie jest przywrócony do życia dziewczyna, która dała jej szczęście innych. Ona otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego i Order Lenina pośmiertnie. Po wyzwoleniu wsi Peno spod okupacji hitlerowskiej Kobieta pochowany w masowym grobie, który znajduje się na jednej z głównych ulic miasta. W 1944 roku miejsce to był pomnik Lisa Chaikinoi.

Pamięć Lisa Chaikinoi

W pamięci bohaterskiego czynu, który wykonany Elizabeth Chaikin, jego nazwa w 1942 roku została nazwana jednostka Komsomołu partyzant. W następnym roku – cała eskadra lotnictwa Regiment Plains-niszczyciele.

Pamięć o bohaterskim czynie dziewczynka wciąż żyje. Jego nazwa jest podana na ulicach w wielu krajach WNP, i, oczywiście, w rosyjskich miastach. W pamięci Lisa nazywano statki. O dziewczynie napisał wiersz i powieść.

W Twerze, o nazwie Lisa o nazwie Komsomołu Glory Museum. Pracuje od ponad sześćdziesięciu lat. W salach pokazano na 70 kompozycji. W muzeum odbywają się wystawy poziomie regionalnym i krajowym. Szczególną uwagę przykłada się do pracy z młodzieżą. To jest dla tych wszystkich ludzi, aby móc spokojnie żyć i tworzyć, Lisa Chaikin i dał jej życie. Teraz jej nazwa jest uwieczniony, a każdy tverchanin wiedzieć o bohaterskim czynie dziewczyny.

Nie każdy byłby w stanie przenieść nieludzkich tortur faszystów i nie dać tajne informacje wroga. I dla młodej i kruchej dziewczyny, która była podwójnie trudne. Ale ona bohatersko wytrzymał posiłku i nie zdradził swoich towarzyszy. Lisa jest czczony w naszym kraju, a pamięć o jej wyczynach nigdy nie zostanie ugaszony.