420 Shares 1295 views

Jak połączyć kolory w odzieży – tradycja i kreatywność.

Aby kombinacja kolorów w jednym zestawie powodowała, że inni nie są zaskoczeni, ale rozkoszy, należy przestrzegać pewnych reguł. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak łączyć kolory w odzieży, należy przedstawić spektrum barwne w kształcie koła. Zawiera wszystkie kolory tęczy, które dzielą się na ciepłe i zimne odcienie. Oprócz nich są neutralne kolory – białe, czarne i szare. Klasyczne podejście do kombinacji kolorów oparte jest na kilku zasadach. Po pierwsze, konieczne jest uniknięcie obecności więcej niż trzech kolorów w jednym zestawie. Po drugie, lepiej jest wybrać odpowiednie odcienie, zlokalizowane blisko siebie na widmie okrągłym. Po trzecie, aby uniknąć monochromatycznych wartości, warto połączyć kolory znajdujące się po przeciwnych stronach widma kolorów.

Z zasady przyjmuje się jeden kolor, a dwa pozostałe. Jeśli baza jest zbyt jasna, nie przeciążaj obrazu trywialnymi odcieniami. W przypadku neutralności koloru bazowego, przeciwnie, jasny punkt zrewitalizuje zestaw. Połączenie ciepłych i zimnych kolorów nie jest zabronione, ale w tym przypadku nie jest mile widziany kontrast. Neutralne kolory mogą służyć jako podstawa każdego zestawu, a także organicznie łączyć ze sobą. Utworzenie zestawu monotonnego może przynieść wiele kłopotów, ponieważ łączenie kolorów w ubraniach o tym samym kolorze, czasami – nierozpuszczalny problem. Na przykład czarny ma masę odcieni. Dlatego czarna bluzka, na tle spódnicy węgla o innej strukturze, może pokazywać zielonkawy kolor. Mike "szampany" w sojuszu ze spodniami kipno-białymi wygląda niechlujnie. Unika się niebezpiecznych kombinacji kolorów brązowych i czarnych nawet przez profesjonalistów.

I jak połączyć kolory w odzieży z wzorem? Tutaj wszystko jest proste: jeśli górna jest kolorowa, wtedy dno jest monofoniczne i odwrotnie. Sukienka z kwiatowym nadrukiem zwierzęcym lub kwiatowym wymaga kompletu cichych butów i kompletu w jednym kolorze, łączących się w soję ze ekstrawaganckim obuwiem. Trendy mody umożliwiają na pierwszy rzut oka niezgodne kolory. Na przykład pasek i kwiaty, ornament kwiatowy i węża. W tym przypadku nie musisz ślepo stosować się do mody, ponieważ jest tylko mistrzem jego jednostek, którzy potrafią prawidłowo połączyć kolory w takich zestawach. Ważne jest, aby wiedzieć, czy harmonia obrazu lub jego dysharmonia tworzy kombinację ubrań z kolorem oczu, włosów i skóry. Więc, jasny niebieski kolor w odzieży blondynki będzie tłumić ekspresję jej niebieskich oczu. Czarne kolory nie pasują do rudowłosej skóry, a zielone mogą zniszczyć kolor brązowowłosej osoby, nadając jej ziemisty odcień.

Jak wybrać strój i jak połączyć kolory w ubraniach, skupiając się na kolorze – to jest cała filozofia. Kobiety, które nauczyły się "podstaw" tej modnej nauki, są znane ze stylowych rzeczy w społeczeństwie. Inni nie zdają sobie sprawy, że nawet urodzone uczucie smaku wymaga stałej poprawy i po zmieniających się tendencjach nowoczesnej mody.