188 Shares 8416 views

Królowa Anglii Margarita Anzhuyskaya: biografia, ciekawostki i historia

Jedną z kluczowych postaci w dynastycznych wojen domowych, które są powszechnie znane jako Wojna Dwóch Róż, była Margarita Anzhuyskaya. To ona osobiście prowadził Lancastrian frakcji. Jako żona Henryka VI, to z powodu ciągłych ataków szaleństwa żony zajął jego miejsce. W rzeczywistości, w kraju jest prowadzona królowa Anglii.

Margarita Anzhuyskaya: biografia

Urodzony przyszłego władcę na wschodzie Francji, w feudalnej cesarskiego posiadaniu Pont-à-Mousson księstwa Lotaryngii w marcu 1430. Była piątym dzieckiem Rene Anzhuyskogo. Jej matka Izabela Lotaryńska, zapłacił wielką uwagę na edukację swoich dzieci. Wraz z nim, był zaangażowany w Antuan De La Salle – znany w momencie francuskiego pisarza, obecnie należący do późnego średniowiecza.

Ojciec Małgorzaty, znany jako „dobre Korol Rene”, był tytularny król Sycylii, Neapolu i Jerozolimy. Był uważany osoba z kilku koron, ale nie jedno królestwo. Córka została ochrzczona w Lotaryngii. Choć pod opieką pielęgniarki ojca Margarita Anzhuyskaya dzieciństwo spędziła w zamku na rzece Rhone, a gdy miała sześć lat, został przetransportowany do Kapui, w starym pałacu królewskiego w Królestwie Sycylii. Jako dziecko, przyszła żona króla Henryka nazwie La petite stworzenie.

małżeństwo

W kwietniu 1445 w Hampshire Małgorzata Andegaweńska poślubiła Henryka VI, który był od niej starszy o osiem lat. Potem udawał tylko do tronu. Przyszły król terytoriów kontrolowanych przez północnej części Francji. Wuj Heinrich Karl VII też udając się do korony, wyraził zgodę na zawarcie małżeństwa Małgorzaty z kuzynem rywal pod jednym warunkiem: ojciec panny młodej zamiast zwykłej posagu było przekazanie mu księstwo Andegaweńskiego i Władcy Maine.

koronacja

Brytyjski rząd obawiał się negatywnej reakcji społeczeństwa, że postanowił zachować poufność tej umowy. Trzydziestego maja 1445 w Opactwie Westminsterskim, arcybiskup Canterbury został koronowany Margarita Anzhuyskaya. Królowa Anglii, w sposób opisany przez współczesnych, choć była zbyt młoda, ale wyróżnia się cechami, które powinny być ściśle związane z osobą rządzącą. Była uważana piękny i namiętny, ale silnej woli i dumny. Na dworze, wiele nadzieję, że Koroleva Margarita Anzhuyskaya spełnił ich oczekiwania i zrozumieć ich obowiązek.

ciekawostki

Henryk VI jest zawsze bardziej zainteresowany religią i nauką niż sprawach wojskowych. Wydaje się, zatem, nie jest uważany za udany władca. Stał się król w zbyt młodym wieku, od początku był pod nadzorem opiekunów i regentów. Ponadto, gdy Henryk poślubił jego stan psychiczny, zgodnie z danymi z kronikarzy, to był bardzo niestabilny. I narodziny Edwarda, jego jedyny syn z Margaret, w 1453 roku, ostatecznie podważona na zdrowie i psychikę króla.

Na dworze mówiono, że nie był w stanie produkować dziedzica, ale ponieważ nowonarodzonego księcia Walii – jest wynikiem cudzołóstwo. Według niektórych raportów, ojciec Edwarda może być, czy książę Somerset, Wiltshire i Earla. Oboje czuliśmy się swoich wiernych sojuszników Margarita Anzhuyskaya.

Biografia królowej Anglii, jest w pełni podzielane przez męża uzależniony od kultury i nauki, została ona ściśle związana z University of Cambridge. Tutaj założyła szkołę, który został sponsorowany aż do śmierci.

Zwycięstwo nad Duke of York

Po przeniesieniu z kapitału w luksusowym pałacu Greenwich, Margarita Anzhuyskaya całkowicie poświęciła się opiece nad synem. Ale gdy zdał sobie sprawę, że jej mąż grozi do obalenia księcia Yorku, powołanego w czasie psychicznej niezdolności męża (1453-1454 gg.) Jego regenta, decyduje się na pewno utrzymać koronę dla swoich potomków. Angielski tron silny rywal słusznie twierdził, zwłaszcza, że jego zespół był dużo potężnych krewnych, którzy byli gotowi go wesprzeć.

Historycy twierdzą, że w tym okresie Margarita Anzhuyskaya, chociaż to było wyzwanie niepopularne, to jednak za wystarczająco potężna siła w polityce. Ufne, giętkie i Henry stał się niestabilny glina w rękach żony, gdy chciała coś zrobić. Margaret była nie tylko w stanie przekonać go do wycofania się ze stanowiska namiestnika księcia we Francji, ale także, aby wysłać go do Irlandii. Że wielokrotnie próbowała zabić przeciwnika z mężem w 1449 i 1450, odpowiednio. Jednak nie udało się.

Historia wojny róż

Ambicji i autorytetu Małgorzata Andegaweńska stał się jednym z głównych powodów, dla Yorkist powstania. Było z nim i zaczął Wars of the Roses, które trwały trzydzieści lat – z 1455 do 1485 lat. Przyczyny tej feudalnej konfliktu bratobójczej pomiędzy dwoma potężnymi przedstawicieli królewskiej brytyjskiej dynastii, Lancaster i York, uważany nie tylko trudna sytuacja gospodarcza po wojnie stuletniej, ale także niezadowolenie społeczne z polityki prowadzonej przez Margarita Anzhuyskaya i jego ulubionych. Sam Korol Genrih, który cierpiał na demencję, czasami popadając nieświadomości, osobiście prowadzony kraj nie był w stanie.

Otwartej wojny między dwoma rodów magnackich – Wojny Dwóch róż w ramionach Anglii, rozpoczął się w 1455 roku. W pierwszej walce, która odbyła się w St Albans, osiągnięty zwycięstwa przedstawicieli Yorkist. Byli w stanie osiągnąć to, co Parlament ogłosił następcę książę Jorku Henryka VI. Margaret musiał uciekać na północ. Tutaj królowa była w stanie zebrać wystarczająco dużej armii. W jednym z tych walk, Richard został zabity. Jego odciętą głowę z jej podnoszenia papieru koronę położono na wieży murów miejskich w York County.

porażka

Po śmierci Ryszarda York doprowadziło partia stała Edwarda – własnego syna. Na początku 1461 roku wspierała hrabia Warwick, może się podwoić zwycięstwo nad siłami Lancastrians. udało mu się wziąć do Londynu, gdzie ogłosił się królem Anglii. Edward IV wykonany w wieży obalony Henryk VI. Koroleva Margarita Anzhuyskaya uciekł z Anglii.

Który doszedł do władzy w Wojny Dwóch Róż przez króla Edwarda IV w celu wzmocnienia ich siły zaczęły ograniczać swobody feudalnej szlachty. W ten sposób zdobył nieufność jego byłych współpracowników. Dawni sojusznicy pod wodzą hrabiego Warwick zbuntował. Król musiał uciekać z Anglii, a złożone Henryk VI został uratowany z więzienia i powrócił na tron.

Ale Edward, w 1471 powrócił do Anglii, był w stanie złamać wojska dwukrotnie stały się nawzajem sojusznikami Warwick i Margaret Andegaweńskiego. Podczas walk zginęło w postaci wykresu i syn królowej – książę Edward. Henry ponownie uwięziony w wieży, gdzie zmarł w maju 1471.

śmierć

Margarita do niedawna starał się walczyć o tron jej męża. Dopiero śmierć swojego jedynego syna królowej zmuszony do rezygnacji z wojny. Okazało się więźniem Yorkist, ale został kupiony w 1475 roku przez Ludwika XI. Ten król poprosił ojca. Jego ostatnie lata swego życia Margarita Anzhuyskaya odbyło się we Francji. Te siedem lat żyła jak ubogi krewny sądu. Królowa zmarła w sierpniu 1482. Miała zaledwie pięćdziesiąt dwa lata. Margarita pochowany w katedrze w Angers, obok rodziców, ale w latach Rewolucji Francuskiej jako samej katedry, a jego grobowiec został splądrowany.