530 Shares 4262 views

Wabiki gęsi z ich rąk: szczegółowy opis, rysunki

Niezbędnym narzędziem, które pomoże w polowaniu na gęsi, kaczki, kuropatwy, lisy, łosie i inne zwierzęta, to maniak – urządzenie, które naśladuje głosy różnych zwierząt i ptaków.


Zastosowanie wabik

Skuteczność maniak spowodowane cech biologicznych i zwyczaje zwierząt. Dźwięk sprawia, że urządzenie podobne do sygnałów podawanych do dźwięków zalotów lub jakiegokolwiek zwierzęcia.

Znacząco zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia polowania na gęsi z przynętą, bo ten ptak jest dość ostrożny. Naukowcy nie mają wyrobionego zdania dlaczego gęsi krzyczą w czasie karmienia. Niektórzy uważają, że w celu odwrócenia konkurentów, inne – by przyciągnąć sąsiadów. Jednak w praktyce, podczas jedzenia ptaki wysiąść w dużych stadach. Można to wytłumaczyć instynktu samozachowawczego: im więcej osób, tym bezpieczniej. Zazwyczaj lider krewnego opakowanie słyszy krzyk i widzi je jako wezwanie do miejsca, gdzie można zysk. Aby zasymulować taki okrzyk używany maniaka. W źródłach internetowych wiele informacji o tym, jak zrobić gęś wabika, jak używać i dbać, ale najpierw powinniśmy zrozumieć, jakie są.

Rodzaje przynęt dla gęsi polowania

Podczas polowania na tego ptaka wykorzystuje różne rodzaje urządzeń, które naśladują dźwięki werbunku. Produkcja przynęt może być fabrycznie gęsi i amatorskich, tj. E. Independent. Jednym z gatunków roślin drewnianych wabika. Szeroko stosowane cennych gatunków drzew do ich produkcji: palisander, czarnym i zebra. W tym dość wspólnej kombinacji tych gatunków z drewna wiśniowego lub orzecha. Innym ważnym czynnikiem jest prawidłowe wykończenie i ustawienie przynęty, aby dźwięk był jak najbliżej naturalnego. Tańsze są wykonane ze szkła organicznego. Elektroniczne wersje przynęt są dość popularne, ale wymaga pewnych umiejętności. Są one dość trudne do opanowania, więc gdy używana nieprawidłowo, mogą, a wręcz przeciwnie, odstraszać ptaki. symulatory niekiedy elektroniczne stanowią echo, więc polowanie z wabikiem może być skomplikowane. Najlepiej jest korzystać z tego typu pola. Należy zauważyć, że korzystanie z takich przynęt czasami zakazane z powodu ograniczonej liczby osób. W takich przypadkach może to przynieść wabik gęsi wiatrowej.

Etapy niezależną produkcję łuski naboju semoliny

Większość myśliwych mają skłonność wierzyć, że każdy z nich musi się maniak gęsi własnymi rękami. Istnieje wiele opcji do samodzielnej produkcji. Zatem, najpopularniejszy z nich – jest wykonana z muszli, butelki, drewna, a nawet kości ptaków.

Zastanów się, jak zrobić wabik na gęsi z kasety. Proces ten składa się z następujących etapów:

 • Ryz gniazdo, które jest dołączone podkładu. Ważne jest, że uzyskany otworu była gładka, bez zadziorów. Jednocześnie fazka nie mogą zostać usunięte.
 • Tace w wyniku wstępnej do ostrzenia kąt rozwarcia 15 stopni należy dbać o to, aby uzyskać symetryczny otwór. Jeśli wykonane prawidłowo, pojawi się w szczelinie przedmiotu z postrzępionych krawędzi i zadziorów.
 • Uchwyt otworów okrągłych Rozwiertak do uzyskania wystarczająco gładkie krawędzie. Szerokość wynikowy luz jest bardzo mała i nie przekracza najszerszą część 1,1-1,2 cm.

 • Następnie musimy kawałek pręta z tworzywa sztucznego. Jego wysokość powinna być w przybliżeniu równa średnicy. Wielkość powinna przekraczać wewnętrznej średnicy tulei o 0,1-0,2 mm.
 • Z otrzymanego plastikowego noża szerokość skosu 2-2,5 mm, aby móc ją naciskowi w tulei. Następnie odcięty „aspekt operacyjny”, to znaczy odcięty ukośnie do osi cylindrycznej części z nich w taki sposób, aby uzyskać aspekt, który w wąskiej szerokości szerokości strumienia miejscu wyłożenie, a w najszerszym – .. Na kilka milimetrów większą.
 • Mamy wsunął plastikową wąskiego gardła skos w kieszeni. Płaszczyzna światła i fazki muszą być do siebie równoległe.
 • Ostatni etap – ustawienie przynęty. Wymaga to plik igły i mały palec. Potrzeba powoli przesunąć cylinder wewnątrz tulei i sprawdzić dźwięki, aż osiągnie jednolity i wyraźny dźwięk dla każdej sile wybuchu.

Homemade maniak z balonu

Jak wspomniano powyżej, aby maniak gęsi własnymi rękami, można użyć cylinder na syfon lub pneumatyki. Sposób wytwarzania jest następujący:

 • Przede wszystkim konieczne jest, aby uwolnić gaz. Alternatywnie może być wkręcona śruba szyny, po przytrzymaniu go w imadle, a następnie zabezpieczyć sobie okulary i słuchawki, na wyciągnięcie ręki do strajku młotka.
 • Ryz wąski otwór w krawędzi pojemnika do średnicy 3-4,5 mm. I mielenia naprzeciwko powierzchni aż do płaskiej okręgu o średnicy 1,2 cm.
 • Otwory w otrzymanej powierzchni. Potem okrągłe Rozwiertak poszerzyć swoją translacyjnych i okrężne ruchy. Następnie traktujemy wynikające płaskie zadziory.
 • Pozostaje sprawdzić dźwięk. Jedna ręka jest konieczne ustalenie wynikowego wabik, a palcem drugiej zamknąć wąski otwór, a następnie wysadzić do niego. Ważne jest, że wabik została ustalona prawidłowo, a wibrujące palec, który zamyka otwór, nie jest przesunięty.

Decoy z kości ptaków

Dokonaj maniak gęsi własnymi rękami może być inny ciekawy i nietypowy sposób. Aby to zrobić, po udanym polowaniu i bezpieczne zjadane przez kuropatwy lub głuszca wziąć kości ich łydki. Następnie za pomocą metalowej piły off kości głowy i wyczyścić ich zawartość. Od pewnego czasu, pomijamy je w acetonie do odtłuszczania, a następnie dołączyć do kształtu kości semoliny. W następnym etapie – naruszenie otwór dźwiękowych, których wielkość powinna wynosić około 2,5 mm, biorąc pod uwagę, że średnica kości jest równa 4 mm. Ważne jest, aby nie zapominać o fazowanie do krawędzi do trzebieży. Następnie trochę wosku i dwa wiertła o średnicy odpowiedniej do kości. Toczenia się i umieszcza w kiełbasa pomocą wiercenia częściami ogon tak, że otwór dźwięk jest zamknięty przez trzecią. Dalsze uwagi na przepływ powietrza do otworu dźwięku, który dobrze nadaje się igły: grube i cienkie. Potrzebny jest dobry oczyścić kanał, aby osiągnąć pożądany dźwięk.

Cechy mosiądz gęś maniak

Korzystanie z mosiądzu semoliny może podlegać pewne trudności, gdyż jest to raczej instrument muzyczny. Należy rozumieć, że dźwięki, które emitują ptak – to nie tylko krzyczeć i komunikacja, dlatego ważne jest, aby nauczyć się manipulować dźwiękiem, który wytwarza wiatr gęsi wabikowe. Własnymi rękami zrobić lub kupić – to osobisty wybór każdego myśliwego. W produkcji takiego wykorzystania drewna wabika, akrylu lub poliwęglanu. Drewno brzmi lepiej, akryl najbardziej odporny na warunki atmosferyczne i poliwęglan – najtańsze. Najlepiej jest wybrać materiał na przynętę w jasnym kolorze, ponieważ najłatwiej jest znaleźć w trawie, jeśli go nie upuścić. Chociaż jasne ucieleśnieniem łatwe w obsłudze, ponieważ pozwala na monitorowanie wnętrza. Należy także pamiętać, że dla każdego typu gęsi potrzebują konkretnej barwy. Dla gęsi piskulki przynęta do stosowania z dźwiękiem, który znacznie różni się od dźwięku, który wytwarza wabik dla szarej gęsi.

Jak polować gęsi z przynętą

Jeśli planujesz gęsi polowanie zbiorowe, każdy członek grupy musi przestrzegać pewnych zasad i działać w ramach przydzielonych ról. Główne z nich to: zgodne z bezruchu, starannie zamaskowany i strzelać tylko na lidera zespołu grupy. Myśliwi muszą być w zasięgu słuchu każdego innego dobra. Najlepiej jest użyć przynęty nadziewane na których ptaki reagują. Widząc ich, gęsi lub spadek, albo schowany poniżej. W tym momencie, idealnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie maniaka. Jeśli zauważając nadziewane i reaguje na dźwięk semoliny sekretarki krzykiem, stado nie jest ograniczona, co oznacza, że jest to tor lotu. Można strzelać, jeśli wysokość wynosi 60 m. Gdy paczka będzie spadać, gęsi łamiącym skrzydła. W tym momencie, myśliwi zamrażać i ukryć pod pistoletem do momentu, gdy paczka spadnie do 30 metrów. Poniżej wyciągnąć go rzadko okazuje nawet najbardziej doświadczonych myśliwych. W tym momencie, starszy daje komendę do ognia.

Jak dmuchać na przynętę

Najpierw musimy prawidłowo dołączyć wabik na ustach. Jest to dość łatwe do zapamiętania, jak stosować szklankę do ust. Aby uzyskać pożądany dźwięk powietrze musi zostać wypchnięty z płuc z zastosowaniem membrany. Aby wyjaśnić, dajemy przykład. Kiedy chcą przetrzeć okulary lub soczewki, dokładnie jak oddychanie dmuchać na przynętę. Należy ćwiczyć przed wyjazdem na polowanie. Następnie trzeba być przeszkoleni zrobić to samo, tylko bardziej dramatycznie, aby poczuć się jak napięte mięśnie brzucha. To uczucie jest lepiej pamiętać, bo taki oddech będzie podstawowym dla polowania gęś białoczelna. Ważne jest, aby usłyszeć dźwięk, który jest nieco podobny do krzyku tych ptaków.

Pielęgnacja maniak

Chociaż zakupione lub wykonane przez wabików gęsi własnymi rękami, gdyż wymaga takiej samej opieki i uwagi do dokładności. Jeśli to zaniedbamy, można łatwo go skonfigurować, aby wysiąść, który przyniesie wiele trudności podczas jego użytkowania. Doświadczeni myśliwi zalecamy przechowywanie go w torbie, uszyty z miękkiego materiału. Należy zachować ostrożność, w przypadku braku zanieczyszczeń. Po nieporządku może mieć poważny wpływ na dźwięk. Z właściwego obchodzenia się i przechowywania takiej rzeczy będzie trwał bardzo długo.