422 Shares 5123 views

Kuchenka elektryczna czujnika: eksploatacji i utrzymania funkcji

Electric – nieodzownym funkcjonalne urządzenie, które działa od domu gniazdka elektrycznego. Istnieją różne wersje tej technologii, charakteryzujące jego funkcji i specyfikacji.

Główne rodzaje kuchenek elektrycznych

Istnieją różne rodzaje kuchenki elektryczne, mające pewne właściwości, a mianowicie, na przykład:

 • klasyczny;
 • indukcyjny;
 • ceramiczną;
 • Halogen.

Klasyczne modele są ceramiczne elementy grzejne, i zasada ich działania opiera się na rozdzieleniu energii cieplnej przez przepuszczanie prądu przez dedykowanego przewodu. Takie urządzenie ma rozsądną cenę, ale to jest inna wystarczająco dobra funkcjonalność.

Kuchenka indukcyjna znamienny tym, że element grzejny jest reprezentowana przez specjalne cewki, przez które energii cieplnej. Są bezpieczne w użyciu, wyposażony w specjalne opcje i funkcje, i zużywają mało energii elektrycznej.

Ceramiczną płytkę z przyciskami dotykowymi odznaczają się dużą funkcjonalnością, obecność wielu opcji, proste w obsłudze i utrzymaniu. Ponadto, możliwe jest, aby używać garnków o różnych rozmiarach. Najbardziej skomplikowana konstrukcja nie halogenów płytę, ponieważ generowane ciepło jest przekazywane tylko do dna naczynia. Koszt takich modeli jest dość wysoka, ale to jest kompensowany przez obecność wielu opcji i funkcjonalności.

Funkcje dotykowy płyta

Wybierz piec elektryczny, który będzie pasował pod każdym względem, jest często bardzo trudne, ponieważ są one przedstawione w szerokim zakresie. Najbardziej popularne ceramiczny czujnik indukcyjny lub płyta, przycisk wchodzi w życie z dotknięciem palca. Jedną z głównych zalet takiego sprzętu gospodarstwa domowego jest uważany za łatwy do czyszczenia, ponieważ nie jest konieczne, aby usunąć przełączników, wystarczy przetrzeć płytkę dotykową wilgotną gąbką.

zarządzanie funkcjonalne takiego pieca pozwala natychmiast ustawić żądany tryb, bez stosowania w tym znacznego wysiłku, to zajmuje tylko jeden dotyk palca. Płytki z panelami dotykowymi są wyposażone w specjalne światła, które pomagają rozpoznać potraw, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane tylko na dole. Pozwala to na znacznie szybsze gotowanie żywności i oszczędzać energię.

W zależności od modelu płyty czujnik elektryczny może być wyposażony resztkowych wskaźników ciepła dla każdego palnika. Ponadto, obecne modele samokontroli poziomu ogrzewania potraw, dzięki czemu proces gotowania łatwiejsze.

Najlepsze modele i ich główne zalety

Czujnik kuchenka różni bogatą funkcjonalność, wysoką jakość i niezawodność. Takie urządzenia są prezentowane na rynku w szerokim zakresie, więc każdy będzie mógł wybrać dla siebie opcję. Spośród najpopularniejszych płyt szklanych materiałów ceramicznych o przeznaczeniu, takich jak:

 • Hansa.
 • Electrolux.
 • Gorenje.

Wielu klientów już oceniali niezawodność i funkcjonalność technologii Hansa, jak również łatwość zarządzania. W procesie, prawie nie było widać żadnych wad.

Wiele funkcji w pracy i zapewnia dotykowy płyta elektryczna 4-palnik Electrolux, która między innymi ma stylowy wygląd i niezawodne działanie. Może być podłączony do dowolnego źródła zasilania, to ma małe zużycie energii oraz wyłącznik czasowy osobno dla każdego palnika i pieca.

Wielu wybiera płytki czujnika Gorenje, ponieważ jest to niezawodne urządzenie, które nie powoduje absolutnie żadnych problemów podczas pracy. Uczestnicy zapoznali się z dobrej pracy palników i przestronny piekarniku. W nowoczesnych modelach zapewnia automatycznego czyszczenia piekarnika.

Wśród opcji indukcji jest uważany za najbardziej najlepiej dotykowy płyta „Bosch”, ponieważ charakteryzuje się wysoką jakością pracy i dostępności różnych funkcji. Najnowsze modele są wyposażone w wyświetlacz LCD i wskaźnik gotowania, który powiadamia stopień naczynia grzewczych.

Główne zalety dotykowego talerzu

Czujnik kuchenka ma wiele zalet, wśród których konieczne jest przeznaczenie takich jak:

 • stylowy wygląd;
 • ekonomiczne zużycie energii elektrycznej;
 • funkcjonalność;
 • wysokiej jakości.

Wśród głównych zalet takiego urządzenia jest konieczne, aby podświetlić stylowy wygląd. Sensory płyta elektryczna 4 palniki wygląda bardzo delikatna i absolutnie może ozdobić każde wnętrze. Jednak, że nie traci swojego atrakcyjnego wyglądu, konieczne jest zapewnienie właściwej opieki produktu.

Kolejną zaletą jest uważane za niskie zużycie energii. Ponadto, mają one szereg dodatkowych funkcji, jak można gotować dużo szybsze i łatwiejsze. Są one również wyposażone w funkcję blokady rodzicielskiej, która pozwala na zablokowanie dostępu do wszystkich nawigacji.

Bardzo wygodne i funkcjonalne są uważane dotknąć płytki z piekarnikiem, ponieważ jest to kompletny zestaw, który może ocenić każdą kobietę. Piece wyposażone w dużą liczbę funkcji i ma kilka trybów ogrzewania, które mogą być używane razem lub pojedynczo.

Jakie są minusy za dotknięciem talerzu

dotykowy kuchenka, pomimo wszystkich zalet, ma pewne wady. Przede wszystkim należy zauważyć, że wymaga szczególnej opieki, ponieważ powierzchnia lustra razu widać najmniejszego zanieczyszczenia. Dlatego powierzchnia powinny być często płukano i osuszyć.

Ceramiczną panel, mimo specjalnej siły, jeszcze słabo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przedmiotem upadku na kuchence kiedyś pęknie, powodując nieprawidłowe działanie urządzenia. Wadą jest fakt, że gotowanie wymaga specjalnego naczynia.

Palniki: inteligentne funkcje i funkcjonalność

Ważne jest, aby wiedzieć, jak włączyć płytkę czujnika, jak to jest dość skomplikowane, pełne różnych urządzeń produktu. Obowiązkowe cechą każdej płyty jest uważany za wskaźnik resztkowych palników ciepła. W najprostszym modelach urządzenia jest dioda umieszczony w pobliżu strefy ogrzewania. W nowszych modelach zastosowania wyświetlaczy cyfrowych obrazów umieszczonych wokół strefy grzewczej.

Włączanie i sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Piec natychmiast reaguje na najmniejsze dotknięcie palcem. Ze względu na szczególne cechy można ustawić blokadę przed dziećmi, a także przed czyszczeniem na mokro. Aby włączyć funkcję blokady, musi jedynie wpisać kombinację czujników.

Że może zniszczyć płyty ceramicznej

Pomimo wszystkich oczywistych zalet, dotyk kuchenka elektryczna, jak również wszelkie inne urządzenia, ma kilka słabych punktów. W szczególności, boi się:

 • punkt uderzenia;
 • stałe oddziaływanie mechaniczne;
 • zadrapania;
 • cukru zamrożone;
 • ogrzewania brudnej powierzchni.

Po kontakcie z resztek jedzenia, po powierzchni płyty jest to konieczne, jak tylko możliwe, w celu ich usunięcia za pomocą specjalnego zgarniacza. Czyszczenie powierzchni zabronione jest stosowanie podkładek metalowych do szorowania, a także agresywnych środków czyszczących. Konieczne jest, aby stosować tylko specjalne serwetki i detergentów.

Istnieją specjalne środki tworzące się na folię ochronną płytę powierzchniową, która chroni go przed uszkodzeniem, oraz umożliwia łatwiejsze czyszczenie. Dlatego trzeba mieć pewność, aby okresowo zastosować remedium.

Jak wybrać dania na płytce czujnika

Dla szkła powierzchnia ceramiczna wymaga specjalnych naczyń z grubymi ścianami i dnem. Najważniejszą rzeczą jest to, aby mieć płaski spód, co zapewni równomierne nagrzewanie i minimalne straty ciepła. Korzystnie, średnica dolnej powierzchni odpowiadają wymiarom palników. Przy wyborze garnków trzeba wziąć pod uwagę fakt, że etykieta powinna być oznakowane, która pozwala używać urządzenia do płyt ceramicznych szklanych.

Nie używać starych lub aluminiowe naczynia, ponieważ mogą one pozostawiać ślady na powierzchni płyty.

Warunki korzystania z opieki na płytce dotykowej

Ceramiczna powierzchnia wymaga szczególnej starannego wyjazdem. Do czyszczenia nie wolno używać metalowych szczotek, czyścików, konwencjonalnych detergentów i środków czyszczących. Ponieważ czujnik cena płyta jest dość wysoki (10 do 60 tysięcy rubli), konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad opieki dla tego produktu, aby przedłużyć okres jego życia, a przez długi czas zachować atrakcyjny wygląd.

Przetrzeć powierzchnię miękką szmatką flanelową tuż po skażeniu. Jeśli resztki żywności leżał przez kilka godzin, może zostać usunięta tylko przez specjalną skrobaczką. Takie urządzenie z wymiennymi ostrzami idzie razem z piecem.

Jak prawidłowo i bezpiecznie oczyścić powierzchnię

resztki żywności, która spadła na piecu, najlepiej usunąć natychmiast, gdy jest jeszcze ciepły. Powierzchnie ceramiczną są stosowane do delikatnych środków czyszczących, które nie zarysowania powłoki.

Do czyszczenia pieca, trzeba zastosować trochę pieniędzy i trzeć ręcznikiem papierowym. Następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką, aby usunąć detergent. Polerowana powierzchnia może być za pomocą zwykłego sucha miękką stos ręczniki.

chemia gospodarstwa domowego, co może być wykorzystane

Najbardziej popularne jest specjalne rozwiązanie do czyszczenia powierzchni ceramicznej w postaci piany. On nie pozostawia żadnych smug na szybie. Podczas suszenia również nie plami. Zastosowanie tego rozwiązania jest bardzo wygodne, gdyż nie zawiera zawierać cząsteczki ścierne. Najpopularniejsze marki detergentów są:

 • Top House.
 • Electrolux Toprens.
 • Sanita.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia dotykowym płytkę do pielęgnacji i zastosowanie ich w praktyce, można znacznie wydłużyć działanie tego urządzenia. Takie urządzenia są inteligentne nowoczesna technologia, mająca na celu zwiększenie poziomu komfortu. Dostępność poszczególnych funkcji i opcji zmniejsza przygotowywanie różnych potraw i zwiększa szybkość ogrzewania. Technika ta jest doskonale i sprawia, że kuchnia bardziej stylowe. Dzięki szerokiej gamie proponowanych modeli można łatwo wybrać żądaną opcję.