647 Shares 2169 views

Straszna choroba – zanik nerwu wzrokowego

Człowiek jest naprawdę wyjątkowa istota. Każdego dnia nasze oczy są traktowane z dużą ilością informacji wizualnej. Nie mamy pojęcia, jak skomplikowane operacje odbywały się, aby człowiek mógł zobaczyć wyraźny obraz dla niego. Dzięki impulsów wideo, które przechodzą przez nerw wzrokowy, możemy dostrzec wizualnie otoczenie.


Istnieją jednak przypadki, w których niektóre obszary są nieprzejezdne. Ten zanik nerwu wzrokowego. Niestety, choroba ta coraz częściej dotyka ludzi młodych. Wystarczy wyobrazić sobie, co za tragedia ta choroba staje się pełna siły i energii ludzi. W większości przypadków, zanik nerwu wzrokowego towarzyszy obumierania jego włókien. Do niedawna prawie wszystkie tego rodzaju choroby powoduje częściową ślepotę i nie reaguje na leczenie. Lekarze uważali, że tkanki nerwowej nie jest przywrócona, a jej atrofii tereny utracone na zawsze. Teraz większość okulistów powiedzieć, co następuje: jeśli degeneracja włókien nerwowych w części, wizja może być odzyskane.

W zależności od szeregu okoliczności, istnieje kilka typów choroby. Istnieje pierwotny i wtórny zanik nerwu wzrokowego. W pierwszym przypadku, choroba ma indywidualny charakter, a w drugim, to choroba spowodowana przez inne procesy zapalne. W zależności od degeneracji nerwu wzrokowego odróżnić częściowego i całkowitego zaniku. Przebieg choroby zalicza chorobą postępującą i stałym kształcie.

Jeśli mówimy o atrofii powodów, mogą być różne. Pod uwagę przede wszystkim: chorób oczu i naczyń krwionośnych, znany jaskrą toksyczne działanie alkoholu i nikotyny, zapalenie mózgu, różnych chorób zakaźnych. Aby zrozumieć, w jaki sposób choroba wpływa na wizję osoby, konieczne jest, aby dowiedzieć się, co się dzieje podczas choroby. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się.

Struktura nerwu wzrokowego przypomina przewód telefoniczny. Jeden koniec idzie do siatkówki, a drugi jest podłączony do mózgu, gdzie stoi za cały informacji wideo. Nerw optyczny składa się z dużej liczby włókien, która jest powleczona transmisji. Proszę sobie wyobrazić: grubość „drutów” nie więcej niż dwa milimetry, a „nitek” Ponad milion. Każda część włókien jest odpowiedzialny za przeniesienie określonego typu obrazu. W przypadku umierających, istnieją tak zwane „ciche strefy”. Człowiek zmuszony często zmieniać kąt widzenia, aby zobaczyć wszystkie zdrowych. Dlatego zanik nerwu wzrokowego powoduje wiele dolegliwości: zawęża pole widzenia, pojawia się ból, który występuje podczas ruchów gałek ocznych. W niektórych przypadkach, zmiana postrzegania koloru.

Niestety, zanik nerwu wzrokowego, objawy, które są wymienione powyżej – choroby, które obecnie nie mogą być szybko rozwiązane. Głównym zadaniem dla okulisty jest „Odrodzenie”, jak wiele włókien nerwowych. Tylko w tym przypadku będzie pozytywny trend ożywienia. W tym ośrodku na stymulację nerwu wzrokowego za pomocą zmiennego pola magnetycznego, prąd elektryczny i laser. Najważniejsze – prawidłowa diagnoza we wczesnych stadiach choroby. Kiedy za pomocą stymulacji magnetyczne, poprawę przepływu krwi, co prowadzi do szybkiego gojenia. Jeśli częściowy zanik po 10-15 sesjach, Twoja wizja będzie znacznie poprawić. Elektrostymulacji znaczy przez zastosowanie impulsu typu elektrycznego. W tym przypadku, szczególny igła jest wprowadzana bezpośrednio do gałki ocznej, a druga elektroda jest przymocowana do skóry. Wraz z wyżej wymienionymi sposobami z zastosowaniem terapii standardowej. Przeprowadzić transfuzję krwi, lekarz przepisze leki rozszerzające naczynia. W niektórych przypadkach uciekają się do zabiegu.

Jak widać, zanik nerwu wzrokowego, leczenie, które jest prowadzone różnymi metodami – całkiem poważną chorobę. W żadnym przypadku nie trzeba ignorować pogorszenie wzroku. należy natychmiast skontaktować się z okulistą, który postawi właściwą diagnozę i we wczesnych etapach pomogą wyleczyć dolegliwości.