836 Shares 2820 views

Walczymy szkodników i poprawić plony łóżka. rośliny kwas borowy

Dla każdego ogrodnika najważniejszą rzeczą jest, aby dbać o swoich podopiecznych, a mianowicie, krzewy, warzywa, owoce, które rosną w okolicy. Jednak, aby osiągnąć dobre żniwa chce każdy z nas, nawet jeśli nie ma szczególną miłość do pracy w święto. Każdy wie, że rośliny potrzebują dbać. Odnosi się to zarówno do naszych gości w pokojach i uprawy na zewnątrz pomieszczeń. Dziś znaleźć odpowiednie nawozy, insektycydy, herbicydy, nie ma trudności. Wszelkie sklep specjalność oferuje je w dużych ilościach. Ale wraz z nowym fangled oznacza, że nie jest gorszy od swoich stanowisk i instalacji kwasu borowego.

Wiele osób, pięknie i starannie związanych z ich przyszłych zbiorów, dać pierwszeństwo tej substancji. Dlaczego? Ponieważ jest to tylko prosta. Kwas borowy roślin stosuje się całkiem długo, więc wszystkie wady i zalety są dobrze znane. Jest mało prawdopodobne, że można uzyskać pewne nieoczekiwane wyniki, trzeba być bardzo ostrożnym z wykorzystaniem nowych mediów.

właściwości

Jakie cechy posiada fabrykę kwasu borowego?

  1. To narzędzie jest wielki szkodniki bojowe.
  2. Zwiększa kiełkowanie bulw, bulwy, nasiona, a także przyspiesza ich wzrost.
  3. To tworzy łagodny środowisko dla roślin w czasie przeszczepu. Sadzonek proces adaptacji do nowej ziemi odbędzie się o wiele szybciej.
  4. To zmniejsza ilość azotanów w owocach. Jednocześnie zwiększa wskaźniki, takie jak cukry, witaminy, karoten.
  5. W przypadku stosowania kwasu borowego, zwiększa liczbę jajników, co ostatecznie wpływa na wydajność całego całości.
  6. Prawdopodobieństwo wystąpienia chorób takich jak zgnilizna pleśni pustych upraw głównych jest zredukowana praktycznie do minimum.

Jak widać, korzystne właściwości posiadane przez substancję, która jest bardzo zróżnicowana.

Kwas borowy i szkodniki

Jedną z głównych funkcji wykonywanych przez narzędzie, jest chronić roślinę przed zgubnymi skutkami owadów. Jest to możliwe ze względu na jego właściwości przeciwbakteryjnych i dezynfekujących.

Kwas najczęściej stosuje się przed mrówkami. Przynoszą ogromne szkody dla roślin. Nie tylko, że te owady wykopać łóżka, muszą nosić sobie mszyce. Dlatego trzeba zniszczyć w pierwszej kolejności kolonię mrówek. W tym celu konieczne jest, aby traktować zajmowaną część kwasu borowego. Zazwyczaj mrówka rozrzut wokół tego środka paski, których szerokość wynosi około 5 cm.

Jest jeszcze inny sposób: wytwarza się stężony roztwór kwasu borowego i cukru dodaje się do niego. Zazwyczaj preparat jest następujący: w szybie mieszaniny – 4 łyżki cukru. Taka przynęta rozplanowany na łóżkach. Mrówki uwielbiam słodycze. Po skosztował truciznę po opuszczeniu.

Kwas borowy pomaga w zwalczaniu stonogi. Szkodniki te często wpływają na rośliny doniczkowe. Zwłaszcza w lecie, kiedy wykupić swoje zwierzęta w ogrodzie na świeżym powietrzu. Wychodzą dziury w liściach. Ponadto równonogi zagęszczony grunt, w wyniku czego w korzeniach roślin nie może oddychać. Jeśli nie pilnie podjąć odpowiednie środki, można pozostać nie tylko bez zwierząt domowych, ale również pożegnać się połowę zbiorów własnych łóżkach. Istnieje wiele sposobów niszczenia stonogi. Jednym z nich – miejsce klastrów przetwarzania szkodniki kwasu borowego.

Kwas borowy dla roślin: aplikacja

Jak prawidłowo korzystać z narzędzia, tak aby nie zaszkodzić sadzonki? Zazwyczaj zajmuje to bardzo mała ilość (nie więcej niż 10 g) i zmieszano z 10 litrami wody. Co najważniejsze – dodać wody stopniowo, nie zapominając stale mieszając. Można podjąć pierwszą niewielką ilość wody, aby uzyskać roztwór, a następnie dodać do niej do pożądanej objętości. przetwórniach kwas borowy będą bardziej skuteczne, jeśli odbywa się w rano lub wieczorem w suchej pogody, gdy nie ma wiatru. Lub po południu, gdy ulica jest mętny, ale w każdym razie nie w deszczu.

Jak można zauważyć, w prawo kwas borowy podejście jest bardzo skuteczną ochronę roślin i zwiększenie wydajności.