696 Shares 5106 views

Rozmaryn lekarski: dar natury

Jeśli mówimy o Rosmarinus officinalis, jest przede wszystkim konieczne jest wyjaśnienie, że jest wiecznie zielony krzew o wąskich liściach i kwiatach niebieskich. Jej kwitnienie występuje pod koniec lutego, a roślina ta jest powszechne w ciepłych regionach, w szczególności, na Krymie, gdzie często można zobaczyć, jak rozmarynu officinalis wykorzystywanych jako żywe „ogrodzenia”, ciesząc się nie tylko otrzymał samotności, ale również magiczny aromat.


Rozmaryn lekarski podjął silną pozycję w medycynie alternatywnej, gdzie zabiegi dla celów produkcyjnych młodych liści i pędów są zbierane głównie ze szczytów w okresie kwitnienia. Właściwości lecznicze rozmarynu sprawiają, że popularne w leczeniu wielu schorzeń. Ma działanie przeciwzapalne i gojenia ran umiejętności, zapewniając korzystne efekty pod zmniejszonym ciśnieniem, a ogólną wyczerpanie niemocy seksualnej. Wlew rzemieślników wytwarzać z liści i wykorzystywane do płukania jamy ustnej w czasie zapalenia, do okładów w trudnych zmian skóry i wrze na douching z belyah na kąpieli z korzonków nerwowych i reumatyzm.

Możemy śmiało powiedzieć, że bardzo przydatna rozmaryn, właściwości lecznicze, które nie są ograniczone. Z niej wytwarza się w bulionie stosowanego w ginekologii jako poronienia, a także środki do wywoływania miesiączki. Rosemary jest również przydatny lek w okresie menopauzy, równoważąc ogólny stan, zapobiegając bóle głowy, zaburzenia nerwowe, bezsenność i depresję. Ponadto, ogólnoustrojowe podawanie leku sprzyja osadzaniu cyklu miesiączkowego i numer miesięcznego krwawienia. Ważne jest, aby zrozumieć, że przyszłość tej rośliny mamami w dowolnym gotowane absolutnie przeciwwskazane.

Ponadto, nie powinniśmy tracić z oczu faktu, że rozmaryn Lek jest również stosowany jako środek uspokajający z nerwowość, menopauzy, a także migreny, przeziębienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, jako środek żółciopędny, tonik i moczopędne, a także duet z lawendy – w nadciśnienie, krwotok mózgowy, na skurcze żołądka. Rozmaryn lekarski znalazł również zastosowanie w zakrzepowe zapalenie nerwu, i świnkę.

Pochodne z tą tuleją jest często częścią suplementu żywności cukrzycy, procesów patologicznych wątroby i pęcherzyka żółciowego, a także jest stosowany do zapobiegania zawałowi mięśnia sercowego. Z kwiatów tej rośliny są gotowane dżem, który pomaga podczas kaszlu i zapobiega nieodwracalny proces starzenia się. Lek ten jest doskonałym środkiem pobudzającym odporności, w stanie oprzeć przeziębienia i zakażeń wirusowych, demonstrując swoją przeciwkaszlowe oraz działanie zmiękczające. Z liści wykonane specjalne Preparaty stosowane w leczeniu astmy nawrotu.

Podsumowując, można powiedzieć, że rozmaryn lek ma żółciopędny, przeciwzapalne, tonik, antidipressivnymi, gojenie się ran, przeciwutleniacz zdolności, które są powszechnie stosowane w medycynie alternatywnej.

Konieczne jest również, aby podkreślić, że w kosmetologii – jedno z zastosowań tego naturalnego składnika, jak Rosemary ma tonik wpływ na skórę, zapobiega postępowi cellulitu, znacznie poprawia sylwetkę, normalizuje krążenie krwi i promuje produktywne odmłodzenie.

Tak więc możemy bezpiecznie korzystać z narzędzia do innych celów, ale nie zapominaj, że rozmaryn Lek jest przeciwwskazany u nadwrażliwość skóry, skłonność do alergicznej wysypki, nadciśnienia i epilepsji. Ograniczenia dotyczą małych dzieci.