123 Shares 6691 views

Ryba-wąż, lub reedfish Calabar: treść i zdjęcia

Reedfish (ryby ozdobne, węże) są bardzo interesujące dla hodowców. Należą one do niezwykłego odrywania mnogoperoobraznyh, zajmuje osobne miejsce wśród znanych współczesnych i kopalnych ryb przedstawicieli rodziny ryb. Naukowcy nie byli w stanie znaleźć kopalnych przodków reedfish Calabar.


wygląd

Ciało tej ryby jest wizualnie przypominający prawdziwego węża: wydłużony korpus i zmodyfikowanych łusek kształcie rombu jak skóra węża. W tej ryby węża ma spłaszczony trójkątny głowę z ogromnym usta i ostrymi zębami. Wszystko to dodaje obrazu reedfish oryginalności. Region dodatkowy umieszczone są kolce grzbietowe. Ich liczba waha się w zakresie od 5 do 18 części.

Ventrals albo całkowicie nieobecne lub są przesunięte w kierunku tylnej części tułowia. Struktura ta wzmacnia tylko „zmeinost” wygląd tego niezwykłego zwierząt wodnych.

Akwarium ryba, wąż rośnie do czterdziestu centymetrów. Ona może żyć 8 do 10 lat. Czarne oczy i krótkie czułki-przetchlinki dać akwarium słodkowodnemu węża zabawną minę. Dla takiego niezwykłego wyglądu, ryby te są ulubione mieszkańcy domu zbiorników.

Calabar reedfish: treść

duże akwaria muszą być zakupione dla skutecznego utrzymania ryb, jak reedfish potrzebują dużej powierzchni dna. minimalna wymagana jednej ryby wody 100 litrów. Grupa ryb (o wiele bardziej interesujące obserwować przez kilka osób) będą czuć się dobrze w akwarium, która wynosi ponad 200 litrów.

Zbiornik powinien być szczelnie zamknięty, ponieważ ryba ta jest zdolna wąż przenikają do każdej szczelinie utworzonej. Ważne jest również, aby umieścić w pokrywie zbiornika i różnych sztucznych zaczepów. Pomaga to ryba szybciej przystosować się do nowego miejsca i przyzwyczaić się do nowego środowiska. Szczególnie reedfish jak indyjskich liści migdałów, wykonując rolę schronów i zapewnienie klimatyzacji wody w akwarium.

Te zwierzęta wodne ogólnie stają się bardziej aktywne, w godzinach wieczornych lub w świetle rozproszonym. Ryba zaczyna odkrywać wszystkie zakątki zbiornika w poszukiwaniu pożywienia. Po wypływa na powierzchnię wody w nawijania niezwykłym pierścieniu. Jest to konieczne, aby wdychać powietrze czasem, który pomaga trawić wystawnych posiłków.

funkcja wody

Temperatura wody nie powinna spadać poniżej 24 ° C. Reedfish Calabar i wrażliwy na wskaźnikach chemicznych. A zatem, dopuszczalny poziom pH – od 6,2 do 7,5, GH, odpowiednio, od 2 do 18. Jest ważne, że nie było gwałtowne wahania w tych wskaźników.

W procesie aklimatyzacji, a także przymusowe szybką zmianą wody jest konieczne stosowanie urządzenia klimatyzacyjne „Biotopol”, „Akklimol” lub „Stresskoat”. Reedfish tolerować formalinie i barwniki organiczne, jak również ostre zmiany zasolenia wody.

Funkcje adaptacyjne

Większość ryb, które są prezentowane w akwarium sklepach zoologicznych, są pochodzenia naturalnego. W związku z tym po przejęciu egzotycznych wodnym pasażera wymaga wstępnego prześwietlenia (często do 1 miesiąca) z dalszej adaptacji do warunków utrzymywanych. Ale sprzedający często nie spełniają tych warunków i wiele ptaków ginie niemal natychmiast po uruchomieniu w akwariach domowych.

Dlatego w akwarium i panuje przekonanie, że reedfish bardzo słabo zaaklimatyzować w akwariach domowych. Na szczęście tak nie jest. Zdrowe ryby po prostu dostosować się do nowych warunków życia dla akwariów ozdobnych, jeśli przestrzegać jego zasad aresztu.

Trochę o tym, jak odróżnić osobnika zdrowego. Kupując ten rybę, należy zwrócić uwagę na jej skórze. Jeśli istnieje nawet niewielkie plamy kontrastowe, najprawdopodobniej, ryba jest chora, nie żyją długo.

mączki rybne

Reedfish karmienie nie sprawia żadnych trudności. Zdrowe ryby z przyjemnością bierze inną paszę ziemnego (nawet zamrożonej). Ona szczególnie lubi dużą ćmę. Podczas cieplejszych miesięcy, dieta może być podawany do kijanki i robaki. Reedfish nie dać się małe kawałki kalmarów i krewetek. Suche karmy dla ryb niemal obojętny, zjada je z wielką niechęcią.

Fish-Snake – spokojny mieszkaniec akwarium, nie urazić swoich wielkich sąsiadów. Reedfish duża, aby być egzemplarzy, co nie jest możliwe do przełknięcia. Oni dobrze się dogadać z każdym ryby, ale to drobnostka, w szczególności Sklar i neon, może podjąć w odniesieniu do żywności.

reprodukcja reedfish

Ryby osiągają dojrzałość płciową w trzecim roku życia. Główną różnicą jest to samica z męskiego płetwy odbytu. Dla kobiet to ma 9 promieni, a mężczyzna ma płetwę składającą się z 12-14 promieni.

Reedfish reprodukcja w niewoli do produkowania, ale wymaga hormonalnego stymulacji.

Tarła w środowisku naturalnym

Tarło tej ryby rozpoczyna podczas zalewów. Mężczyźni walka o samice zorganizować dość długą walkę. Po pary jest zdeterminowany i nawożenie nastąpi, samica składa jaja w gęstej roślinności przybrzeżnej lub otworów. Potomstwo zaczyna pojawiać się na światło po dwóch dniach, a cztery dni później narybek już dobrze raczkować.

Ta ryba smażyć są frędzlami skrzela zewnętrznych umożliwiających młodych zwierząt przetrwać w wodzie nienasycony tlenu. Żywią się organizmów planktonowych, takich jak Artemia.

nietypowe zachowanie

Syte, reedfish ryba może zachowywać się nietypowo. Nie ma powodów, dla dość nietypowych założeniach: mieszkańcy akwarium po pełnym posiłku może grać, a nie tylko między sobą, ale również z jego pana.

Uważa się, że opisany ryby niedowidzących. Ale to nie jest przypadek. Wystarczy, szybko opanowali nowe miejsce zamieszkania wśród drużyny, składające się z elementów aktywnych i przemieszczających się sąsiadów. W tym przypadku, ryby wykorzystuje swój zmysł dotyku, węchu i wzroku. Nawiasem mówiąc, ludzie w pokoju i oni zobaczyć, więc reedfish wieczór może trzeba czekać na właścicieli akwarium.