716 Shares 9562 views

Mantoux testy u dzieci

Co to jest badanie Mantoux u dzieci? Każdy czynienia z tą nazwą, ale nie każdy wie, co to jest i że jest określona przez niego. Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa jako klasa poszła do gabinetu lekarza szkoły się być ukłucie (nie wiadomo dlaczego). Być może, aby hartować siłę woli, zmaga się z szalonej chęci do grzebienia pojawił się „guzik”? Nie, Mantoux nie za to. Istotą tej próbki będzie opisane poniżej.

Mantoux testy u dzieci

Test Mantoux – to nic takiego testu immunologicznego, które mogą pomóc ustalić obecność zakażenia dziecka gruźlicy ciało. Całość jest, że korpus jest wykonany z wejściem tuberkulinę, a na jego miejsce, pojawiają się szczególny stan zapalny, który tworzy się w wyniku uszkodzenia komórek krwi, które są odpowiedzialne za odporność komórkową. Enzymy prątki przyciągnąć limfocytów, które są zawarte w naczyniach krwionośnych w okolicy. Limfocyty nawiasem mówiąc są przyciągane tylko przez tych, którzy wcześniej do czynienia Koch kij. Podrażnienie skóry będzie znacznie bardziej zauważalne w przypadku gdy ciało dziecka zostało zakażonych prątków gruźlicy. Oznacza to, że dziecko ma pozytywny test Mantoux, który jest obecny w jego ciało prątka gruźlicy. Jest często mylony z pozytywnej reakcji prostej irytacji, która powstała ze względu na fakt, że dziecko szczotkowanego miejscu wstrzyknięcia lub po prostu nawilżyć ją.

Test Mantoux u dziecka jest czymś w rodzaju alergii, jak gruźlica jest bardziej alergen niż antygenu. Każde dziecko, począwszy od pierwszego roku życia muszą corocznie przejść tego testu, bo tylko w tym przypadku możliwe będzie wykrycie niebezpiecznej infekcji w czasie i podejmują wszelkie niezbędne środki w celu jego całkowitego wyeliminowania. Jednak istnieją grupy dzieci, które są próbki są dwa razy w roku. Dotyczy to pacjentów z cukrzycą, wielu chorób krwi z przewlekłymi niespecyficznych chorób i innych.

W niektórych przypadkach, test Mantoux u dzieci może być fałszywy

Wszystko od samego dzieciństwa pamiętam, że płaszcz w żadnym wypadku nie może być mokre. Zostało to nawet ułożone anegdoty, dowcipy i legendy te są często nawet zabawny i dowcipny. Tak, to naprawdę nie może być mokra, ponieważ może to prowadzić do błędnych wyników. Oprócz podlewania, Mantoux nie może:

  • zelenkoj rozmaz, jodu i inne środki lecznicze i odkażające;
  • Unikać kontaktu z nim na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
  • przyklej na nim zespół pomocy;
  • Mantoux testu u dzieci jest fałszywe i jeśli w miejscu wstrzyknięcia stale dotykać lub zarysowanie. Trzeba dodać, że utworzone „przycisk” czasami bardzo źle porysowane i jest nawiedzony dzień i noc.

Co zrobić, jeśli dziecko ma pozytywny Mantoux

Nie panikuj z wyprzedzeniem, ponieważ w większości przypadków okazuje się być fałszywie dodatni reakcja ze względu na fakt, że dziecko nie przestrzega reguł opisanych powyżej (nawet jeśli nie ze złośliwości). Trzeba zacząć się martwić, kiedy i ponowna próba da wynik pozytywny. Warto też pokazać w pogotowiu, jeśli test skóra nie wykazuje wynik dodatni, ale uzyskane dane można stwierdzić, że dziecko było bardziej podatne na gruźlicę (co oznacza dużą różnicę między nowymi i starymi stóp). Gruźlica – to straszna choroba, co oznacza, że lekarz powinien być traktowany, gdy istnieje podejrzenie na niego.

Jest to niemożliwe, aby myśleć, że test Mantoux – to ktoś bezużyteczny fikcja, z której nikt nic dobrego. W rzeczywistości jest to bardzo ważne i to było bez niej świat byłby o wiele więcej ludzi, którzy byli chorzy na gruźlicę, które mogą doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw i bardzo niebezpieczne.