463 Shares 1705 views

Pasternak: Opis i zastosowanie

W tym artykule chcemy rozmawiać o tym, co Pasternak. Jest to roślina lecznicza dawna znane ludziom. Wzmianki o tym znajduje się zioła Dioskorida który zalecanym roślinę jako środek moczopędny, kaszlowi i wzrost apetytu, jako środek przeciwbólowy na nerki, żołądka, wątroby i kolki. Teraz zakres pasternak jest znacznie szerszy.

locus pasternak

pasternak pasternak zwane także łąki, zwykłe, białe marchew, Wrzeciona korzeń. Ta dwuletnia roślina zielna typu. Należy do rodzaju Pasternak parasolem rodziny. Roślina rośnie do wysokości trzydziestu centymetrów do jednego metra. Pasternak uzyskano w wyniku wieków usunięcia z dzikich roślin, co jest bardzo powszechne na Ukrainie, na Kaukazie, Syberii Zachodniej, w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, Turcji i wielu innych krajach.

Co odróżnia kulturalnych widoki na dziko, więc jest obecność grubej, korzenny, słodki korzeń.

Opis rośliny

Pasternak jest pionowo rowkowanych aspektach trzpienia, którego górna część jest rozgałęziony i krawędzi. Górne liście są dość duże, a dolna mały z krótkim trzpieniem. Kwiaty są bardzo małe rośliny koloru żółtego są zbierane w wierzchotka z ośmiu – promień piętnastu.

Nasiona mają zaokrąglony kształt podłużny, są płaskie brązowe. Korzeń pasternaku gruby, biały z pikantnym aromacie i słodkim smaku. W formie przypomina marchewkę. Kwitnie tylko w drugim roku pod koniec lata. A pasternak owoce dojrzewają we wrześniu.

Przydatne właściwości roślin

Jako kulturowa pasternak roślin sadzenia (podane w artykule zdjęcie) stał się znany w XII wieku, ale znalazła szerokie zastosowanie w XVIII wieku. W Rosji, roślina pojawiła się nawet wcześniej ziemniaki.

Ma kompleks i jednocześnie bogaty skład (składniki odżywcze). U podstaw pasternak zawiera olejki eteryczne, tiaminy, witaminy B1, B2, C, PP, ryboflawinę, kwas nikotynowy, pektyna, skrobia i inne substancje. W owocach (to, co nazywamy nasiona) stwierdzono flawonoidów glikozydy, furokumariny. A olejki zawierają one od 1,5 do 3,6 procent. Ponadto, ma oktilbutilovy ester kwasów olejowych , które faktycznie wywołuje specyficzny zapach Pasternak.

Pasternak, którego stosowanie nie jest ograniczone tylko do jednego gotowania, ma również właściwości lecznicze. Starożytnych grecki lekarz, na przykład, przy użyciu jako środków pobudzających apetyt, jako środka moczopędnego i środkiem przeciwbólowym, jako lek na kolek i do poprawy funkcji seksualnych (zwiększa potencji).

Korzystanie z pasternak w nowoczesnej medycynie

Właściwości lecznicze roślin i potwierdzone przez współczesnej medycyny i medycyny tradycyjnej. Pasternak (Farmakopea obejmuje preparaty oparte na pasternaku) jest obecnie aktywnie wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym produkowanych leków, takich jak „Beroksan”, „Pastinitsin”, „Eupiglin” i wielu innych.

Pastinatsin – jest przeciwskurczowe, który jest stosowany do dusznicy bolesnej, nerwic i cardioneurosis. Przepisać ten lek i skurcz w przewodzie pokarmowym, jak również problemy z żółciowych sposobów, nerki.

Beroksan daje dobre wyniki w leczeniu łuszczycy, bielactwa, kobiecego łysienia i innych chorób skóry. Lek jest stosowany nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Etnonauki

Pasternak, zastosowanie w medycynie jest wystarczająco szeroka, jednak nie została zapomniana i medycynie ludowej. Ludzie od dawna stosowane roślinę jako lekarstwo. Owoce pasternak zawierają związki biologicznie czynne, które pomagają w zwalczaniu różnych chorób. Jest również stosowany do celów leczniczych korzeni i liści.

Rosół z korzeniami bardzo dobre dla kaszlu jako środek wykrztuśny (zmiękcza i pomaga uzyskać plwociny), a wodną nalewka jest stosowany jako środek wzmacniający w odzyskiwaniu pacjentów krytycznie chorych.

Ponadto, pasternak znacząco poprawia trawienie i wzmacnia naczynia krwionośne, z tego powodu jest stosowany w leczeniu i profilaktyce chorób naczyniowych i serca. On również pomaga gallstone i choroby nerek, zaburzeń nerwowych i trzustki, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, artretyzmu i tak dalej. D.

Ale wywar z Korney Pasternaka korzystny wpływ na wzrost włosów. Świeżo startej wykopano korzenie rośliny jest również łagodzi nerki, żołądka, kolka wątrobowa (jako środek znieczulający).

buliony gotowania

Aby przygotować wywar z korzeni, trzeba łyżeczki zmielonych korzeni wypełnić 0,5 litra wody. Dalsze wrzenia cieczy przez około dziesięć minut. Gotowy szczep bulion i wypić w ciągu jednego dnia.

Aby przygotować wywar z pasternaku blaszki wymagają łyżkę rozdrobnionych liści roślin wlać pół litra wody, a następnie ogrzewać do wrzenia przez dziesięć minut w niskiej temperaturze, a następnie naciągnięcia bulionu. Biorąc leki na ¼ szklanki trzy razy dziennie. Lepiej zrobić to w dwadzieścia minut przed posiłkiem. Na tym wykresie bulion do picia przez okres jednego tygodnia, a następnie siedem dni więcej do ¾ kubka.

W medycynie ludowej jako środka i użyć soku Korney Pasternaka, ponieważ jest bogata w krzem, potasu, fosforu, siarki, chloru i innych substancji. Może być stosowany z kruchych paznokci. Również sok ma pozytywny wpływ na pracę mózgu, płuc i oskrzeli, a następnie wypić go gruźlica, rozedma płuc, zapalenie płuc, zaburzeń psychicznych, a także są stosowane jako środek wzmacniający. Świeżo przygotowany sok wypić łyżkę trzy do czterech razy dziennie przed posiłkami z odrobiną miodu.

Apetyt ulepszone poprzez zastosowanie nalewki alkoholowej Korney Pasternaka (używany to zrobić bimber) od czasów starożytnych. Oczywiście, nie jest to najlepsze rozwiązanie problemu, ale jeśli alkohol osoba nadużycia, nalewka z zakładu przynajmniej korzyści.

Pooperacyjnych u pacjentów odzyskać można podać infuzję wodę z korzeni. Sto mililitrów cieczy położyć łyżkę miodu. Weź nalewki trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi jeden miesiąc.

Napar z pasternaku

Infusion pasternak ma działanie uspokajające. To nawet łagodzi skurcze naczyń krwionośnych. Jest on przewidziany do różnego rodzaju nerwowość, skurcze mięśni, nadciśnienie, dusznica bolesna, normalizujących snu.

Jest jeszcze inna wersja nalewki, która jest wykorzystywana w osłabionej odporności. Dwie łyżki stołowe korzenia umieścić w termosach i wlać do szklanki przegotowanej wody, około dwanaście godzin. Następnie dodać łyżkę miodu i podjąć jedną łyżkę trzy do czterech razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Pasternak z wypadaniem włosów

Właściwości lecznicze pasternaku tak dobre, że nawet do utraty włosów. Przygotowanie maski do włosów. Suchego proszku miesza się z roślin nawilżającego balsamu. Mieszaninę nakłada się na głowicy, należy utrzymywać na około trzydzieści minut, po czym płucze się. Oznacza to dobry wpływ na wzrost włosów, skóra głowy staje się grubsza.

Można również pocierać nalewkę w skórę głowy po kąpieli w saunie, gdy pory są otwarte. To też jest bardzo dobry na wypadanie włosów.

rosnące pasternak

Rosną ta kultura dość trudne. Jest skromny i masowo rośnie w ogrodach i sadach. Preferuje miejsca słoneczne i wilgoć. Pasternak galwanicznie jak marchew, ryadochkami, jesienią lub wiosną.

Aby poprawić zdolność kiełkowania nasion namoczonych przed sadzeniem. Nie zbiera się wczesną wiosną przed liśćmi i upadku. Jeśli pozostawić pewne korzenie do następnego roku, można uzyskać nasiona rośliny, ale korzeń jest już stracić swoje właściwości lecznicze.

Pasternak w kuchni

Obecnie, pasternak są szeroko wykorzystywane w gotowania i cukierniczego biznesu. Korzenie roślin są suszone, gotowane na parze użycie, nawet gotowane i umieścić w jako przyprawa do sałatek, zup, mięs, warzyw i dań bocznych.

Przeciwwskazania

Pasternak nie jest konieczne stosowanie w fitodermatoze. Nie warto też dać bardzo małe dzieci, należy stosować ostrożnie i osób starszych, a także, aby nie używać obecność alergii na pasternak. Warto pamiętać, że roślina zawiera substancje, które zwiększają wrażliwość skóry na słońce. Dlatego jasnoskórych ludzi przed udaniem się na słońcu w cieplejszych miesiącach, to lepiej nie pić nalewki i wywary z pasternaku.