881 Shares 4994 views

Uprawa arbuza w otwartym polu w pobliżu domu: to jest prawdziwy

Trudno znaleźć człowieka, który nie lubi arbuza. Soczysty i słodki, to prawdziwa przyjemność, nie tylko dzieci, ale również dorośli. Pora roku, kiedy pojawiają się w handlu arbuzy, to druga połowa lata. Ale jako samodzielnej uprawy tego owocu, to nie jest takie proste. I tak, przynajmniej w ostatnich latach, możliwość ta stała się bardziej realne, a to jest ogromna zasługa w tym, że w jednym czasie usunięto bardziej odporne na warunki atmosferyczne klasy.

Wiadomym jest, że arbuz jest bardzo lubiący trzech rzeczy: światła, ciepła i wilgotności. Środkowe pasmo Rosja nie jest całkiem idealne do uprawy tego owocu, ale jeśli trochę wysiłku, to coś, ale może się zdarzyć. Tak więc, jeśli zdecydujesz się na organizację w kraju, aby spróbować rosną arbuza, należy być przygotowanym na to, że wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Watermelon – jagoda wymagająca i kapryśna, ale nie chciwy: będą dbać, przyniesie. Co do zasady, rosnące arbuzy jest praktykowane w otwartych pól i szklarni (szklarnie).

Arbuz rosnące w otwartym polu

Jeśli zamierzasz uprawiać arbuzy na ulicy, to należy pamiętać, że dla normalnego kiełkowania nasion wymaganej temperatury 18-250S, a do pełni dojrzałych jagód – 25-300S. Niskie temperatury są szkodliwe, jak również bardzo wysoka.

Do sadzenia wybrać otwartych, nieosłoniętych obszarów drzew. Byłoby miło, jeśli wybierzesz do sadzenia działkę, na której rośnie tę pszenicę ozimą lub kukurydzę, wieloletnich traw. Od jesieni przygotowanie gleby do sadzenia arbuzów: dobre jej kopać, zrobić nawóz organiczny. Ponieważ rośliny nie tolerują szronu, konieczne jest najpierw do sadzonek roślin. Zrób to najlepiej w kubki torfowych. Kiedy sadzonki osiągną rosnące okres 30-35 dni, a na ulicach ustalonych bezszronowym pogodę, można rozpocząć uprawy arbuzów w otwartym terenie.

Wykopane po raz kolejny rozdział, dodawać humus. Posadzone dwa lub trzy nasiona w każdym otworze w pewnej odległości od siebie. Doły wypełnienia ziemi, wlać i pokrywa folią. Kiedy pędy, zdjąć folię. Dalszej pielęgnacji redukuje się do usuwania chwastów, podlewanie i, jeśli to konieczne karmienie. Arbuzy są bardzo lubią wilgoć, dlatego należy je podlewać obficie, ale tylko tak długo, jak na początku dojrzewają owoce. W tym czasie podlewanie powinno być znacznie zmniejszone. Do uprawy melonów w otwartym polu przyniósł dobre plony, trochę opieki, ważne jest również stabilny i ciepła pogoda. I tu jest człowiekiem mało to zależy.

Arbuz rosnące w szklarni

Metoda ta jest prawdopodobnie najbardziej skuteczny dla uprawy arbuza w środku pasa. W szklarni jest zawsze cieplej w porównaniu z ulicy, ale to po prostu zrobił coś, co najbardziej potrzebne, aby rozwijać arbuzy.

Sadzonki posadzone pod koniec marca i na początku kwietnia. Można to zrobić w mieszkaniu, a na początku maja, przesadzić sadzonki stał się silny i uprawiane bezpośrednio w glebie cieplarnianego, który już powinien być przygotowany. Gleba wykopali dwukrotnie – jesienią i wiosną, nie zapomnij, aby nawozy organiczne i mineralne. Dalsza opieka dla sadzonek jest ograniczona do pojenia i wietrzenie szklarni. Ważne jest, aby monitorować temperaturę i który nie musi być poniżej bardzo niski i tym samym wysokim poziomie.

Technologia uprawy arbuzów w różnych dziedzinach mogą się istotnie różnić. Ale znowu, to wszystko ze względu na warunki klimatyczne. Gdzie temperatura jest bardzo niska, nie ma sensu w ogóle rozpocząć uprawy tego owocu, ponieważ żniwa wciąż nie uda.

Jeśli zdarzy się, rozwijać swoje arbuzy, to nic wielkiego. Tak więc, w niedalekiej przyszłości będzie w stanie zwiększyć swój kapitał, zajmujących się sprzedażą tego pysznego jagód.