459 Shares 2437 views

Jakie są objawy zawału serca u mężczyzn i jego konsekwencje?

Kiedy starsza osoba zachoruje, wielu kojarzy się z problemami serca i gorączkowo próbując zapamiętać pierwsze oznaki zawału serca. U mężczyzn zdarza się znacznie częściej, a śmiertelność z tą plagą jest bardzo duża. Dlatego ważne jest, aby postawić prawidłową diagnozę na wczesnym etapie oraz zapewnienie niezbędnej pierwszej pomocy – może rzeczywiście uratować życie.

Objawy zawału serca u mężczyzn wydają się być oczywiste, że jest łatwy do rozpoznania.

  1. Głównym objawem, który może ustalić obecność choroby serca – jest to ból w mostku. Boli tak bardzo, że wydaje się, jakby w klatce piersiowej kompresji duży imadła. W tym bólu mogą rozprzestrzeniać się na szyi, rąk (lewy), zwłaszcza do tyłu i dolnej szczęki. Dzieje się tak dlatego, że z powodu braku jednego lub kilku tętnic tlenu z krwią przestaje płynąć do serca w wystarczających ilościach, zaczyna zmniejszać swoją działalność i istnieje silny ból zawał. Te objawy zawału serca u mężczyzn trwa co najmniej godzinę, aby odróżnić je od bólów serca, gdy na przykład, dusznica bolesna.
  2. Objawy, które kilka osób zwrócić uwagę w pierwszej kolejności i nie skojarzyć z powodu zawału serca – ból w jamie brzusznej. W tym przypadku, to towarzyszą nudności i wymioty, a ponieważ wielu podejrzanego zatruciem pokarmowym, co utrudnia prawidłową diagnozę.
  3. Zwiększone pocenie się – jest również jednym z objawów choroby serca. Skóra staje się jasno, może być dreszcze, nawet ewentualne ponowne omdlenia.

Ponadto objawy zawału serca u mężczyzn może być nieobecny – w 20% przypadków jest bezobjawowa. Tak, osoba może odczuwać lekki dyskomfort, brak powietrza, ani nie silny ból w sercu, ale nie wiele więcej. Takich przypadkach ryzyko późnego ulgi, a niektóre nawet może przejść zawał przeniesione „na piechotę”.

Konsekwencje zawału serca u mężczyzn mogą być bardzo różne, począwszy od zmniejszenia wydajności, a kończąc na śmierci. I poważnych przypadkach tak małe jak to możliwe, trzeba prawidłowo udzielić pierwszej pomocy pacjentowi. Po pierwsze, rozpoznawać oznaki zawału serca u mężczyzn, należy natychmiast wezwać pogotowie. Pamiętaj, że liczy się każda minuta, a im szybciej przyjdzie lekarzy, tym bardziej prawdopodobne, że jest to osoba, do zbawienia. Czekając medyków, umieścić pacjenta w pozycji poziomej i zabezpieczyć w stanie spoczynku. Rozpiąć kołnierzyk i pozbyć ciasne ubranie. Ponadto, ważne jest, aby uspokoić osobę, więc nie trać panowania nad nim i mówić o abstrakcyjnych tematów.

Jeśli jest apteczka, umieścić pacjenta tabletkę podjęzykowo nitrogliceryny – to pomoże złagodzić ataki bólu. A jeśli zauważy spadek aktywności serca (w przypadku braku impulsu), konieczne jest właścicielem, przed przybyciem lekarzy do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pamiętaj, że na swojej dyscypliny i prawidłowe działanie zależy na życiu człowieka!