150 Shares 1481 views

Rośliny Ojczyzna geranium i popularne formy kwiat

Ten piękny i użyteczny kwiat złapany w naszym kraju z Europy w 17 wieku, bardzo szybko zyskał ogromną popularność. Ale kolebką z geranium roślin – Hot Południowej Afryce i Indiach pachnących przypraw. Większość frajerów zbiegają się w jednym zdaniem, że kwiat ten był dystrybuowany więcej w starożytnym superkontynentu Gondwany, jednocząc Indiach, Australii i Afryki.


Dopiero pod koniec 16 wieku geranium została ona wniesiona do Wielkiej Brytanii z RPA. Należy zauważyć, że w tym czasie Europa stała się centrum selekcji i hodowli rzadkich gatunków roślin jadalnych i ozdobnych. Było to ułatwione przez rozwój angielskim i hiszpańskim żeglarzy nowych egzotycznych krain Afryki i Indii. odmian pelargonii Ojczyzna które znamy i rosną dziś – jest Wielka Brytania. W tamtych czasach było to popularne przynieść ciekawe flory i fauny w celu rozszerzenia katalogu królewskich ogrodów i ogrodów zoologicznych, a także do potrzeb bogatych hodowców.

Ogromne rodziny Bodziszkowate obejmuje dwa rodzaje roślin. Pierwszy przedstawiciel – pelargonia, które można znaleźć na parapetach, wiele w naszym kraju. Drugi wyścig – ona geranium. Ten kwiat nadaje się do uprawy w domu i w ogrodzie do sadzenia w otwartym terenie. Wielu początkujących i doświadczonych hodowców często mylone Pelargonium i geranium: kolebką roślin, wygląd i treść ich warunki są prawie identyczne, ale nie takie same. Pierwszy rodzaj obejmuje około 280 gatunków, a drugi – ponad 430, ale co roku są nowi członkowie Ten przystojny domu dzięki niestrudzonej pracy hodowców z całego świata. Aby odróżnić jedno od drugiego zakładu, trzeba dokładnie zbadać kwiaty: będą mieli geranium promieniście symetryczny, zebrane w małe semiumbels i prawie odpowiedni kształt. Ale pelargonii kwiatostan są obustronnie symetryczne zygomorphic kwiaty.

popularne typy

Ojczyzna geranium plant – Indie, najbardziej popularne odmiany pochodzą stamtąd. Stwierdzono go również w Afryce. Mieszkają na kilku popularnych typów roślin, które są najpiękniejsze przedstawiciele tej rodziny.

Geranium czworokątny – krzew wysokość 30-70 cm, kwiaty pojawiają się wiosną i latem (w zależności od długości lądowania) i przypominają motyla .. RPA – kolebką czworokątnego pelargonie roślinne. Kolor kwiatów może różnić się od bladego krem do bladego różu. Preferuje dobrze oświetlone parapetu, temperatura nie jest niższa niż 10 ° C w wiosną i latem geranium podlewane obficie i chłodnej porze roku – w umiarkowanych. Jako podkładu odpowiedniego podłoża hodowlanego z drenażem jakości.

Geranium kręcone – wielka odmiana do uprawy w domu. Ten krzew osiąga wysokość 30-60 cm i ma bardzo rozbudowany system liści. Rośliny Ojczyzna geranium kręcone – RPA (Cape Province). Kwiaty mają jasny kolor z różowego na głęboko purpurowej i stosunkowo krótkich nogach. Pierwsze pąki pojawiają się i lipca, a pełna więdnięcie i mikrosemyan dojrzewanie występuje pod koniec sierpnia.

Wszelkie wybrane odmiany pelargonii lub geranium wymaga żyznej gleby, jakość nawadniania i lekkie, dobrze wentylowanym pomieszczeniu w domu lub na miejscu. Pomimo odporności roślin na różne choroby, nie można zapobiec gnicie korzeni.