730 Shares 9222 views

Bezpretensjonalny akwarium sum tarakatum

Akwarium ryby sum tarakatum należące do rodziny skorupiaków. Jest to bardzo duży (do 16-18 cm) ryb z szeroką głowicą, lekko spłaszczona. Kobiety różnią się od mężczyzn w większym rozmiarze i kształcie płetw piersiowych (mają krótszy i bardziej okrągłe), z kolei, mają tarakatumov męskich płetwy piersiowe najpierw nieco pogrubione i czerwona.


Catfish akwarium: tarakatum i jego zawartość

Tarakatumy – dość spokojna ryba, więc można dość łatwo zapełnić je do wspólnego akwarium. Extra oddech jelit – jeden z wyróżniających ich funkcji. Dlatego tarakatumov właściciele często mają okazję obserwować, jak sum rosnąć bliżej powierzchni wody i zaczyna połykać powietrze. Co więcej, czasami nawet te ryby wyskoczyć, więc bardzo ważne jest, że akwarium, gdzie na żywo sum tarakatum stale pokryte pokrywką.

som parę wystarczająco akwarium 100 litrów, podczas gdy większe akwarium, tym większe prawdopodobieństwo, że ryba osiągnie maksymalny możliwy rozmiar dla ich gatunku. Tarakatum sum – nocny ryby, preferuje zmierzch, pożądane jest, aby akwarium było dużo roślinności, która tarakatum mógł ukryć. Jest możliwe, aby zainstalować specjalne jaskinie, groty i zaczepów. Ryba ta jest bardzo dużo czasu na dnie, szuka pożywienia w ziemi. Warto dodać, że sum jednocześnie nie zaszkodzić fauny akwarium.

Tarakatumy nie wybredna, bardzo chętnie spożywane jako warzywo, a ywo, które są gromadzone głównie od dołu żywności. Jednakże, sum, dzielenie akwarium z innymi gatunkami ryb często dostosować do wspólnego spożycia żywności na powierzchni wody, czasami dyspergujące swoich większych sąsiadów.

hodowla

W hodowli sum tarakatum skromny, zapłodnione jaja mogą odbywać się zarówno w ogólnym akwarium, aw szczególności. Stymulować tarła jest prosta: tylko trzeba ciągle zmieniać wodę i zwiększa jego temperaturę o 2-3 stopni. Ponadto konieczne jest, aby dbać o przyszłej gniazdo dla jaj: w tym celu na powierzchni wody w akwarium jest położony arkusz tworzywa sztucznego lub pianki o średnicy 10 mm. Później mężczyzna-tarakatum dadzą pojemnik jaj ten arkusz. Jeżeli akwarium jest domem dla kilku par sumów, prześcieradła na powierzchni wody powinna być ustawiona na więcej niż 1-2 par. Odbywa się to w celu uniknięcia walk między samcami.

Bezpośrednio po tarle gniazdo z jajami może być przeniesiona do innego akwarium, ale można zostawić, bo mężczyzna jest w stanie zadbać o swoje potomstwo na własną rękę. Kobiety w przyszłości jaj i larw nie uczestniczą jako mężczyźni zaczynają prowadzić je z dala od gniazda natychmiast po tarle. Po 4-5 dniach od włazu jajka do larwy, które po 2 dniach coraz smażyć. Jako żywność dla dzieci spożywają Artemia, Tubifex, kolovratnika. Mały sum tarakatum rośnie bardzo szybko, ale boi się do zakwaszenia, a więc wymaga częstszych zmian wodnych. Przy dobrej opiece ryby te mogą żyć 10-12 lat.