493 Shares 4456 views

Przypowieści o mum – mądrość narodu najdroższe

Mama – najdroższe i blisko osoba w życiu każdego z nas. Ich matki, musimy całe życie, a oni są zawstydzeni wziąć łuk.


Czasy się zmieniają, rola i pozycja kobiet w społeczeństwie są weryfikowane, ale główny cel pozostaje ten sam – dzieci. Narodziny i wychowywać dzieci – to bardzo ważne, czasochłonne i długoterminowy okres w życiu kobiety. Miłość, dobroć i opiekuńczy matka nieograniczone i bezinteresowna. To niewiele, co dana osoba może śmiało polegać na tym zmieniającym się świecie.

Matki poświęcają piosenek, filmów i wiersze na ich cześć budować kościoły, szkoły i szpitale, mów o mamie latać po kraju i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

serce mama – wazon kryształowy

Serce matki jest przepełnione miłością i troską o dziecko od momentu, gdy tylko dowiaduje się, że dziecko czeka. Nawet gdy „dziecko” dostegaet czcigodny wiek, nigdy matka przestaje go kochać i martwić się o niego. Nic dziwnego, że to przysłowie: „Do matki do dziecka detenok sto lat.”

Bez względu na to, jak bogaci krewni, bliższy i droższy do mojej matki nie może być. miłość jest doświadczana szczególnie dotkliwy w dzieciństwie, gdy dziecko jest bezradny, nie niezależne, a jednocześnie określa stosunek do świata. U ludzi, miłość matki jest porównywana z ciepłym słońcu, łagodny i istotne dla wszystkich. Przypowieści o mamie zwięźle, ale bardzo dokładnie oddają ciepło relacji matek „Ptak cieszy wiosna – baby matka”; „Kiedy żar słońca, gdy matka – dobry.”

Życie – to bardzo trudna rzecz, żal i gorycz często dostarczamy je do tych, którzy najbardziej kochają. A HURT tubylcy znacznie trudniej na zewnątrz. Ale jego matka cierpi, przebaczać, krok nad bólem, połykać łzy, bo kochają swoje dzieci, „serce matki do dzieci wosku, serca dzieci do matki z kamienia.”

Słowo „matka” rozgrzewa nawet najbardziej „utwardzony” duszę. Mama zawsze z dzieckiem, ona jest jego anioł stróż: śmiech, smutny, chory, nauka, uczy się razem z dzieckiem. Nigdy nie będzie szczęśliwy matka, dziecko, kto jest chory lub nieszczęśliwy.

Oczywiście, istnieje również matki pecha, istnieją kobiety, które odmawiają macierzyństwa. Tylko Bóg sądzić tych kobiet, i tylko on wie, jak gorzko będą żałować tego, co zrobił.

Szczęście macierzyństwa kobiety podane przez naturę. Nie tylko człowiek zdolny do miłości i troski o ich młode, sprawia, że wszystkie zwierzęta, więc życie na ziemi się dzieje. Jak mówią: „The Blind szczeniaka, a on indeksuje do matki.”

macocha

Nie zawsze wszystko idzie tak jak powinno być. Zdarza się, że matki w życiu dziecka bierze inną kobietę z przyczyn obiektywnych. Przypowieści o mojej matki i macochy i wpływać na takie przypadki: „Matko i bije jak głaskanie i pieszczoty cudzego bicie”.

Nawet jeśli kobieta wkłada serce i duszę w doświadczeniach dziecka, jak dla rodzimej, czasu i wysiłku, nie żałuję na to, czy dziecko jest wdzięczny i kochał ją, ale ona zawsze będzie moja macocha „dobra macocha, ale nie własną matkę” Jednak istnieje przysłowie o macochy bardziej optymistyczne: „Nie każdy macocha wróg”

Nie jest łatwo kochać i wychować dziecko kogoś innego, ale jeśli kobieta robi to z całego serca, a zgodnie z prawami Boga, jest godne szacunku i opiekuńczy odpowiedzi.

miejsce urodzenia

Matka w Rosji nazywa się najbardziej kosztowne, ważne, święte w każdym ludzkim życiu: nasza matka, Matka Natura, Ojczyzna. Są to pojęcia, które są bliskie ludziom, którzy dają życie i krew. Przypowieści o mamie, rosyjskich ludowych przysłów o kraju i charakteru znajomy dla wszystkich od dzieciństwa, „ojczyźnie – ojczysty, obcy – macochy”; „Jeden człowiek w jego własnej matki, jeden on i Ojczyzna”.

W kulturze rosyjskiej, dużą wagę przykłada się do rodziny, macierzyństwa i ojczyzny. edukacja patriotyczna czasami daje się luz, ale w ogóle władze monitorują postawy młodszych pokoleń. Bardzo ważną kwestią w edukacji historycznej wyczynów, chwalebnej historii, opowieści o swojej ojczyźnie i bohaterów bajek i przysłów o mamie dla dzieci dla przyszłości kraju.

rodzina

Nikt nie twierdzi, że dziecko powinno wychowywać się w rodzinie. Rodzina – to jest, gdy człowiek ścieżka zaczyna się i gdzie może wrócić, gdzie zawsze czeka na niego i będzie zadowolony. Ludzie mówią: „Ziemia bez wody jest martwy, a człowiek bez rodziny – pusta skorupa.”

Dla rodzin i mocny – to jest szczęście, a najbardziej cenionych pragnienie każdej osoby na naszej planecie.

Przysłowia o rodzinie i matki stały się częścią naszej mowy. W folklorze zawiera dużą liczbę jasnych i dokładnych przykładów: „Co za skarb, jeśli w drodze rodzinnego.”

rodzice

Dom rodzicielski, troska, uwaga, porady – starsza osoba, tym droższe te pojęcia. Przypowieści o mojej matce, rodzina, rodzice zawsze mieli swoje miejsce w folklorze i znaleźć odpowiedź w sercu narodu rosyjskiego: „Kto nie był sam ojciec, ojciec nie zna cenę”; «Błogosławieństwo rodziców na wodzie nie zatonąć, ogień nie pali.”

Przypowieści o matce dla dzieci, oczywiście, nie będzie zrozumieć bardzo małych dzieci. Ale starsze dziecko, tym bardziej zdaje sobie sprawę z ich znaczenia. Pojawienie się ich dziećmi powoduje, że człowiek lepiej zrozumieć i docenić ich opieką rodziców.

Dbać o swoich rodziców, gdy są żywe …

Przypowieści o mojej matce i ojcu są tkane z mądrością narodu. Czasy się zmieniają, postęp technologiczny idzie naprzód, człowiek rozwija i podstawowe wartości pozostają. I to nie tylko wartość, ale też smutek matek przesyłanych od wieku do wieku. Dzieci dorastają, rodzić ich rodzin, żyją z ich obaw i rzadziej odwiedzane przez tych, którzy dali im życie. Na tej i opłakiwać matki wszystkich pokoleń i krajów „Zadbaj o mojej matce, podczas chodzenia po ziemi, a jak spadnie na ziemię, a potem jest już za późno”; „Bez matki mojej matki, a kwiaty kwitną w kolorze”; „Nie zostawiaj swojego ojca i matkę w starszym wieku, a Bóg nie opuszczę cię”.