518 Shares 4760 views

Herb i Flaga Kazachstanu: opis i symbolizm

Flaga i herb wraz z hymnu jest głównym symbolem każdego kraju. Atrybuty te dają wyobrażenie o wartości danego kraju i jego głównych celów. Są one ustalone przez konstytucję państwa. Kolejność ich stosowania jest określony, zwykle za pomocą specjalnego prawa.


Opis Flaga Kazachstanu

Dziennik Flaga Kazachstanu została przyjęta w 1992 roku, zaraz po upadku Związku Radzieckiego. Reprezentuje niebieski tkaniny o kształcie prostokątnym o współczynniku proporcji 1: 2. Po stronie wału (po lewej stronie) jest przedstawiona jako złoty ornament, wytwarza się przy zastosowaniu konwencjonalnych motywy UE. W środku tkaniny i farby złoto słońca przedstawiony. Ten sam kolor namalowany orzeł niosąc go na swoich skrzydłach.

Symbolika flagi

Każdy kolor w heraldyce tradycja ma pewną wartość. Niebieski tkaniny kazachski flaga oznacza przede wszystkim wierność i uczciwość. Ponadto kolor ten jest uważany za symboliczne i tureckich kultura. W starożytności była uważana niebo te ludy jak Boga Ojca. W związku z powyższym, kolor niebieski zawsze oznaczało oddanie do niego. To jest pragnienie swego kraju do spokojnego i dostatniego życia, i chciał pokazać się z autorem flagą Kazachstanu wstrząśnięty Niyazbekov przez nią materiału. Ponadto, tło monochromatyczny symbolizuje jedność wszystkich narodów zamieszkujących ten kraj.

Słońce zgodnie z prawem heraldyce jest symbolem bogactwa. Jest to również czas i energię. Tak więc, ten element zdobienia flagę Kazachstan symbolizuje zobowiązanie kraju do wartości uniwersalnych i otwartość na współpracę. Słońce na panelu pokazuje również, że młody kraj pełen energii i będzie stale dążyć do własnego samopoczucia. Promienie w postaci zboża – symbol obfitości i dobrobytu.

Golden Eagle zdobiących Flaga Kazachstanu (fot widać powyżej), według tradycji heraldyki jest moc państwa, jego mocy, hojności i dalekowzroczności. W tradycji ludów koczowniczych tego majestatycznego ptaka nad wieków jest symbolem wolności, brak odwagi i egoistycznych intencji. Orzeł przedstawiony na Flaga Kazachstanu, odzwierciedla dążenie do osiągnięcia stanu nowe szczyty, ruch wzrostowy. Ostatnim elementem dekoracji tkaniny, ozdoby, jest symbolem kultury i tradycji kraju krajowym.

Początkowo stan Flaga Republiki Kazachstanu nie był niebieski i turkusowy. Kolor tkaniny zmieniło się w 2007 roku.

Historia Godło Kazachstanu

Po raz pierwszy pojawił się wśród ludów koczowniczych w czasach tureckich chanatu termin „tango”, co tłumaczy się jako „znak”. W epoce brązu, każda z zamieszkujących terytorium współczesnych plemion Kazachstan miała swój własny znak – totem. Jego obraz i zwane tango. Jak flagą Kazachstanu, herb państwa została przyjęta w 1992 roku. Autorzy stało się znane architekci Strzał Aman Ualikhanov i Zhandarbek Malibekov. Ostateczna konkurencji wzięło udział 67, oraz opisy 245 projektów.

Opis herbu Kazachstanie

Centralna i tworzą kształt godła jest shanaryk – główną część jurty, który przypomina kopułę nieba. Wspierania tradycyjnych mieszkań kazachskich – uyki rozchodzą się jak promienie. Wzdłuż krawędzi skrzydlatych koni są przedstawione, a górna pięcioramienna gwiazda. Jak flagą Kazachstanu, herb wykonane w dwóch kolorach – niebieskim i złota. napis „Kazachstan” znajduje się na dole.

Symbolika emblematu

Kształt głównego symbolu państwa Kazachstan demonstruje życie wieczne. Tradycyjnie, w krąg ludów tureckich odnosi się do tych pojęć. Shanaryk kazachski emblemat reprezentuje kraj jako wspólnego domu wszystkich narodów zamieszkujących go. Rozbieżne belki uyki samo – symbol niezawodności i pomyślności państwa. Heavenly kopuła w umysłach wszystkich ludzi – to przede wszystkim istotnym elementem życia układ. W szerszym znaczeniu shanaryk można zatem traktować jako symbol wszechświata.

I herbu i flagi Kazachstanu, między innymi, ozdobione elementami czysto krajowych. W tym ostatnim przypadku – to jest, jak już wspomniano, tradycyjne kazachski ornament. Godło podobny element może być uważany za skrzydlatych koni – tulpars.
W rzeczywistości są one kluczowym elementem kompozycji. Obraz koczowników Wielkiego Stepu koń – tradycyjny symbol wierności, odwagi i siły. Tulpars złote skrzydła w kształcie kłosów. Jest symbolem ciężkiej pracy mieszkańców kraju i ich zaangażowanie na rzecz dobra powszechnego. Jest to również potwierdzone przez dwa obfitości, pod wizerunkami mitycznych koni.

Pięcioramienna gwiazda – symbol całej ludzkości, czyli dążenie do wiecznego, duchowości i prawdy. Godło Kazachstanu, pozycja ta jest dowodem na otwarcie narodami kraju i dążenie do pokojowej współpracy z mieszkańcami wszystkich pięciu kontynentach naszej planety.

deszyfrowania kolory

Zatem główny dowód pokojowych intencjach ludzi i ich zaangażowanie w tworzenie symbolizuje niebieską flagą Kazachstanu (zdjęcie na tej stronie – opcja już zatwierdzony w 2007 roku). Złoto to kolor używany w składzie głównych atrybutów państwa, reprezentuje bogactwo, bogactwo i dobrobyt.

Flaga i herb – główne oznaczenia wizualne jakiejkolwiek władzy. Symbolika głównych atrybutów państwowej Kazachstanu jest młodym krajem w najbardziej korzystnym świetle w oczach mieszkańców planety. Kolory i elementy kompozycji wyraźnie pokazują pragnienie narodu kazachskiego na lepszą przyszłość i jego otwartość na wszystkich narodów świata.