760 Shares 9063 views

Gdzie są żubr? Na jakim kontynencie, w jakim kraju?

Nawet tuż przed wzrokiem tych zwierząt są w strachu i biegnie przez drżenie ciała. To ogromny żubr. Starożytni Indianie numerowane wśród tych zwierząt za święte. Populacja jest dziś liczne. Ten niezwykle potężne zwierzęta, które mieszka gdzie żubr (która strefa planety), jego funkcje można znaleźć w tym artykule. Wyróżniają się one zaskakująco dużych rozmiarach głośności i masywnej budowie ciała. Są one podobne w wyglądzie do żubrów. Nawet najnowszy przecinają się wzajemnie w naturze, a w związku z tym są one połączone w jeden rodzaj.

opis

Skąd bizon, kontynent, na którym zamieszkują te zaskakująco duże zwierzęta?
Zanim dowiesz się, zastanówmy się, jakie są.

Bison ma niesamowite oczy Wymiary: Wysokość w kłębie – do 2 metrów, długość – do 3 metrów. Waga samców wynosi około 1,2 tony. Są to największe zwierzęta lądowe. Kobiety bizon, podobnie jak większość zwierząt, znacznie niższy niż męskich krewnych. ich masa ciała około 700 kg. Pokryta gęstym włosem żubrów ciała jest szary z brązowawy odcień. Kolor może się różnić od ich światła czerwonego do ciemnego brązu i prawie czarnych barwach. Młode cielęta rodzą się z żółtym płaszczu koloru, ale z czasem ciemnieje. Światło (prawie biały) kolor żubry są rzadkie.

Sierść jest dłuższe i ciemniejsze na bawoły na jego klatce piersiowej, głowy i brody, a cała reszta jest krótszy niż ciało. Funkcja ta daje wygląd zwierzęcia i większą objętość groznost.

Jego głowa żubra dość masywny, z szerokim czołem. Grube i krótkie rogi, rozchodzące się na boki podstawy główki, końce są zagięte do wewnątrz. To zwierzę wąskie i małe uszy, krótka szyja i masywne, duże ciemne oczy.

Najbardziej charakterystyczną cechą struktury jest niezwykłe garb bawół, który znajduje się na jego karku.

Gdzie żubr?

Kontynent, który jest domem dla żubrów – Ameryka Północna. Od dawna żubr (lub bawołów) zamieszkujących prawie wszystkich Ameryki Północnej. Ale dziś populacja ta istnieje tylko w północnych i zachodnich obszarów dzielnicy. Missouri.

Bardzo małe numery były tylko Bizon leśny ludność. Ptaki te żyją głównie w najbardziej odległych i bagiennych lasów dorzeczy Buffalo, brzoza (w Lakes Athabaski i Wielkiej slave) i Pokoju.

Dzisiaj, bawoły są uprawiane w celach komercyjnych. Ich liczba wynosi około 500 tys. Głowy (głównie równiny Żubr). Około 4000 prywatne rancza w Ameryce Północnej są wykorzystywane do ich hodowli. W naturze, zamieszkany przez około 30 tys. Osób, a są one jako gatunek na skraju wyginięcia są wymienione jako zagrożone.

Gatunki, podgatunki

Charakter dzisiejszy istnieją dwa podgatunki: las (las ox) i step. Różnią się one na futra pokrywy i cechy budowy ciała. Gdzie są żubry gatunku? I jak one różnią?

Żubr pierwotny – jest duża hoofed zwierząt, o wadze do 700 kg. On jest trochę mniejszy rozmiar i ciężar niż w lesie. Dość duża głowica ma dużą mopa grubej wełny pomiędzy dużymi rogami i tej samej grubości brody. Jego garb rośnie powyżej nasady przednich nóg. Jedną z wyróżniających cech żubr stepowy – wyraził gardła, który rozciąga się na klatce piersiowej. Gruba sierść jest lekki brązowy kolor.

Bizon leśny, jak wspomniano powyżej, jest lepszy od stepu w swoim rozmiarze. Ale jego głowa jest nieco mniejszy i oprawione przez mrocznych grzywka jego rogi są długie i cienkie. Posiada również szczątkową szyję i kark. Auburn drewno kolor włosów żubr nie jest bardzo gruby. Mężczyzna masa często przekracza 900 kg. Futro tego typu jest ciemniejsze i cieplejsze.

siedliska

O Bizon leśny została po raz pierwszy opisana w pod koniec 19 wieku. Naukowcy uważają, że ich przodkowie byli prymitywni żubr.

Gdzie są żubr? I gdzie jest na żywo? Początek tego rodzaju wprowadziły kiedyś dzikie byki (ur Leptobos), żyjący w pliocenie (około 35.000 rok temu) w Indiach. Obecnie istnieje hipoteza, że rozprzestrzenił się na północ, do szerokiego stepu i żubr pierwotny rozwinął.

Połacie syberyjskiej żubra na przejściu lądowym, które istniały w chwili, przybył do Ameryki Północnej. Ta wersja pojawiła się w związku ze stwierdzeniem w 1979 roku na Alasce (ok. Yukon) okazów kopalnych tego byka.

I gdzie żubry żyją (co kraj)? W uzupełnieniu do Kanady i Stanów Zjednoczonych, jest obecnie produkowany przywrócenie lasów amerykańskiego bizona z powrotem na Alaskę. Ich bardzo pierwsza partia 53 zwierząt została wniesiona do tego miejsca w 2008 roku.
Ale mimo wysiłków podejmowanych w celu zachowania populacji, przyszłość bawoła jest wątpliwa. Niebezpieczeństwa ich życiu: różne choroby, znacznie wpływających na bydło i ich mieszanie z bizona Plains, co jest niepożądane.

zachowanie zwierząt

Gdzie są żubry w różnych porach roku? Są koczownicze. Lato zamieszkują północne równiny przestronne, a zimą migracji do południowych obszarach. W tych dniach, kiedy nie było wiele, były ogromne stada (inspirujących tysięcy osób), zajmujące duże powierzchnie. Ponadto, trasa ich wyboru, a to wiązało się z podlewania.

W czasach takich wędrówek były przypadki, że te stada zablokowali ruch pociągów, statków zatrzymany.

I w jaki sposób zachowują się z ich krewnych, gdzie żyją stada żubrów? Natury, te zwierzęta stadne. Ich organizacja rodzina jest bardzo podobny do zwyczajów żubrów. Kobiety i mężczyźni poza sezonem lęgowym odbywają się oddzielnie. Po narodzinach cieląt płci żeńskiej z jej młodymi tworzą grupę, która obejmuje maksymalnie 30 osób. Mężczyźni zazwyczaj pasą się sam, ale zdarza się, licencjackich w stadach (do 15 osób). W porównaniu z minionych czasów, Żubr klastrów formularza na pastwiskach, składający się z zaledwie kilkuset osobników.

Bison śpi w nocy, ale ich sen jest krótki. Pasą się przez cały dzień. Ogólnie rzecz biorąc, jest to zwierzę spokojny i zrównoważony, ale w rzadkich przypadkach (lęk) mogą być agresywne. Pomimo ogromnego ciężaru, bizony mogą rozwinąć większej prędkości (około 50 km / h), a podczas pracy emitują dźwięki (chrapanie lub chrząkanie).

wniosek

Gdzie są żubry, okazało się. Ale należy pamiętać, że dawno temu w rozległej środkowej części kontynentu północnoamerykańskiego, ich liczba wynosiła około 60 milionów zwierząt.

Oczywiście, jest to niemożliwe, aby powrócić tę kwotę, ale w pewnych wspólnych wysiłków ludzkich może przynajmniej powstrzymać spadek liczby takich egzotycznych zwierząt, a nawet mały wzrost.