519 Shares 1831 views

Choroba zwyrodnieniowa stawów – co to jest? Zapalenie kości i stawów 2, stopień 3: Leczenie

Osoby powyżej 40 roku życia, zwłaszcza kobiet, z nadwagą często ból doświadczenie w kolanach. Ten dyskomfort nie spać w nocy, sprawia, że trudno się poruszać. A czasami nawet nie żyć normalnie! Po badaniu lekarz zdiagnozował – „gonarthrosis”. Co to jest? Dlaczego on opracowany od ciebie? I to jest możliwe, aby cofnąć czas?

charakterystyczna patologia

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę diagnozy słuchu „gonarthrosis” co to jest. Mówimy o tej chorobie zwyrodnieniowej. Charakteryzuje się uszkodzeń i późniejsze zmiany w tkance chrzęstnej. Jednocześnie znacząco zredukowane funkcjonowanie stawów. Ta choroba podstępna powoli niszczy tkankę łączną.

Nie lekceważ patologię. Należy rozumieć, jeśli zdiagnozowano chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, co to jest! Rozwój choroby wpływa na wszystkie elementy węzła. Cierpią chrząstki, kości, ścięgna, mięśnie błony maziowej.

Pod wpływem pewnych czynników to zaburzenie odżywiania chrząstki. Brak istotnych elementów powoduje degenerację. Wynikiem tego jest śmierć komórki. Znacznie zmniejszona elastyczność, twardość tkanki łącznej. Pacjent został utworzony „suchy” połączenie.

Dalsza progresja choroby prowadzi do wspólnego niewykonania niezbędnych funkcji. Na powierzchni grudek chrząstki powstają i wzrastają. Pod wpływem takiej zmiany w kościach, skrócenie więzadeł. Pacjent odczuwa znaczne ograniczenie sprawności ruchowej. A w najbardziej zaawansowanym stadium zaniku mięśni.

Przyczyny choroby

Istnieje wiele źródeł patologii. Z reguły gonarthrosis stawu kolanowego jest spowodowany przez kombinację szeregu czynników:

 • zwiększone obciążenie na stawy (przysiady, bieganie, podnoszenie ciężarów);
 • złamania kości, które wiążą stawu kolanowego;
 • Więzadło pęknięcie;
 • uszkodzenie warstwy chrząstki – menisku;
 • nadwagę.

Patologia nie rozwija się raz, ale kilka lat po ekspozycji na czynniki szkodliwe. Kiedy połączenie kilku powodów, dla których choroba postępuje znacznie szybciej.

czynniki ryzyka

Określone choroby i stany mogą przyspieszać rozwój choroby. Osoby zagrożone są osoby, które napotykają następujące wyzwania:

 1. Żylaki kończyn dolnych.
 2. Słaby urządzenie węzeł więzadła, torebki (uwarunkowane genetycznie), wywołując wiotkość stawu.
 3. Zapalenie stawów (zapalenie stawu kolanowego) łożyska różnej etiologii – łuszczycowe, zesztywniające zapalenie stawów, reaktywne.
 4. Choroby układu wymiany.
 5. Patologia unerwienie stawów, charakterystyczne spinno- lub urazie mózgu.

rodzaje chorób

Lekarze rozważają mechanizmu patologii, zidentyfikowano dwie główne grupy:

 1. Podstawowym gonarthrosis. Choroba rozwija się w normalnym zdrowia stawów. Ona nie była poprzedzona jakiejkolwiek szkody, stan zapalny. Przyczyny tej choroby są zakorzenione w chorobach układu wymiany, długotrwałe stosowanie leków hormonalnych, predyspozycje genetyczne. Często rozwijają dwustronną gonarthrosis. proces patologiczny obejmuje oba kolana. Chociaż w niektórych przypadkach nie jest jednostronne uszkodzenie. Podstawowym gonarthrosis ludem nabytym głównie osoby starsze.
 2. Wtórny. To patologia rozwija się urazy, nowotwory, stany zapalne. Źródłem choroby może być przeniesiony do służby na wspólnej operacji. Choroba występuje u osób w każdym wieku. Wtórny gonarthrosis zwykle jednostronny.

Objawy kliniczne, które występują u pacjenta na rozwój choroby są bezpośrednio zależne od przebiegu procesu zwyrodnienie stawów. W zależności od stopnia wyizolowanego 3 chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Każdy z nich charakteryzuje się objawami.

Objawy choroby 1 stopnia

To jest bardzo trudne do ustalenia początkowego stadium rozwoju choroby. Spowodowało zmiany w tkankach chrząstki nie mogą być wykrywane przez promieni rentgenowskich. Rozpoznanie opiera się na opisie objawów przez pacjenta.

Lekarze zidentyfikowali pewne cechy, które mogą charakteryzować stopień 1:

 • ból stawu;
 • Uczucie skurczu pod samym kolanie;
 • tępe natura bólu;
 • sztywność stawów, która występuje po dłuższym posiedzeniu, spanie;
 • zwiększone ból po wysiłku lub stojących;
 • Ciężkie dyskomfort w stawie po przysiadów, długich dystansach;
 • obrzęk stawu kolanowego, zwykle na własnym biegiem.

terapie

Na tym etapie, jest wystarczająco skuteczny wobec takich patologii jak gonarthrosis kolana. Leczenie polega na stosowaniu:

 • fizjoterapia;
 • masaż;
 • ćwiczenia terapeutyczne.

Pacjentom zaleca się zmniejszenie masy ciała. Pacjenci stawów pożądane, aby nie ładować.

Symptomatologia 2 stopnie

Na tym etapie oczywiste jest przerost luka zwężenie narośla kostne – osteofity. Nawet wizualnie w kolanie widać stan zapalny. Rentgenowskie można wiarygodnie ustalić gonartroz 2 stopnie.

Na tym etapie choroby mogą wskazywać następujące objawy:

 1. Ból jest zlokalizowane dyskomfort w stawach lub w środku stawu.
 2. Podczas spaceru słychać trzask w kolanie.
 3. Ból staje się intensywny, dłużej. Po reszta znika.
 4. Rankiem trudno wyprostować kolana.
 5. W godzinach wieczornych lub w nocy, tam jest ból w łydkach.
 6. Całkowicie noga nie jest zagiętym.
 7. Wizualnie obrzęk stawów, początkowe znaki szczepu.

Ponieważ nie ma możliwości normalnie zginać gonartroz nodze 2 stopni prowokuje skrzywienie kręgosłupa. Stopniowo zaczynają się tworzyć w zmianach ustrojowych.

Metody radzenia sobie z patologią

Gdy choroba jest zalecany stopień 2 po leczeniu:

 • zmniejszając obciążenie stawu;
 • Sesje Physical Therapy;
 • leków, włączając środki przeciw-zapalne, środki znieczulające, leki, hondroprotektory;
 • fizjoterapia.

gatunek szpital 3

Etap charakteryzuje się dużymi i często nieodwracalnych zmian w stawie. Rentgenogram przedstawia brutto deformacji struktury chrząstki. Pacjent jest w ciągłym bólu, który praktycznie nie ustępują.

Choroba zwyrodnieniowa 3 stopni jest osobą następujące objawy:

 1. Stały ból w kolanie, który jest niezależny od aktywności pacjenta.
 2. Poważnie ogranicza mobilność. Pacjent jest kulawy.
 3. Podczas zmian pogodowych dyskomfort wzmaga.
 4. Kolano jest odkształcony i zwiększenie wielkości. Wraz z postępem procesu patologicznego przegubu uzyskuje O kształcie lub w kształcie litery X.

Jeśli gonarthrosis 3 stopnie towarzyszy zapalenie skóry (zapalenie błony maziowej), pęcznieje kolanowych znacznie. Jego kontury niemal całkowicie wygładzone. Na przedniej powierzchni bocznych miejscowego występu posiadającego miękką konsystencję.

Zalecane metody walki

Niezwykle ciężka patologia jest gonartroz 3 stopnie. Leczenie obejmuje sposoby terapeutyczne. Jednak często pacjent wymaga zabiegu chirurgicznego. W tym przypadku istnieją dwie techniki chirurgiczne:

 1. osteotomia korekcyjna. Jest przedmiotem częściowego zniszczenia chrząstki. W takim przypadku usunięte z narośli kostnych skrzyżowanie. Zniszczenie chrząstki jest usuwany.
 2. Endoproteza. Taka operacja wykonywana jest na zaawansowanym etapie. Jeżeli chrząstki całkowicie zniszczone, jest w całości lub częściowo zastąpione tworzyw sztucznych.

lek

Leki można podawać w zależności od stopnia zaawansowania choroby, a poszczególne odczucia ortopeda. Typowo, taka terapia zaleca się wtedy, gdy pacjent jest diagnozowany gonartroz 2 stopni.

Leczenie polega przyjmowania następujących leków:

 1. NLPZ leki przeciwbólowe. Kiedy choroba ta jest często powoływany przez następujących leków: „Voltaren”, „Rofika” „Celebrex”, „Movalis”, „Nimesil”.
 2. Maść. W patologii może być zalecane środki rozgrzewające „Gevkamen”, „Espoli”, „Menovazin”. Jeśli gonartroz powikłane zapalenie błony maziowej, pacjenci przepisał maść „Fastum”, „indometacyna”, „bursztynowy”, „obowiązek”.
 3. Chroniące przed chondropatią. Najskuteczniejszymi lekami "Artra", "Artron", "Teraflex", "Don", "Complex chondroityny." Fundusze te są powoływani przez dłuższy okres czasu (około 6 miesięcy).
 4. Leki do wewnętrznego wejścia do stawu. W zaznaczonym zapalenia nie więcej niż 3 razy wstrzykiwania narkotyków „Hydrokortyzon”, „Kenalog”.
 5. Pomocą kwasu hialuronowego. Są one podawane w remisji po zapalenia stawów. Stosuje się leki "Gialurom", "Sinokrom", "Ostenil".
 6. Gorący okład. Są one stosowane do stymulowania dopływ krwi do połączenia, zwiększa wytwarzanie płynu smarującego. Zaleca kompresuje żółci lub leki na „Dimexidum”, „bischofite”.

Dość skuteczny w leczeniu chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego jest lekiem „Piaskledin”. Jest to lek wykonane z ekstraktów z roślin soi i awokado. Przebieg leczenia długi – co najmniej 6 miesięcy.

ćwiczenia terapeutyczne

Pacjenci powinni być świadomi, jeśli zdiagnozowano gonartroz co to jest. To musi być poważnie brane pod uwagę przez lekarza.

W przypadku ostrego przebiegu choroby, pacjent musi dostarczyć resztę kolana. W przyszłości należy zacząć stopniowo wprowadzać ćwiczenia. Co do zasady, wszystkie ćwiczenia są wykonywane leżącej na plecach. Ważne jest, aby wykonywać zajęcia ostrzegawczych gładko. Ćwiczenia nie powinno boleć.

Kiedy choroba ta należy unikać:

 • przysiadów;
 • długi spacer;
 • zgięcie-rozszerzenie kolano;
 • każdy ruch, w którym ból jest odczuwany w stawach.

fizjoterapia

Aby zmniejszyć stan zapalny w stawie, przyspieszają regenerację, aby zatrzymać ból, następujące procedury mogą być zalecane:

 • Prądy diadynamik;
 • Elektroforeza lekiem „Nowokaina”;
 • terapia magnetyczna;
 • UHF;
 • laseroterapia;
 • Fonoforeza narkotyki „hydrokortyzonu”;
 • ozokeryt lub parafiny kąpieli;
 • błoto.

przyrządy ortopedyczne

Jeśli zajdzie potrzeba, lekarz zaleci specjalną ortezę. Ten kolan, wykonane ze sztywnego materiału, które ograniczają ruch w miejscu połączenia. ortezy może być przypisany.

Czasami jedynym rozwiązaniem jest operacja. Na przykład, jeśli pacjent gonarthrosis 3 stopni leczenia jest możliwy jedynie w przypadku, gdy nie jest narażone na osteoporozę. Po zabiegu przez 3-6 miesięcy, pacjent w potrzebie rehabilitacji. Powołany przez fizjoterapia, ćwiczenia, leczenie w sanatorium.

wniosek

Chrząstka stawowa nie jest w stanie regenerować. Jest zatem bardzo ważne, aby wykryć chorobę w początkowym stopniu i natychmiast rozpocząć leczenie. Metody terapeutyczne są uzasadnione tylko wtedy, gdy 1 st i 2 nd stopień gonarthrosis. Uruchamiając patologię poprawić stan pacjenta może tylko zabiegu.