242 Shares 9585 views

Świece glicerolu farmakodynamiczne i aplikacji

Świece glicerol – leku, który zawiera glicerynę, wodorowęglan sodu, kwas stearynowy jako wypełniacz. Pakiet zawiera dziesięć czopki. świece gliceryny podawane doodbytniczo (odbytnica), raz dziennie, dwadzieścia minut po śniadaniu. Wspomniane środki zmiękczające i wykazuje działanie przeczyszczające.


Świece glicerolu dynamika farmakologiczne

Glicerol u ludzi diokisda utlenieniu do dwutlenku węgla (CO2) i wodą. Dwutlenek węgla rozszerza odbytnicy, a jego receptory są stymulowane, co z kolei aktywuje ruchliwość jelit i stymulowania ruchów jelit. Glicerolu zmniejsza działanie drażniące działanie wielu czynników farmakologicznych. W przypadku czopków są doodbytniczo zadanie ułatwienie przejścia, i oddzielenie kału. Lek dostępny jest w dwóch formach: czopki dla dorosłych i dla dzieci. Świece gliceryną podawać zaparcia jako środek farmakologiczny z efektami przeczyszczających. Należy zauważyć, że te świece mogą być wykorzystywane do oczyszczania żołądka. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy stosowanie leków doustnych nie jest możliwe.

Istnieją również przeciwwskazania do stosowania środków. Nie mogą być wykorzystywane w czasie zaostrzeń hemoroidów, w szczeliny odbytu, nowotwory odbytu, nadwrażliwość (alergia) do składników, które są włączone w strukturę wspomnianych leków. Co do efektów ubocznych w mianowaniu świec z gliceryną, większość opinii wskazuje, że nie zostały spełnione. Przy dłuższym stosowaniu środków przeczyszczających, pacjenci mogą powstać jakieś dolegliwości w odbytnicy (podrażnienie), czasami wystąpić reakcje zapalne. Czasami lek biegunkę, wysypkę, wstrząs septyczny, zespół tocznia jak, małe zaburzenie czynności jelit (złego wchłaniania i zespół złego wchłaniania), okrężnicy i przebarwień jelita grubego, przewlekłe zapalenie wątroby, świąd odbytu, etc. W przypadku przedawkowania może powodować bóle głowy, zaburzenia rytmu serca, nudności, zawroty głowy, wymioty, biegunka.

Świece glicerol (Nizhpharm) podawanego jako środek terapeutyczny do leczenia przewlekłego zaparcia. W tym celu, oprócz gliceryny stosowany dmuchanie czopki. Służą one przede wszystkim do zaparcia, które powstają w wyniku tłumienia nagłych do akt wypróżniania (czyli „Kaltsiolaks” „rabarbar Ferrolaks” świeca świece z węglanem litu).

Jako zasady czopków lipidowych uwodorniony olej z nasion bawełny, lub masło kakaowe. W wyniku zastosowania doodbytniczego świece z węglanu litu aktu defekacji spowodowało średnio 10 minut, czopki rabarbar – 45 minut, czyli „Kaltsiolaks” i „Ferrolaks” – po 30 min. Należy zauważyć, że dmuchanie świeczki nie powodują skutków ubocznych, przyczyniają się do przywrócenia utraconej odruchu oddawania kału. Gliceryna czopki podrażniają błony śluzowej odbytnicy, w tym samym czasie zapewniając stymulacji odruchu defekacji.

Świece glicerol (dzieci): instrukcje użytkowania

U dzieci, zwłaszcza niemowląt, są często rejestrowane problemy z krzesła. Można pomóc dziecku za pomocą Gliceryna czopki. Apteka powiedział Lek ten jest dostępny bez recepty. Jeśli dziecko zaczyna dokręcić, unieś nogi, możliwe jest wprowadzenie leku do odbytnicy. Następne dziecko pośladki do kompresji i trzymać przez jakiś czas (kilka minut) do gliceryny. Ponieważ te świece smarować odbytnicy, kał wyjście bezbolesny. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadkach, gdy dziecko boi aktu defekacji.