723 Shares 8996 views

Skrzywienie przegrody nosowej. Jak zwrócić światła oddech?

Lekarze często diagnozować skrzywienie przegrody nosowej. Czym jest ta choroba? Czy to ma poważne konsekwencje?


Zacznijmy od tego, że przegrody nosowej – płytkę, która oddziela jamę nosową. Jedna część z tkanki chrzęstnej i drugi reprezentowany przez cienką kości. Należy od razu powiedzieć, że nie ma nos prosty mur. Wszystkie z nich z krzywizną, innymi słowy – grzebienia. Czasami może kolidować z oddychaniem grzbietu, to znaczy zamknięcie wąski otwór, który prowadzi do zatoki szczękowej. Jeśli nie stanowią żadnego zagrożenia, korekta nie jest konieczna.

Przyczyny deformacji przegrody nosowej

Dlatego jest krzywizna?

 • Przede wszystkim chciałbym zauważyć interesujący fakt: przegroda nosowa rośnie w rozmiarze przez całe życie. Jego poszczególne części rosną w różnym tempie. Dlatego krzywizna przegrody nosa może być spowodowane wiekiem.
 • Ta choroba często spowodowane warunków fizjologicznych – nierównomierny rozwój chrząstki i kości. Zazwyczaj ten typ choroby diagnozuje się w wieku dojrzewania.
 • Wyrównawcza krzywizna przegród nosa znajduje się w przypadkach gdzie chrząstka naciskom, ciał obcych, takich jak polipy.
 • odkształcenia mechaniczne. Jest to zwykle wywołują różnego rodzaju urazów. U mężczyzn, krzywizna ta występuje 3 razy częściej.

Skrzywienie przegrody nosowej: Objawy

Objawy choroby mogą być zarówno widoczne i nie wyraża się w ogóle. To zależy od stopnia deformacji płyty. Korekta odchylenia przegrody międzykomorowej jest uzasadnione tylko wtedy, gdy zakłóca oddychanie. Eksperci wśród głównych objawów nazywa się, co następuje:

 1. Suchość w jamie nosowej.
 2. Duszność.
 3. Chrapanie w czasie snu.
 4. W niektórych przypadkach, częściową utratę słuchu.
 5. Często choroby sąsiednich organów: nieżyt nosa, zapalenie zatok, zapalenie zatok.
 6. W mechanicznego zginania zmiany kształtu nosa.

leczenie

Jak widać, do wielu nieprzyjemnych konsekwencji może spowodować skrzywioną przegrodę. Działanie, którego cena wynosi od 25 do 40000 rubli odbywa się tylko w 26% przypadków. Warunkiem jej zachowania to:

 • Często choroby zapalne.
 • Wymowa duszność.
 • Silne chrapanie.
 • Krwawienie z nosa.

Obecnie istnieją dwie metody leczenia choroby.

Po pierwsze – Septoplastyka. Ta operacja przy użyciu technologii endoskopowych. Operacja trwa mniej niż godzinę, a być w szpitalu będzie miał tylko 1 dzień.

Druga metoda – zabieg laserowy. On ma wiele ograniczeń, ale mimo to stosuje się dość często. Istotą jest to, że niektóre części łuku płyty ogrzewa się do pożądanej temperatury i tampony ustalonej prawidłowej pozycji. Pacjent czuje się prawie żadnego dyskomfortu. Operacja jest często wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. To leczenie jest skuteczne, jeśli zakrzywiona część chrząstki.

Zwykle w ciągu tygodnia po operacji pacjent znikną wszystkie objawy choroby i odzyskał oddech.

Tak, to nie jest konieczne, aby ominąć biura Partii Ent lekarza, ponieważ krzywizna przegrody nosowej znacznie komplikuje życie.